Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 14:21:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tło w terrarium  (Przeczytany 10925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lenka84

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Tło w terrarium
« dnia: 29.09.2010, 09:27:06 am »
witam serdecznie może ktoś będzie mi w stanie pomóc mam żółwia stepowego wcześniej miał terrarium szklane ale zmieniłam teraz na większe z płyty osb , jest żarówka grzewcza i uvb podłoże ziemia mieszana z piaskiem i trochę torfu kokosowego,kamienie i kępki trawy, chcę jeszcze  zrobić kryjówkę i tło i właśnie co do tego tła mam pytanie może ktoś coś mi doradzi widziałam śliczne tła 3d na allegro ale na moją wielkość terra musiałabym wydać prawie 800 zł  :( myślałam kupić tło korkowe albo zrobić samej ale wszystkie pomysły jakie znalazłam na necie są ze styropianu i mam obawy że żółw to zje a co do kryjówki jakie macie pomysły? ja wcześniej miałam glinianą doniczkę odwróconą do góry dnem z wybitym otworem ale teraz żółw teraz dosyć duży ponad 20 cm i szukam innego pomysłu za wszystkie porady z góry dziękuję

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #1 dnia: 29.09.2010, 10:22:04 am »
Lenka, pooglądaj tu fotki to chyba coś wypatrzysz fajnego.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #2 dnia: 29.09.2010, 10:47:24 am »
Hmm.. Dawno temu w starym terra miałam tło w postaci dużego arkusza śliskiego papieru wyciętego z dużego kalendarza. Na zdjęciu był miły widoczek, jakieś górki, jeziorko, nieco zieleni. Nie wiem czy żółw zwracał na to uwagę, jest to ciekawy problem na ile one reaguja na takie sztuczne widoczki ale wyglądało to dość ładnie i dawało wrażenie głębi. Papier był z tych sliskich więc nic się z nim długi czas nie działo ale w końcu padł ofiarą pazurów, cos tam się powykrzywiało od wilgoci itp. wówczas nie używałam ziemii w terrarium więc nie podsiakało od dołu. W takim wypadku chyba by jednak szybko nie wytrzymało. Ale dobrym pomysłem zabezpieczenia papierowego tła jest ustawienie przed nim pleksy albo szyby na wymiar tylnej ścianki. Pleksa sie jednak łatwo rysuje a szybe dociąć na wymiar musi szklarz i wyszlifować a to jest jakiś tam kłopot i wydatki. Styropian też budzi moją niechęć, korek może mniej ale te tła o których piszesz to z tego co kojarze to chyba takie imitujące kamienie wytłoczyny, lepsze raczej dla gadów zwinnych jak jaszczurki czy węże. Pod względem estetycznym mnie osobiście nie odpowiadaja i nie pasują do terrarium żółwia. Żólwiowi pewnie będą obejetne, byle były nietoksyczne i bezpieczne.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #3 dnia: 03.10.2010, 18:34:01 pm »
Jeśli zależy ci na tłach 3D to może jakiś gips i dolać do niego pigmentu  może jakiejś ciemnej zieleni i powinno być ok no ale to automatycznie zwiększy wagę terra
Pozdrawiam Jakub

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #4 dnia: 03.10.2010, 19:11:11 pm »
ja mam tło z korka prasowanego . moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie ponieważ korek nie pleśnieje dosyć ładnie wgląda w terrarium i żółwia nie interesuje by go jeść a i jak czasami podrapie pazurkami to różnicy nie widać
In The Lap Of The Queen

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #5 dnia: 06.10.2010, 15:45:57 pm »
Ja polecam tło ulepić z gliny, moja agamka ma takie:) nie gnije, nie pleśnieje, a glina jest bardzo plastyczna. Ja stosuje taką z wędkarskiego do zanęt koloru białego + biały Piasek. namaczam i oblepiam tylna ściankę:) Jak ktoś chce to można po wlepiać jakieś mchy, kamyczki patyczki i inne dekoracyjne pierdółki :) + na ściankę 100cm x 50cm potrzebowałem 2 woreczki gliny i 2 woreczki piasku :) Cena gliny 20zł, piasek 7zł :) za 27 zł masz śliczną ściankę :D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Skorupa

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 6
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #6 dnia: 07.07.2011, 17:06:28 pm »
A co sądzicie o styropianowym tle?
Jak ostatnio oglądałam tła do terrarium to niemalże każdy używa styropianu, rzeźbi w nim, pokrywa je farbą i przykleja na tylną ściankę. Styropian ma tą fajną zaletę, że nie gnije, więc pod tym względem ok, ale z drugiej strony żółw może w niej gmerać i poodkruszać kawałki styropianu, a później zjadać...
Czy może wyolbrzymiam sprawę? ;)

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Próbował ktoś może?

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #7 dnia: 07.07.2011, 17:53:30 pm »

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #8 dnia: 07.07.2011, 19:24:54 pm »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #9 dnia: 07.07.2011, 23:47:18 pm »
Całości nie pokrywamy farbą...  ??? Całość pokrywamy 3x klejem ATLAS, który ma za zadanie usztywnić, a do 4 warstwy dodajemy pigment o pożądanym odcieniu. Nic nie ma prawa się odłamać.  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Skorupa

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 6
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #10 dnia: 08.07.2011, 12:07:12 pm »
A ten klej atlas nie ma przypadkiem negatywnego działania na żółwia? Bo ja się obawiam, że nawet jak zaschnie i dla nas przestanie już być go czuć...to on nadal coś może wydzielać...? Zwłaszcza, jeżeli będzie go tak dużo...

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #11 dnia: 08.07.2011, 15:49:27 pm »
Hmmm, tez się nad tym zastanawiałem.  ;) Jednak ten klej ku mojemu zdziwieniu, jest bezzapachowy. Jedynie ostatnia wartswa, ta z pigmentem trochę śmierdzi... Ale po upływie 48 godzin zapachu nie było już czuć. Co więcej- znani terraryści stosują taką zaprawę w terrariach, na tcp jest też mnóstwo opisów z wykorzystaniem tego kleju. Jeśli damy sporo tej zaprawy, nawet więcej warstw, albo mniej ale grubo- moim zdaniem to idealny materiał na ścianki dla żółwi, które wiecznie drapią ;) W styropianie można zamontować doniczki i ładnie je zamaskować ;) terra wygląda cudnie.  :P
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline inez

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #12 dnia: 04.02.2022, 16:59:51 pm »
Witam. Jestem posiadaczką 2 żółwi stepowych od miesiąca. Póki co w ich terrarium są jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Teraz chciałabym zacząć je urządzać jakoś ciekawiej.
Co myślicie o takim korku na tło terrarium dla żółwia stepowego?
I ew. czy mogę go przykleić klejem do korku czy lepiej silikonem akwarystycznym?

https://allegro.pl/oferta/sciana-korkowa-korek-dekoracyjny-scienny-tigre-11712756772

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Tło w terrarium
« Odpowiedź #13 dnia: 04.02.2022, 19:04:56 pm »
Witaj na forum :)
Korek jest bardzo fajnym rozwiązaniem i niewątpliwie upiększa terrarium, ale ma też swoje wady np. zabiera żółwiom trochę przestrzeni. Ja używam tapet zewnętrznych, ale korek przy przestronnym terrarium, też na pewno się sprawdzi.
Ja bym go przyklejał silikonem akwarystycznym, zawsze bezpieczniej  :)