Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:46:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium Franko  (Przeczytany 1619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tunidria

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Terrarium Franko
« dnia: 21.09.2020, 23:25:55 pm »
Hej, tworze nowe terrarium dla żółwia, myślałam że będę go zimować ale jednak nie. Doczytałam że z  brakiem doświadczenia w zimowaniu, taki małym żółwiem może to się skończyć źle.

Terrarium 120cm x 60cm x 55cm. Kolor biały, płyta meblowa zabezpieczona od dołu folia w płynie. (zdjęcie poniżej)
Tło będzie korek  ----> https://allegro.pl/oferta/tlo-korkowe-scianka-korkowa-50x33x1-8762419241, przykleję klejem niby do korka (zobaczymy czy będzie trzymać)
Podłożę ziemia wymieszana z piaskiem i gliną wiążąco wędkarską. ( tylko w jakim stosunku ile do ilu ). Myślę żeby podłoża wysypać z 8/9cm.
Oświetlenie jak na zdjęciu + led-y
Dekoracja, kamienie zdobyczne (ciii), domek/norka gliniana, basen gliniany, druga norka, stały dostęp do mątwy.
Żadnych mat grzewczych.
Do pokarmu ---->https://allegro.pl/oferta/zoomed-repti-calcium-bez-wit-d3-wapn-dla-gadow-7198153355.
Pokarm cały czas susze ( dobrodziejstwa ogrodu i pobliskiej łąki)  (....mleczyk, pokrzywa, malwa, róża dzika, fiołki,bratki, babki, liście malin, truskawek, hibiskus, lwia paszcza, pięciornik........)
Kupiłam sukulent ale kompletnie nie wiem czy się nada bo pomyliłam go z ALOES ARISTATA :) Znajdę jego nazwę i sprawdzę :D, panuje jeszcze umieścić wiszącego zielistka :D, wiem że pewnie zostanie w dużej mierze zjedzony ale w sumie po to am go zawieszę :P. Hoduj jeszcze trzykrotkę. Czy przez okres zimy dawać sam susz ? czy urozmaic o np. świeża trzykrotkę lub zielistka..... ?

Kolejne zdjecia niebawem, bo o dziwo pogoda nas rozpieszcza to szybko może się to zmienić. Na ten moment żółw 24/7 na wybiegu :)
« Ostatnia zmiana: 21.09.2020, 23:28:17 pm wysłana przez Tunidria »

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #1 dnia: 22.09.2020, 13:21:54 pm »
Tegoroczny wrzesień jest wyjątkowy ciepły, dzięki czemu żółwie mogą długo łapać jakże cenne promienie UV.
Ziemia z gliną powinna być wymieszana w stosunku 2:1.
Jak najbardziej urozmaicenie zielistką i trzykrotką jest wskazane.
Czekam na efekty Twojej pracy. Wyślij zdjęcia jak skończysz. :)

Offline Tunidria

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #2 dnia: 23.09.2020, 21:35:46 pm »
na pewno stawie, i to prędko bo coś pogoda ma się pogorszyć :( a tak myślałam że jeszcze w pażdzierniku skorzysta z UV na wybiegu :D

Offline Tunidria

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #3 dnia: 25.09.2020, 09:22:09 am »
Hej czy mogę taki bajer zamontować żółwiowi ? czy to mu zaszkodzi ? https://terrasklep.pl/wodospady-generatory-pary-i-skraplacze/49-wodospad-do-terrrium-exo-terra.html

Offline MarcinBulaga

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 1
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #4 dnia: 25.09.2020, 09:36:35 am »
Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi ale jaka korzyść będzie miał żółw z tego wodospadu?  :) No chyba że do podniesienia wilgotności w terrarium

Offline Tunidria

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #5 dnia: 25.09.2020, 10:58:54 am »
do podniesienia na pewno i dla mojego oka :D, zawsze podobały mi się taka wodospady :D jest nie duży :) bardzie mi chodzi czy nie zaszkodzi :D ale jak napisałeś że nie zaszkodzi to może się skuszę  :D

Offline Tunidria

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #6 dnia: 25.09.2020, 11:54:00 am »
hej czemu nie mogę z edytować swojego posta, Czy do moje lampy/Żarówki trzeba jakiś statecznik ?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Terrarium Franko
« Odpowiedź #7 dnia: 25.09.2020, 12:13:25 pm »
Nie, nie trzeba statecznika.