Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:22:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium dla 2ch greków  (Przeczytany 2384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eins4m

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Terrarium dla 2ch greków
« dnia: 10.06.2021, 20:46:58 pm »
Cześć wszystkim!
Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch żółwi greckich z jednej chodowli, urodzone we wrześniu 2020.
Terrarium zrobiłem sam, zamontowałem dwa źródła światła - jedna żarówka grzewcza 75w (temperatura przy podłożu około 37°), druga to uva/uvb o mocy 25w - odległośc do podłoża okolo 20 cm. Darń z łąki + zrębki bukowe.

I tu mam pytania -
1. czy żarówka uva/uvb jest odpowiedniej mocy?
2. Co do zmiany/poprawy/dodania?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Terrarium dla 2ch greków
« Odpowiedź #1 dnia: 10.06.2021, 23:38:05 pm »
Witaj na forum!
1.Moc mogłaby być trochę większa ale generalnie jest ok.
2. Należy wymienić zrębki bukowe na ziemię zmieszaną z gliną wiążącą w proporcji 2:1. A w strefie ciepłej bardzo dobrze sprawdzają się płaskie kamienie np. łupki bazaltowe. No i konieczny jest też przestronny basenik. Greki zazwyczaj lubią się kąpać.

Offline osobowy

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 6
Odp: Terrarium dla 2ch greków
« Odpowiedź #2 dnia: 11.06.2021, 08:02:07 am »
Powód dla którego musisz wymieć zrębki bukowe jest taki iż musisz mieć podwyższona wilgotność dla małych by dobrze rosły. Z tymi drewienkami nie dasz rady bo będą Ci niedługo pleśnieć a ty potrzebujesz zraszać terrarium codziennie rano.
Teraz jest pora by żółwie przesiadywały na zewnątrz. Jeśli masz możliwość, wyłącz wszystkie lampy i wynieść terrarium na balkon bądź do ogorodu. Żółwie na pewno tym zaprofitują ☺️☺️
Fajna roślinka tylko pamiętaj ze jeśli byłaby prawdziwa to mogłaby zatruć Twoje żółwie

Fajnie że z nami jesteś   :)