Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Terrarium samca stepowego:)

(1/3) > >>

nulus:
Terrarium ma wymiary 140 cm na 40 cm, a jego wysokość to 30 cm..
Wydawać się może, że jest tam ciemno, ale to fotka tak wyszła. Zresztą teraz jest w innym miejscu. Bardzo jasnym, bo bardzo blisko okna. Podłoża ma więcej niż na fotkach, poprawiłem błędy. 
Zbudowane z płyt meblowych ze strychu, szyba na prowadnicach, przyklejona silikonem akwarystycznym. Wszystko poskręcane wkrętarką. Użyte zostały drewnowkręty. Od dołu zabezpieczone terrarium jest przez kątowniki.

Terrarium jest ogrzewane lustrzanką o mocy 40 W, i oświetlane świetlówką UVB Repti Glo 8.0.

Jako podłoże użyta została kora ogrodnicza wymieszana z siankiem dla gryzoni. Jako dekorację użyłem różne konary, i płaskie kamienie (dodane niestety po zrobieniu fotek).
Temp. pod lustrzanką wynosi miej więcej 35 stopni.

 



Beata:
A może zamontowałbyś jakieś fajne tapetki na tylnej ścianie tego terra, żeby je ubarwić i nadać mu "głębi" bo wygląda dość wąsko i nieco monotonnie.  Brakuje mi też kryjówki albo suchych kępek zielska, w każdym razie czegoś do buszowania i krycia się. Do wspinaczki fajne są duże płaskie kamienie (bez ostrych krawędzi).
Pozatym fajne terra, choc przez niską jakość fotek  troche słabo widac.

nulus:
Tapety nie chce, jakoś mi nie pasuje.
A co do przeszkód terenowych, to niewiem jak by miały wyglądać te kamienie płaskie, i za nic nie moge wymysleć z czego miała by być kryjówka.
Nie chce robićczegoś w stylu zbitych desek, bo by mi nie pasowało.

Beata:
Kamienie o jakich myślę ciężko znaleźć. Są to w zasadzie duże rzeczne kamienie, wygładzone przez wodę w górskim strumyku.

Co do kryjówki świetnie się sprawdza przewrócona na bok wkopana ceramiczna donica :)
Chyba nawet lepiej niż zbite deski. w każdym razie mój żółw ma dwie kryjówki i co ciekawe śpi w nich na zmianę. :D

nulus:
2 kamienie dodane, plus mały konarek. Teraz stepcio jużnie może narzekać na brak urozmaicenia terenu w terrarium. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej