Żółwie lądowe > Warzywa i ich zielone części oraz liście drzew i krzewów

Kiełki [scalony]

(1/3) > >>

JOTTA:
Wczoraj kupiłam Kryśce kiełki fasolki mung i wcinała aż jej się nóżki trzęsły - czy można oprócz Bazylii i innych roślinek podawać od czasu do czasu kiełki?czytałam przed chwilunią o szpinaku - planowałam właśnie dzisiaj zakupić bo nigdy nie podawałam - szpinak ma wiele witamin więc może kawałeczek by nie zaszkodził?w jakiejś sałatce?:)

Bemilka:
O fasolce mung niczego nie znalazłam, ale o szpinaku jest informacja: http://www.thetortoisetable.org.uk/site/plants_19.asp?mode=main&catID=608
Niestety, szpinaku nie można podawać.
 
Dodano 29.09.2011, 17:02:07 pmNa naszym forum w poprzednich latach trochę pisano o fasolce mung. Viktoria twierdzi, że kiełki można podawać, tylko nie za często.

Tortuga:
Mi wet powiedziała, że kiełki fasoli mung można :) Oczywiście tak jak wszystko - z umiarem :) Można też podawać kiełki słonecznika, ale te już rzadziej, bo są bardziej tuczące. Niestety, od kilku miesięcy po aferze ogórkowej z okolicznych sklepów poznikały wszelkie kiełki w mojej okolicy :S

Viktoria:
Kiełki słonecznika, tak jak i sam słonecznik są faktycznie tłuste, więc też lepiej z umiarem ;) W ogóle kiełki mają tak dużo białka, że najlepiej byłoby podawać je tylko wiosną i też w niezbyt wielkich ilościach.

Norbik39:
Powiedźcie mi czy kiełki Gorczycy, Zboża i rzodkiewki mogę podawać żółwią moim ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej