Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Terrarium w regale

<< < (3/3)

Onsen:
Przepraszam,nie przeczytałam całego wątku...ale pociągnę temat.
Podstawowe zagadnienia związane z trzymaniem żółwia na podłodze:
1.Przeciągi, a jak przeciągi to prawdopodobieństwo przeziębienia, a nie zauważone przeziębienie może przerodzić się w zapalenie płuc i ewentualną śmierć.
2.Zwyrodnienie stawów
3.Brak odpowiedniej temperatury i wilgotności, czyli nie spełnienie podstawowych wymagań hodowlanych
4. brak możliwości  naświetlania żółwia promieniami grzewczymi (żarówka grzewcza) i uvb, w terrarium jest to zapewnione praktycznie cały czas
5. Specyficzność mikroorganizmów np. roztoczy...na podłodze mamy wszystko, a w terrarium zawsze wytwarza się jakiś tam mikroklimat.
6.Urazy mechaniczne, narażenie na zaplątanie się w kable czy inne rzeczy, kopnięcia, uderzenia, ewentualny atak innych zwierząt w domu.
7.Na podłodze nie zapewni się odpowiedniego podłoża, jego grubości, wyposażenia jak np. kamienie, schronienia, żółw nie ma możliwości wykopania sobie nory.
8.Na podłodze żółw nie zetrze sobie pazurów

Beata:
Myślę że taka półka to świetny pomysł, jak pisał nulus możesz ją "obudować" drewnem lub zrobić prowadnicę na szkło zostawiając nieco miejsca u góry aby zapewnić dostęp.
Innym wyjściem (jeśli nie chcesz niszczyć mebla) jest zrobienie terra na wymiar, dokładnie tak dużego jak przestrzeń na półce, żeby miejsce się nie marnowało. Ma to swoje zalety - łatwiej sprzątać takie terra, można je w razie potrzeby np. wystawić na balkon w lecie itp.

Już widzę oczyma wyobraźni to terra...  ;D

Onsen:
ja osobiście zrobiłabym tak jak napisała Beata, czyli zrobić "szufladę" i położyć na tej półce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej