Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 07:28:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium żółwia greckiego...  (Przeczytany 21212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #45 dnia: 14.01.2010, 22:33:44 pm »
wpisz sobie na allego exo terra repti glo 10.0 . za 45zł powinnaś znaleźć w internecie

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #46 dnia: 14.01.2010, 22:35:28 pm »
Ale przesyłka 10 zł no i już jest 55 :)
Na allegro może i taniej ale przesyłki drogie .

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #47 dnia: 15.01.2010, 10:49:16 am »
Kupiłem lampę 40w przy 15cm nad żółwiem doradzaliście mi 13w ale teraz jak mam 40 to żólw pod lampą ma 25 stopni co jest ?

Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #48 dnia: 15.01.2010, 10:52:28 am »
Ale o jakiej lampce mowa? Uv?
Jeśli chodzi ci o UVB no to ona nie daje ciepła tylko Promienie UVB.
A jeśli chodzi ci o grzewczą <zwykła> 40W no to moje jest właśnie 40 W i pod lampką jest 35-40 stopni około i jest ona na wysokości 30 cm ..

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #49 dnia: 15.01.2010, 15:57:13 pm »
w lampce UVB nie chodzi o emisję ciepła tylko promieni UVB które są namiastką prawdziwego słońca :)
Pozdrawiam Jakub

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #50 dnia: 25.02.2010, 17:25:04 pm »
Wiem że trochę długo ale nie mogłem wcześniej...
Zmieniłem siano i piasek na drewienka bukowe a lampę na inną. Co najciekawsze nie to że żółw mógł mieć alergie to przez to że było dużo wody i ciepła to siano zaczęło pylić i tak nie żółw ale ja nabawiłem się alergii na siano...
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #51 dnia: 25.02.2010, 18:51:25 pm »
daj zdjęcia nowego terra. drewienka bukowe w całym terra też nie są dobrym rozwiązaniem , ponieważ nie utrzymasz w nich odpowiedniej dla żółwia wilgotności .Może zmień miski żółwika na odrobinę mniejsze wtedy bedziesz miał więcej miejsca do urządzenia. Założyłeś lampę uvb?  jeśli tak to dobrze  ;) no ale terra troche malutkie bo żółwik nie ma za bardzo gdzie połazić po nim i ma za jasno od tej żarówki którą miałeś na zdj.

mam nadzieje ze nowe terra jest lepsze powodzenia  :D

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #52 dnia: 25.02.2010, 19:36:08 pm »
nowe terra mam zamiar zrobić lub kupić na lato ale to tymczasowo. Nie miął bym kasy na żółwia i docelowe terra
a i jeśli chodzi o pochodzenie to ona narazie chętnie wędruje po moim biurku ( o ciepło się nie martwie bo jest przy grzejniku)
« Ostatnia zmiana: 25.02.2010, 19:38:48 pm wysłana przez Jagla5 »
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #53 dnia: 25.02.2010, 19:44:32 pm »
To styczniowy wątek , może już nieaktualny.
Widzicie bo to nie jest wszystko takie proste. Tak doradzają. I mówią,że wystarczy. Ktoś wydaje pieniądze. I teraz co ?
A pewno pieniądze są od rodziców. I nie oczekujmy ,że rodzice tak o zrozumieją,że ktoś się w sklepie pomylił.
W naszych sklepach chcą sprzedać zwierzątka. Ludzie przychodzą z dziećmi i pytają , a ile to wszystko wyniesie. I ten sprzedawca może i wie, że za chwilę trzeba wyrzucić to terrarium, ale podaje mniejsze wartości.
Chłopak chciał dobrze. Uważał ,że kupuje co trzeba i żółwik ma mieć komfort.

Najważniejsze pytanie : czy to terrarium musi teraz , narazie zostać ?
 

Dodano 25.02.2010, 19:53:33 pm
Jednak aktualne.
Rozminęły się wiadomości.
To nie ma wyjścia , trzeba w tym zrobić co się da. Koło grzejnika stoi , a mierzysz czymś sobie temperaturę w terrarium ?
I może kąp więcej żółwika, jak jest tak sucho.
« Ostatnia zmiana: 25.02.2010, 19:53:33 pm wysłana przez alcia »
Alicja

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #54 dnia: 25.02.2010, 20:15:45 pm »
Cóż - to najpierw trzeba kupić terra a potem żółwia.

A tak w ogóle to tymczasowe terro można zrobić za grosze - niekoniecznie trzeba kupować full-wypasione w zoologiku. Jak żółw jest mały, a kasy brak to można kupić kastrę budowlaną w Castoramie za 20 zł. Wsypać grubszą warstwę ziemi, włożyć parę kamieni, jakąś doniczkę na domek, podstawkę na basen i jest terro. Koniecznie za to trzeba zainwestować w lampy. Jak się uzbiera grosza lepiej zrobić od razu większe, z płyty meblowej.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #55 dnia: 25.02.2010, 21:07:51 pm »
Zgadza się Ankan , masz rację. Ale w rzeczywistości jest w większości przypadków tak ,że idzie się do sklepu zoologicznego , o - podoba mi się to zwierzątko , zbieram na nie pieniążki i kupuję. Ewentualnie pytam w sklepie co potrzeba jeszcze i za ile. Tyle. Kupuję i mam. A potem czytam , najczęściej jak mam jakiś kłopot. Coś mnie martwi , np. w zachowaniu zwierzątka.
Ja czytałam przed zakupem tyle i tak mam błędy. I wszystko było wcześniej robione - a żółw inny kupiony.
A rodzice od dzieci wymagają ,żeby pieniążki szanowały i nic nie wyrzucały.
Fajnie się doradza - mogąc samemu decydować o wydatkach.

Uważam ,że w tej sytuacji trzeba w tym terrarium dać najtańszą ziemię ogrodniczą , bez nawozów ! Na 2/3 powierzchni. Na reszcie drewienka bukowe duże. Nad nimi zawiesić żarówkę grzejną, jakąś małą i położyć płaski kamień, ciut większy jak żółwik.I przypiąć drugą z UVB.Wejście kryjówki obrócić od światła.Kryjówka na części z ziemią.Mały basenik z wodą musi być. I kąpać żółwia. No i mierzyć wilgotność i temperaturę. Obserwować żółwika.
No i zbierać pieniążki na coś większego.
Spacery nie zalecane , ale w tej wyjątkowej sytuacji dla rozruszania kości, po czystej , nie zimnej powierzchni troszeczkę.
Lepiej tyle zrobić niż nic.
Pozdrawiam
Alicja

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #56 dnia: 26.02.2010, 09:55:59 am »
tak trzeba zająć się najpierw terrarium a potem zwierzątkiem ale wiedza o tych zwierzątkach jest tak mała że czasami ktoś chce stworzyć wspaniałe warunki swojemu żółwiowi ale źle mu doradzono i tak na prawdę robi żółwiowi krzywdę
Pozdrawiam Jakub

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Terrarium żółwia greckiego...
« Odpowiedź #57 dnia: 26.02.2010, 17:26:47 pm »
po kupieniu żółwia dopiero mnie zdziwiło że może tyle jeść ( w zoologu mi powiedzieli że może jeść liście, owoce, warzywa) i sprawdziłem a tu bum!. Tylko wszedłem a wy zareagowaliście jakby żółw miał zdechnąć po dwóch dniach w tym terrarium. Z kasą to też nie jest chop siup to chyba do kwietnia mu starczy a na lato zbuduje nowe. Niech chociaż to terra trochę pobędzie jak wydałem za nie 100zł!
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658