Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Podłoże dla Greka

(1/2) > >>

MarcinBulaga:
Witam. Zbudowałem wewnętrzne terrarium na podłoże wysyłałem ziemię ogrodowa wymieszaną z gliną. Mam pytanie co do podłoża w strefie suchej i w miejscu gdzie będzie nocował, czy ktoś stosował z was produkt z linku?  https://allegro.pl/oferta/terrarium-podloze-dla-gadow-zolwia-weza-agama-olx-8760236279?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Kenet:
Nie wygląda to na dobre podłoże. Jest sypkie, więc żółw będzie się zapadał i będzie mógł połknąć części podłoża. Do strefy suchej dobre są płaskie kamienie.

MarcinBulaga:
Niby jest napisane że dla żółwi dedykowane, myślę czy nie wysypać mu to w miejscu w którym będzie spał a pod to kamienie albo Ziemia z glina. Na produkcie wyczytałem że nie jest szkodliwe nawet w przypadku połknięcia. Sam nie wiem czy dawać to czy nie żeby się później nie stresować czy tego nie zjadł. Co stosujecie w miejscu gdzie żółwie śpią?

Kenet:
To, że coś jest dla żółwi dedykowane nie oznacza, że jest dla niego dobre. Słynny pokarm Biorept też w teorii jest dla żółwi a działa wyniszczająco.
W moim przypadku żółw śpi na zwykłej ziemi w kryjówce. Możesz mu wsypać trochę liści dębowych do kryjówki, ale mój żółw nie był do nich przekonany i konsekwentnie wybierał kryjówkę bez liści.

MarcinBulaga:
Rzuciłem trochę do doniczki i wokół tam gdzie śpi. Zobaczymy co będzie, będę go obserwować czy zjada to czy nie. Na ten moment zakopał się w tym i śpi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej