Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 16:50:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terra prośba o opinie  (Przeczytany 4710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ewelin007

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Terra prośba o opinie
« dnia: 03.09.2017, 18:39:19 pm »
Terrarium dla żółwika stepowego o rozm 120,40,40 zowil ma karapaks 5cm czy jest ok. Proszę o uwagi

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 03.09.2017, 21:33:49 pm »
Jeśli żółw ma 5 cm to terrarium w życiu nie ma 40 cm głębokości. Zawsze bierze się wymiary wewnętrzne, powierzchni dostępnej dla żółwia. Poza wymiarami wygląda bardzo fajnie. Jakie źródło UVB?

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 03.09.2017, 22:30:58 pm »
Fajne ale za chwilę do wymiany na większe. Terra powinno być szeroki na 4 długości żółwia minimum.

Offline Ewelin007

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 03.09.2017, 23:19:18 pm »
Źródło uvb zawieszone na 21 cm od żółwika repti glo 100 5.0 13 W żółwik na razie przebywa tylko blisko lampy grzewczej ... nie wiem dlaczego, wogole nie jest zainteresowany chodzeniem do drugiej strefy, niestety. W tym roku nie będzie zimowany bo muszę się do tego odpowiednio przygotować i przede wszystkim zadbać o jego zywienie, na razie smakują mu mlecze, koniczyna, mięta ... dodaje już trochę suszu żeby się przyzwyczaił bo był karmiony sałata, jest ospały trochę kopie ale je ... wybieg ma na balkonie, ale jest zimno na razie wiec go nie wypuszczam. Wszędzie jest darń na której rośnie jeszcze koniczyna wiec ja i skubie i taranuje. Terrarium w środku będzie miało około 37 cm szerokości. Dziękuje za wszystkie uwagi, bardzo są mi pomocne.

Offline Ewelin007

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 03.09.2017, 23:31:46 pm »
Poprawka reptile Uvb 100 13w

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 04.09.2017, 15:46:05 pm »
Ta świetlówka nie nadaje się dla żółwi, za słabe promieniowanie UVB niestety. Najlepiej zainwestować w metalohalogen.
Jeśli żółwik naprawdę ma 5 cm długości, to porównując na zdjęciu terrarium wewnątrz ma ze 20 cm. A to za mało dla jakiegokolwiek żółwia, nawet jeśli jest malutki. Chyba że żółw większy, w sumie nie wygląda na niedawno wyklutego malucha.

Offline Ewelin007

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 04.09.2017, 20:46:50 pm »
Zainwestuje w metahalogen i starter ale za jakiś czas, terrarium w środku ma 35 cm zdjęcie tego nie oddaje, nie problem dla mnie za jakiś czas zamówić większe. Pewnie tak zrobię bo wysokość tez moim zdaniem zbyt niska. Dla początkujących zatem radzę konkretnie zredagować artykuły bo moim zdaniem można się niezłe pogubić a na forum  o swietlowkach i żarówkach uvb niezłe zamieszanie swoją droga i nawet dobre chęci okazuja się zbędne. Kupiłam świetlówkę repti glo 10.0 90 cm 30 w uznając ze 70 proc długości terrarium będzie ok i to żółwikowi wystarczy, konia z rzędem temu kto dostanie obudowę do tej świetlówki... specjalnie na zamówienie musiałabym czekać 3 tygodnie stad zakupiłam dostępna w sklepie wyżej wymieniona reptile 100 5.0 13 w by umieścić ja na odpowiedniej wysokości terra jest ok 40 wysokie. Dzieki.

Offline Ewelin007

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 04.09.2017, 21:06:51 pm »
I mój błąd żółwik ma około 9cm jeśli dobrze mierze... linijka która mi służyła pomocą ma dwie podziałki stąd moje niedopatrzenie. Linijka ma długość 20 cm.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 09.09.2017, 19:45:00 pm »
Zainwestuje w metahalogen i starter ale za jakiś czas, terrarium w środku ma 35 cm zdjęcie tego nie oddaje, nie problem dla mnie za jakiś czas zamówić większe. Pewnie tak zrobię bo wysokość tez moim zdaniem zbyt niska. Dla początkujących zatem radzę konkretnie zredagować artykuły bo moim zdaniem można się niezłe pogubić a na forum  o swietlowkach i żarówkach uvb niezłe zamieszanie swoją droga i nawet dobre chęci okazuja się zbędne. Kupiłam świetlówkę repti glo 10.0 90 cm 30 w uznając ze 70 proc długości terrarium będzie ok i to żółwikowi wystarczy, konia z rzędem temu kto dostanie obudowę do tej świetlówki... specjalnie na zamówienie musiałabym czekać 3 tygodnie stad zakupiłam dostępna w sklepie wyżej wymieniona reptile 100 5.0 13 w by umieścić ja na odpowiedniej wysokości terra jest ok 40 wysokie. Dzieki.

Do świetlówek u żółwi nie stosuje się żadnych obudów. Wystarczy taki zestaw http://www.zoolight.pl/product-pol-1412--90cm-1x30W-Zestaw-oswietleniowy.html

Offline mandapolina20

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 1
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2017, 17:51:26 pm »
Myślę, że szybko będzie potrzebne większe. Żółwik nie będzie miał możliwości pogryzienia niczego? Mój np. od razu "rzuca się" (w mgnieniu oka:D) na przewody.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Terra prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2017, 18:08:59 pm »
Mój np. od razu "rzuca się" (w mgnieniu oka:D) na przewody.

Przewody? Od czego są te przewody, że są w zasięgu żółwia?