Forum o żółwiach lądowych - żółw stepowy i grecki, hodowla, terrarium, nasze żółwie
Żółwie lądowe => Terrarium i wybieg => Wątek zaczęty przez: nulus w 14.10.2006, 22:07:58 pm
-
Terrarium samicy żółwia stepowego i jej osoba:)
Terrarium ma wymiary 120 cm na 70 cm a wysokość 40 cm.
Zbudowane z płyty meblowej i sklejki. Zaimpregnowane przed wilgocią lakierem.
Szyba jest na prowadnicach, z łatwością można ją wyjąć i ułatwić sobie czyszczenie terrarium. Jest to bezpiecznie zrobione, bo żółw nie ma szans na wydostanie się.
Jako podłoże kora ogrodnicza wymieszana z siankiem. ¦wietlówka w oprawce ze sklepu elektrycznego, dł. 90 cm, moc 30 WAT. Ogrzewanie, lustrzanka o mocy 60 WAT.
Jako dekoracja, kamienie, kępki suchych chwastów, oraz sianko. Jeszcze tam jest takie drewienko;)
(http://img171.imageshack.us/img171/315/1id9.jpg)
(http://img168.imageshack.us/img168/603/3sc6.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img157.imageshack.us/img157/8969/4vn1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img157.imageshack.us/img157/5199/5jy1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img157.imageshack.us/img157/5479/6ft6.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img177.imageshack.us/img177/7568/8ei4.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img157.imageshack.us/img157/3795/7sb8.jpg) (http://imageshack.us)
-
¦liczne terrarium i oczywiście przede wszystkim jego lokatorka :D
No ale nie obejdzie się bez uwag (konstruktywnych oczywiście) :D
1. Nie ma basenika z wodą. A żółw może mieć ochotę z niej skorzystać.
2. Troche drobne kawałki kory. Nie wiem jak Twoje żółwie, czy mają tendencje podgryzać wszystko, ale moja samica profilaktycznie ma te kawłki dość spore, żeby ich nie połknęła.
3. Brakuje kryjówki!!! Żółwie lubią się chować, kupka siana to nie to samo co prawdziwa nora dająca schronienie.
4. Troche mnie niepokoi sposób zamocowania świetlówki (czyżby to czerwone to gumki albo sznurki...? ) Listwa też wydaje się być położona, a nie solidnie zamocowana nad terra. W obu przypadkach świetlówka może spaść i się rozbić, wystarczy że ktoś przypadkowo trąci listwę lub stół. Efekty tego mogą być tragiczne. Nie ma co liczyć na to że "wszyscy uważają" itp. bo takie ryzykowne sytuacje trzeba eliminować, zawsze...
5. Miseczka na jedzenie trochę za wysoka. Żółwiowi będzie trudno z niej jeść no i możnaby ją bardziej zagłębić w podłoże, będzie mniej wywrotna.
Pozatym kawał dobrej roboty i myślę że jedna szyba nie zaszkodzi...
-
Do uwag się dostosuje. Miseczka jest już głębiej, nad mocowaniem UVB pomyślę. Dzięki za UWAGI!
-
piękna dorodna panna z ładnym terrarium :)
Uwagi poprzedniczki jak najbardziej uzasadnione ale myślę że wszystko do wybaczeia i do zrobienia jak dla mnie bomba.
Pozdrawiam
-
Hej. Twoje terrarium już znam! I też mi sie podoba. Ale dlaczego pisze, że można wstawiać zdjęcia tylko Stepów, co z Grekami?
-
To zapenwe niedopatrzenie po początkach forum ( na początku miało ono poruszać jedynie tematykę stepowców ale stwierdziliśmy że osoby są zainteresowane taką stroną lecz posiadają różne gatunki)
więc inne gadzinki lądowe mile widziane ;D
Pozdrawiam
-
To dobrze bo mój Tuptuś to Grek.
-
Już zmieniłam opis.
Ech te niedoróbki, stronka działa kilka dni więc przepraszam bo jeszcze się czasem zdarzają, a ja na pewne rzeczy już nie patrze, tym bardziej dziękuję za wzmiankę.
------------------
Posty witające koleżankę zostały przeniesione do działu "Rozmowy na każdy temat i powitania"
http://testudo.draknet.sytes.net/smf/index.php/topic,49.0.html (http://testudo.draknet.sytes.net/smf/index.php/topic,49.0.html)
ze względu na naruszenie pkt. 4 regulaminu i upomnienie admina technicznego.
-
Błedy w konstrukcji terarium wymieniono, jak zostały naprawione to jest to bardzo ładne terarium, a "zawartość" jeszcze piękniejsza. :-)
-
Wsadziłem jej jeszcze 2 konarki po których sobie pomaszeruje na wiosnę, bo teraz to ona tylko by spała w terra. No nic, aktywność wróci w marcu pewnie :D
-
Bardzo ładnie :)
-
Już nie używane, na sprzedaż :)