Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Tło w terrarium

<< < (3/3)

Skorupa:
A ten klej atlas nie ma przypadkiem negatywnego działania na żółwia? Bo ja się obawiam, że nawet jak zaschnie i dla nas przestanie już być go czuć...to on nadal coś może wydzielać...? Zwłaszcza, jeżeli będzie go tak dużo...

wege:
Hmmm, tez się nad tym zastanawiałem.  ;) Jednak ten klej ku mojemu zdziwieniu, jest bezzapachowy. Jedynie ostatnia wartswa, ta z pigmentem trochę śmierdzi... Ale po upływie 48 godzin zapachu nie było już czuć. Co więcej- znani terraryści stosują taką zaprawę w terrariach, na tcp jest też mnóstwo opisów z wykorzystaniem tego kleju. Jeśli damy sporo tej zaprawy, nawet więcej warstw, albo mniej ale grubo- moim zdaniem to idealny materiał na ścianki dla żółwi, które wiecznie drapią ;) W styropianie można zamontować doniczki i ładnie je zamaskować ;) terra wygląda cudnie.  :P

inez:
Witam. Jestem posiadaczką 2 żółwi stepowych od miesiąca. Póki co w ich terrarium są jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz chciałabym zacząć je urządzać jakoś ciekawiej.
Co myślicie o takim korku na tło terrarium dla żółwia stepowego?
I ew. czy mogę go przykleić klejem do korku czy lepiej silikonem akwarystycznym?

https://allegro.pl/oferta/sciana-korkowa-korek-dekoracyjny-scienny-tigre-11712756772

Kenet:
Witaj na forum :)
Korek jest bardzo fajnym rozwiązaniem i niewątpliwie upiększa terrarium, ale ma też swoje wady np. zabiera żółwiom trochę przestrzeni. Ja używam tapet zewnętrznych, ale korek przy przestronnym terrarium, też na pewno się sprawdzi.
Ja bym go przyklejał silikonem akwarystycznym, zawsze bezpieczniej  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej