Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:14:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium w regale  (Przeczytany 7739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naftikj

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Terrarium w regale
« dnia: 23.01.2007, 19:42:02 pm »
W końcu pojawił się cień nadziei :P ! Otóż, teraz sprawa przedstawia się tak: prawdopodobnie w najbliższym czasie pojawi się w moim pokoju nowy (choć nie całkiem :)) mebel - dość duży regał. Mebel ten składa się m. in. z półki, która to właśnie jest powodem mej radości. A mianowicie: jest szeroka (ma ok 1m długości), dość wysoka i głęboka i ma zamontowaną świetlówkę (bo kiesyś pełniła rolę biurka). Więc myślę, że nadawała by się na terrarium dla "gadzinki". Dobrze kombinuję? Tylko... jak to półka, z jednej strony nie ma ścianki i trzeba coś zrobić, żeby wspomniana gdzinka nie wypadła... macie może jakiś pomysł?

Offline nulus

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Terrarium w regale
« Odpowiedź #1 dnia: 23.01.2007, 20:22:34 pm »
Możesz tam wkleić, wkręcić lub przybić prowadnice i potem tam wsadzić szybę. Konstrukcja musi być bezpieczna,a i do zółwia musi być łatwy dostęp.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Terrarium w regale
« Odpowiedź #2 dnia: 24.01.2007, 10:05:07 am »
No metr to już coś! Jak możesz to wstaw fotkę regału, może razem coś wykombinujemy.
TUPTUŚ

Offline naftikj

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Terrarium w regale
« Odpowiedź #3 dnia: 24.01.2007, 14:02:10 pm »
Wstawię jak tylko się u mnie pojawi :)

Offline bela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -1
Terrarium w regale
« Odpowiedź #4 dnia: 25.01.2007, 22:24:52 pm »
popros tate albo starszego brata (jesli masz) to napewno zrobi ci przepiekne to terrarium..

moje jest zrobione z takiego pudla ikeowskiego na kolkach przeznaczonego na posciel..
akurat ktos z moich znajomych sie chcial tego pozbyc..

i do tego doczepilam jeszcze jedno pudelko zeby nindza mial wiecej pow do biegania..a pudelko jest drewniana skrzynka po chyba 6 winach..a moze 8 nie wiem..zagadalam w sklepie z winami zeby mi dali takie dwie skrzynki..dali bez problemu..-grunt to miec dobre pomysly..

jak mama podrzuci mi aparat to zrobie wam zdjecia(wrzuce je do galerii) zebyscie wiedzieli o czym ja tu wogole pisze..

wydaje mi sie niestety ze moje terrarium jest troche za male..ale nie mam jak miec wiekszego..mam malutki pokoj i mnostwo rzeczy..

ale za to codziennie wypuszczam nindze na conajmniej dwugodzinny jogging

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Terrarium w regale
« Odpowiedź #5 dnia: 26.01.2007, 09:24:56 am »
Belu, ten jogging to nie jest dobry pomysł, zostaw to na lato, gdy będzie mógł uprawiać jogging na balkonie lub w ogrodzie, a po mieszkaniu to nie!
TUPTUŚ

Offline bela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -1
Terrarium w regale
« Odpowiedź #6 dnia: 26.01.2007, 12:42:50 pm »
ale mam jeden pokoj z wykladzina- nie slizgaja mi sie lapki a po za tym widze jak go potrzebuje..uwazam tez na niego zeby nic nie pozarl..


Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Terrarium w regale
« Odpowiedź #7 dnia: 26.01.2007, 13:17:01 pm »
Rozumiem o co Ci chodzi ale na podłodze nigdy nie jest wystarczająco ciepło dla żółwia. Takie coś prowadzi do zwyrodnienia stawów.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Terrarium w regale
« Odpowiedź #8 dnia: 26.01.2007, 13:26:55 pm »
No i żółw oddycha przy ziemi a tam są liczne pyły, które sami wzijamy a ich nie widzimy. samo sprzątanie domu pozostawia mnustwo unoszacych się pyłów.

Offline nulus

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Terrarium w regale
« Odpowiedź #9 dnia: 26.01.2007, 17:40:43 pm »
Groźne są jeszcze opary środków czyszczących podłogę  które żółw może wdychać, właściwie one są chyba najgorsze.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Onsen

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • terrarium.com.pl
Terrarium w regale
« Odpowiedź #10 dnia: 27.01.2007, 09:51:37 am »
Przepraszam,nie przeczytałam całego wątku...ale pociągnę temat.
Podstawowe zagadnienia związane z trzymaniem żółwia na podłodze:
1.Przeciągi, a jak przeciągi to prawdopodobieństwo przeziębienia, a nie zauważone przeziębienie może przerodzić się w zapalenie płuc i ewentualną śmierć.
2.Zwyrodnienie stawów
3.Brak odpowiedniej temperatury i wilgotności, czyli nie spełnienie podstawowych wymagań hodowlanych
4. brak możliwości  naświetlania żółwia promieniami grzewczymi (żarówka grzewcza) i uvb, w terrarium jest to zapewnione praktycznie cały czas
5. Specyficzność mikroorganizmów np. roztoczy...na podłodze mamy wszystko, a w terrarium zawsze wytwarza się jakiś tam mikroklimat.
6.Urazy mechaniczne, narażenie na zaplątanie się w kable czy inne rzeczy, kopnięcia, uderzenia, ewentualny atak innych zwierząt w domu.
7.Na podłodze nie zapewni się odpowiedniego podłoża, jego grubości, wyposażenia jak np. kamienie, schronienia, żółw nie ma możliwości wykopania sobie nory.
8.Na podłodze żółw nie zetrze sobie pazurów

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Terrarium w regale
« Odpowiedź #11 dnia: 30.01.2007, 13:35:19 pm »
Myślę że taka półka to świetny pomysł, jak pisał nulus możesz ją "obudować" drewnem lub zrobić prowadnicę na szkło zostawiając nieco miejsca u góry aby zapewnić dostęp.
Innym wyjściem (jeśli nie chcesz niszczyć mebla) jest zrobienie terra na wymiar, dokładnie tak dużego jak przestrzeń na półce, żeby miejsce się nie marnowało. Ma to swoje zalety - łatwiej sprzątać takie terra, można je w razie potrzeby np. wystawić na balkon w lecie itp.

Już widzę oczyma wyobraźni to terra...  ;D
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Onsen

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • terrarium.com.pl
Odp: Terrarium w regale
« Odpowiedź #12 dnia: 08.02.2007, 13:09:43 pm »
ja osobiście zrobiłabym tak jak napisała Beata, czyli zrobić "szufladę" i położyć na tej półce.