Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Wymiary terrariów

(1/6) > >>

Bartek:
Wiadomo terarium im większe tym lepsze, ale jakie są wymiary waszych terrariów? Długość, szerokość, wysokość.

Beata:
Moje ma około metra na 55 centymetrów, wysokość około 35 cm. W ciepłe dni żółw przebywa na wybiegu w ogrodzie a terrarium służy jedynie do snu, gdyż zabieram go późnym popołudniem z wybiegu.

Bartek:
No tak, ja tez wolał bym trzymać gada na wybiegu, ale gdy jest zimniej bo temperatura musi być wyższa niż 25 C prawda to trzymasz go w terrarium? Ja to bym chciał takie 2 m na 110 cm i 35 cm wysokości.

Beata:
Tak w chłodne, deszczowe dni żółw zostaje w domu w terrarium, ale jednocześnie w takie dni nie zbyt jest aktywny i po prostu śpi. Sezon wybiegowy w zeszłym roku zaczął się u mnie z końcem kwietnia a skończył z końcem września. Temperatura powyżej 20 stopni przy samym gruncie wystarcza, żółwik zwykle rano wygrzewa się w Słońcu, po czym rusza w teren  ;D Podczas upalnych dni w lipcu noce były na tyle ciepłe że rano nie wygrzewał się już w ogóle.

Bartek:
A powiedz mi czy to dobry pomysł z tak duzym terrarium jak napsiałem? Wogóle jest taki przelicznik jakie powinny być wymiary terra, jeśli pamiętasz Betko to mozesz podać?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej