Forum o żółwiach lądowych - żółw stepowy i grecki, hodowla, terrarium, nasze żółwie

Żółwie lądowe => Terrarium i wybieg => Wątek zaczęty przez: martusi1 w 27.06.2010, 09:26:39 am

Tytuł: Terrarium oraz wybieg balkonowy Stokroty
Wiadomość wysłana przez: martusi1 w 27.06.2010, 09:26:39 am
Witajcie ponownie - pierwszy raz witałam się tutaj: http://forum.zolw.info/pierwsze-kroki/powitanie-i-pytanie/ (http://forum.zolw.info/pierwsze-kroki/powitanie-i-pytanie/).
Wczoraj trochę pozmieniałam w terrarium Stokroty i stworzyłam, na tyle ile było to możliwe, wybieg balkonowy.

Zapraszam do albumu:
http://img413.imageshack.us/g/zdjcie0068d.jpg/ (http://img413.imageshack.us/g/zdjcie0068d.jpg/)

Wilgotność na higrometrze jest za duża, wiem. Z tego względu żółw przebywa na wybiegu. Mam nadzieję, że do wieczora liczba ta spadnie. Podłoże to ziemia wymieszana z torfem kokosowym, na tym znajduje się kora wymieszana z sianem.
Żółwica ma dwie kryjówki - ciepłą i zimną. Ciepła jest zrobiona z kokosu, która dawniej  była normalną kryjówką - jedyną. Żółwica chciała wejść jeszcze głębiej do niej (ścierała sobie pazurki, co jest plusem) dlatego postanowiłam stworzyć jej kryjówkę, do której będzie mogła wejść i tam się schować - wykorzystałam do tego słomkowy kapelusz. Niedługo wybieram się do lasu i zamierzam trochę urozmaicić terrarium o elementu zielone - mam na myśli głównie mech. Wymiary terra to 60x40x30. Trochę małe, ale jak Stokrota podrośnie to będziemy się martwić (obecnie ma 8 cm).

Wybieg zamierzam urozmaicić przez jakiś kamień i trochę sadzonych roślin. Koniczyna i mlecze zostały wczoraj stratowane i zjedzone. (; Wymiar wybiegu, do którego użyłam kastry budowlanej/murarskiej to 32x65głębokość, która jest spora, więc można się zakopywać bez obaw.


Czekam na uwagi i opinie krytyczne, które będą bardzo pomocne.
Pozdrawiam żółwiomaniaków.


Tytuł: Odp: Terrarium oraz wybieg balkonowy Stokroty
Wiadomość wysłana przez: witia w 27.06.2010, 15:53:28 pm
Witaj,

fajnie, że Twojemu żółwiowi wiedzie się coraz lepiej, do czego bez wątpienia przyczynia się wybieg balkonowy :D

Wybieg zamierzam urozmaicić przez jakiś kamień i trochę sadzonych roślin.

Rzeczywiście dobrze byłoby wybieg troszkę urozmaicić. Spójrz tutaj na te - może jak raz i Tobie się taki spodoba... ;) http://forum.zolw.info/wybieg/tarasowy-spacerniak-leona/ http://forum.zolw.info/wybieg/moje-balkonowe-terra-dla-kuby/