Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Terrarium dla 2ch greków

(1/1)

eins4m:
Cześć wszystkim!
Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch żółwi greckich z jednej chodowli, urodzone we wrześniu 2020.
Terrarium zrobiłem sam, zamontowałem dwa źródła światła - jedna żarówka grzewcza 75w (temperatura przy podłożu około 37°), druga to uva/uvb o mocy 25w - odległośc do podłoża okolo 20 cm. Darń z łąki + zrębki bukowe.

I tu mam pytania -
1. czy żarówka uva/uvb jest odpowiedniej mocy?
2. Co do zmiany/poprawy/dodania?

Kenet:
Witaj na forum!
1.Moc mogłaby być trochę większa ale generalnie jest ok.
2. Należy wymienić zrębki bukowe na ziemię zmieszaną z gliną wiążącą w proporcji 2:1. A w strefie ciepłej bardzo dobrze sprawdzają się płaskie kamienie np. łupki bazaltowe. No i konieczny jest też przestronny basenik. Greki zazwyczaj lubią się kąpać.

osobowy:
Powód dla którego musisz wymieć zrębki bukowe jest taki iż musisz mieć podwyższona wilgotność dla małych by dobrze rosły. Z tymi drewienkami nie dasz rady bo będą Ci niedługo pleśnieć a ty potrzebujesz zraszać terrarium codziennie rano.
Teraz jest pora by żółwie przesiadywały na zewnątrz. Jeśli masz możliwość, wyłącz wszystkie lampy i wynieść terrarium na balkon bądź do ogorodu. Żółwie na pewno tym zaprofitują ☺️☺️
Fajna roślinka tylko pamiętaj ze jeśli byłaby prawdziwa to mogłaby zatruć Twoje żółwie

Fajnie że z nami jesteś   :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej