Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Terrarium dla żółwia egipskiego

<< < (2/2)

Kenet:
Ok, to Twoja decyzja. Trzymam kciuki aby chował się zdrowo!

Lipton:
2mx1m terrarium dla jednego Egipcjanina ?
Faktycznie brak wyobraźni co do wielkości żółwia i porównania z innymi gatunkami jak do greckiego i stepowego . Jeśli zaczniesz zabawę z tym gatunkiem naucz się opiekować gatunkiem sucholubnym ,dlatego odradzam Greckiego na pierwszym miejscu. Stepowy wytrzymuje wyższe temperatury niż egipski i wilgotność nawet niższą (o wiele niższą) egipski w naturze występuje w takich stronach ,że rankiem unosi się wilgotne powietrze a u stepowca nie. Egipski jest wrażliwym żółwiem co do temperatury a wilgotność nie powinna być niska (tak nie powinna być niska ) ,ale żółw nie może być mokry. Egipski najlepszy żółw , który może być popsuty przez hodowców . Znam jedną osobę z którą wymieniałem się e-maila mi , która zastosowała wyższą wilgotność u tego gatunku i nie zauważyła piramidowania. PODŁOŻE najlepsze to ostrygi z domieszką (czegoś) co sobie zostawię dla siebie. W PL ciężko kupić ostrygi (podłoże) to znalazłem coś lepszego i do tej pory stosuje zamiast piasku i gliny . Co najfajniejsze trzyma niższą wilgotność ,bo ziemia ,piasek ,glina nie bardzo sie nadaje .A wilgotność sterowana jest u mnie automatycznie teraz na pompie Trixie ,bo z generatorem mgły jest za dużo czyszczenia miałem taki zwykły zanurzeniowy ( najlepiej co TYD czyścić  lub używać wodę destylowaną ,dlatego nie kupiłem zewn generator mgły.)jeden generator mgły wylądował na gwarancji zew generator po tyg - miała być zimna mgiełka była ciepła i panel dotykowy działał a raz nie . Wcześniej z filtra akwariowego przerobiłem pompę podłączając do dyszy 2x , która wytwarza mgiełkę wraz ze sterownikiem działa super.

Wymiar dla dorosłego egipskiego żółwia to może być 1m lub 3 stopy ,poczytaj lub szukaj ludzi którzy posiadają duże hodowle zagraniczne i pytaj się czy coś zdradzą tajemnicy (osobiście poznałem wiele hodowców w taki sposób i poświęciłem wiele czasu pisząc z nimi ,aby hodować nowocześnie i prawidłowo ) o hodowli tego gatunku . Jedna właścicielka hodowli w Niemczech ,napisała najpierw cenę (i zaproponował swoją książkę do zakup w formie pdf) i dopiero miałaby czas na konwersację.  Ten gatunek jest ciężki ,tylko z piramidowaniem i temperaturą w danym miesiącu .   
Jeśli takie Terrarium będziesz miał - to jedna lampa nie wystarczy dla tego żółwia ( temp musi być jednakowa po całym terrarium - moja rada ). I nie kupuje się bardzo małych tych żółwi . Najlepiej 1.5-2 lata po wykluciu . Zapomnij o innym żółwiu trzymając razem lub trzymając inny gatunek blisko z tymi .(zwłaszcza stepowy)
Sam żółw i opis żółwia to kilka stron A4 a gdzie do opisania terrarium , wyposażenie, podłoże ,jak ustawiać sterowniki w danym miesiącu ,ile grzać terrarium a ile nie . Masa informacji a to trzeba wszystko wiedzieć.   
Małe zaskoczenie - w PL przyjęło się ,że stepowiec jest najłatwiejszym żółwiem ,ponieważ poradzi sobie w ogrodzie sam przez 7/24/365 ,ale już USA kilka hodowców uznają ,że jest trudniejszy w hodowli stepowiec niż grecki. Dużo stepowych żółwi musiało się zaaklimatyzować w nowym środowisku (wiele i to bardzo wiele żółwi umarło) ,aby mogły się w USA rozmnażać i przetrwać w środowisku . Ciężki gatunek w hodowli tam a u nas jest przyjęty jako zabawka domowa ,jak zdechnie to zdechnie i każdy ma to gdzieś ,boo to stepowy i najtańszy żółw . (Tylko ,że ten żółw jest najlepiej przystosowany do różnych warunków atmosferycznych i dzięki temu jest taki odporny na głupotę nowym hodowców lub wybroni hodowcę od błędów hodowlanych . A żółw egipski kosztuje swoje i bardzo dobrze ,ponieważ ciężko się rozmnaża i jest delikatny (i piramidki) i czuły na temperatury. Lepiej przemyśleć ten zakup ,bo terrarium otwarte dla młodego żółwia to bardzo zły pomysł .
A do dużych hodowców napisać o pomoc 😆 to można czekać latami  a jak odpiszą to tak ,aby nie odpowiedzieć na żadne pytanie. Starałem  dowiedzieć się jak hodują stepowca ,aby porównać . Dostałem odp -trzymać żółwia na dworze ,bo koledzy nie przenoszą ten gatunek do domu a terrarium to zło! A sami trzymają Greckiego w domu i w terrarium , które jest małe (Ale to hodowcy znani w tym kraju sprzedają książki a według mnie brak wiedzy , mogli wspomnieć o hibernacji w ogrodzie o szklarniach itd wtedy można zrozumieć dlatego nie mają Terrarium w domu) (hodowcy ze Szwecji nie pamiętam dokładnie ,ale chyba gdzieś tam )  dostałem adres email ,bo używałem stron na zagranicznych forach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej