Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:15:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie o Terrarium  (Przeczytany 4604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gordon2233

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Pytanie o Terrarium
« dnia: 23.09.2018, 11:59:10 am »
Witam
Mam pytania w sprawie terrarium :
1 światło UVB  z Lampa grzewcza morze być koło siebie ?
2 te 2 Światła muszą się świecić 24 na h czy na noc inne światło?
3 terrarium zrobiłem w wymiarach 110 długość 55 szerokość 40 wysokość  czy te wymiary będą dobre na żółwia greckiego

4 Chce kupić żółwie greckiego jestem z nysa Opolszczyzna zna kto miejsce gdzie kupie żółwia z dokumentami lub gdzie mogę zamówić ?

Offline gordon2233

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #1 dnia: 23.09.2018, 20:54:07 pm »

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #2 dnia: 24.09.2018, 13:31:01 pm »
1. Tak jest najlepiej, bo żółw wygrzewając się "łapie" od razu UVB. Od razu odpowiem na pytanie z kolejnego posta, czyli podana żarówka - producent nie podaje żadnych wartości temperaturowych ani UVB dla tych lamp, lepiej zainwestować w metalohalogen - np. RepTech czy Lucky Reptile - 2w1 grzewcza i UVBn wysoka sprawdzona emisja UVB, wymiana co 18 miesięcy.
2. Cykl świecenia to 12/24, czyli 12 godzin na dobę. W nocy lampy się gasi, tak jak i w naturze nocą nie ma światła.
3. Terrarium będzie dobre na wiele lat, potem też o ile żółw będzie miał wybieg zewnętrzny i będzie zimowany, co w przypadku tego gatunku jest koniecznością dla prawidłowego rozwoju. Jeśli nie masz możliwości tego zapewnić, to może pomyśl nad niezimującym niewielkim gatunkiem jak żółw zawiasowy (Kinixys sp.) Może jedynie z wysokością będzie problem, bo warstwa podłoża powinna mieć te minimum 10 cm. Terrarium otwarte czy zamknięte od góry?
4. z opolskiego nikogo nie znam, ale często istnieje opcja transportu z innych miejsc kraju. Nie kupuj tylko w zoologu, a od krajowego hodowcy - w sklepie przepłacisz, a w gratisie z żółwiem możesz dostać chociażby pasożyty.

Offline gordon2233

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #3 dnia: 24.09.2018, 17:22:43 pm »
-Terrarium zrobiłem zrobiłem z góry otwarte i nw właśnie czy dobrze zrobiłem .

- Jeśli chodzi o wybieg zewnętrzny to będę robił jak skacze z terrarium i tak już nie zdarzę kupić żółwika  niestety biedzie za zimno na zewnątrz bo w październiku chce kupić

- Jeśli chodzi o zimowanie w tym roku nie dam rady w sumie musiałbym się dowiedzieć co i jak z tym może  jak pani mi napisze co i jak z tym to może dam rady z tym .

To mój pierwszy żółwik dlatego dopytuje się żeby go nie skrzywdzić

Offline gordon2233

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #4 dnia: 24.09.2018, 17:44:00 pm »
https://sprzedajemy.pl/zolw-grecki-mlode-2017-zolwie-greckie-super-wroclaw-2-2461c4-nr54158679

Coś takiego znalazłem najbliżej mnie co myślisz o tych żółwiach
 

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #5 dnia: 24.09.2018, 20:12:36 pm »
75w do takiej wysokości terrarium może być zbyt duża, po za tym na 99% nie da tyle UV co metahalogen i pewnie co pół roku trzeba będzie wymienić.
:)

Offline F_lipa11

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 5
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #6 dnia: 24.09.2018, 21:30:01 pm »
nie jestem pewien, bo nie znam się aż tak bardzo na żółwiach jak niektórzy na tym forum, ale jak dla mnie na tym zdjęciu są bardziej żółwie obrzeżone, może się mylę...

P.S.
ja kupiłem metahalogen na giełdzie, firmy reptiles expert

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #7 dnia: 24.09.2018, 23:41:32 pm »
Oczywiście, że obrzeżone. Ja bym uważał na takiego hodowcę, który nawet nie wie jaki gatunek posiada.
Ja polecam Ci adopcję.

Offline gordon2233

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Pytanie o Terrarium
« Odpowiedź #8 dnia: 25.09.2018, 06:46:54 am »
Wiecie może kto sprzedaje zdrowe żółwiki Greckie lub żółw zawiasowy ( kinixys ) poszukuje i nic nie mogę znaleźć ciekawego jestem z nysy Opolszczyzna , niestety nie chce za bardzo kupywac w zoologicznym nie ufam im xd, a jeśli chodzi o adopcje dziś napisze do nich bo tez idzie w grę taka opcja