Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 22:43:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw sam w domu - co z lampami?  (Przeczytany 5495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thirra

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Testudo horsfieldii - Kubusia (27 lat)
Żółw sam w domu - co z lampami?
« dnia: 31.01.2020, 11:23:45 am »
Witajcie,

pod moją opieką znajduje się 27 letnia żółwiczka stepowa o imieniu Kubusia. Dzięki Waszym radom udało się zapewnić samiczce dogodne warunki i sprawić, że moja pociecha czuje się nader dobrze. W związku z rychłymi zmianami, które szykują się w moim domu, chciałam poradzić się w pewnej sprawie. Za kilka tygodni przeprowadzam pracę z domu do biura, a co za tym idzie od godziny 9 do godziny 18, a czasami nawet 20, nie będzie nikogo w mieszkaniu. Chciałam więc dopytać jak rodzicie sobie z kwestią lamp? Kuba uwielbia leżeć plackiem pod lampką grzewczą i absolutnie nie mam zamiaru odbierać jej tej przyjemności, jedynie chciałabym zapewnić jej bezpieczeństwo na wypadek spięcia czy tym podobnych wypadków z elektryką. Ślicznie proszę o garść porad :)


Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #1 dnia: 31.01.2020, 15:47:10 pm »
Najlepiej kupić włącznik czasowy.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #2 dnia: 31.01.2020, 17:22:35 pm »
Jak tak bardzo się boisz to kup sobie najpierw taką listwę antyprzepięciową https://allegro.pl/oferta/belkin-listwa-antyprzepieciowa-525j-4xac-2xusb-8566226973 a następnie do niej programator czasowy elektroniczny np taki https://allegro.pl/oferta/elektroniczny-programator-czasowy-sterownik-7510443008?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=NzEwODM3MjMtYjBjNi00N2Q2LTgwNjQtMDc5ODkyMGExYWI4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=485bb176-9dd3-4fac-9b03-d51ac387546f

Podłączasz to do gniazdka, na programatorze ustawiasz kiedy ma się zapalać a kiedy gasić światło i już. Żółw bezpieczny.

Offline ciupero006

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #3 dnia: 31.01.2020, 19:39:55 pm »
Potwierdzam, wyłącznik czasowy i coś przeciw przepięciom, jeśli w domu nie masz takich bezpieczników. Nic się nie powinno wydarzyć, przecież w domu masz non stop włączoną lodówkę oraz inne sprzęty podpięte do gniazdka. Najwyżej może się przepalić żarówka to sobie żółw posiedzi chwilę po ciemku.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #4 dnia: 01.02.2020, 23:39:56 pm »
Lepsze są programator manualne tzn mniej sie psuja, ja już w elektronicznym dwa razy diodę lutowalem, a manualne w terarium działają bez zarzutu. Tym bardziej że żółw nie potrzebuje jakiś udziwnien czasowych stała pora naświetlania każdego dnia.
:)

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #5 dnia: 02.02.2020, 07:13:05 am »
Tylko że manualne zwykle tykają a w moim przypadku delikatnie mówiąc jest dość irytujące  ;D ;D

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #6 dnia: 02.02.2020, 18:32:48 pm »
Tylko że manualne zwykle tykają a w moim przypadku delikatnie mówiąc jest dość irytujące  ;D ;D

Też mnie to nieco wkurzało, szczególnie nocą. Mam dwa różne programatory, tego mniejszego w ogóle nie słychać chyba że ma się ucho 10 cm od gniazdka :D większy jest głośniejszy. Oba kupione w Castoramie za ~ 10 zł.

Offline Thirra

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Testudo horsfieldii - Kubusia (27 lat)
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #7 dnia: 03.02.2020, 09:38:18 am »
Programator już mam :) Listwę przepięciową zakupię w wolnej chwili.
Dziękuję za rady :)

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #8 dnia: 03.02.2020, 18:14:06 pm »
No ja myślę ze w moim przypadku pierwszej nocy manualny programator szybował by pięknie przez okno wprost na spotkanie z płaszczyzną chodnika. Gniazdko mam za łóżkiem. Dosłownie 40 cm od głowy.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #9 dnia: 04.02.2020, 10:05:46 am »
Ja mam takie jak pokazała doru (większy model) może i faktycznie coś tam tyka lekko ale u mnie żółw ma swój pokoj :)
:)

Offline Thirra

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Testudo horsfieldii - Kubusia (27 lat)
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #10 dnia: 04.02.2020, 12:24:18 pm »
... u mnie żółw ma swój pokoj :)

Oj chciałabym tak, ale niestety mam mieszkanie dwupokojowe. Kubuśka dzieli ze mną sypialnię (miała być toaletka, ale w jej miejscu stoi terra ;)), natomiast w dużym pokoju od czasu do czasu zbierają się znajomi, a co za tym idzie czasami jest za głośno i za jasno jak na śpiącego żółwika.

Offline heres

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 6
  • Pardalis Babcocki
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #11 dnia: 04.02.2020, 22:20:54 pm »
Bez przesady  ;D
:)

Offline gostom

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw sam w domu - co z lampami?
« Odpowiedź #12 dnia: 28.05.2020, 10:10:34 am »
Tylko że manualne zwykle tykają a w moim przypadku delikatnie mówiąc jest dość irytujące  ;D ;D

Też mnie to nieco wkurzało, szczególnie nocą. Mam dwa różne programatory, tego mniejszego w ogóle nie słychać chyba że ma się ucho 10 cm od gniazdka :D większy jest głośniejszy. Oba kupione w Castoramie za ~ 10 zł.

Dzisiaj już są lepsze rozwiązania. Sam właśnie buduję Akwaterrarium i będę używał "smarthome". Ja idę w tematy półprofesjonalne, bo się tym pasjonuję ale dla kogoś kto nie zna się na tym i nie jest biegly, są fajne rozwiązania gotowe. Programuje się to za pomocą smartfona i konfiguruje tak samo jak te programatory czasowe, dodatkowo ma sie wiedzę o tym ile prądu dane urządzenie zużywa :)