Żółwie lądowe > Warzywa i ich zielone części oraz liście drzew i krzewów

Ogórek świeży

<< < (2/6) > >>

amerykaa83:
Od 2 dni gad nie dostaje ogórka. Je mało, mimo że ma podawaną rukolę, liście rzodkiewki, bazylię i nać pietruszki. Dzieci mu dały borówki amerykańskie, ale zauważyłam to i zabrałam żółwiowi spod pyska. Oczywiście, że nie jest mi obojętny, jest pupilem domu. Jest energiczny i szybki, po śliskich płytkach zasuwa jak łyżwiarz figurowy ! Kuchnia to jego królestwo, zna tu wszystkie zakamarki i skrytki. Dzieci go uwielbiają, biegają koło niego, skaczą nad nim, kąpią w zlewozmywaku. Starszy syn urodził się w tym samym roku co żółw, młodszemu towarzyszy u nas od urodzenia.

magdag:
Bazylie rzadko ktory lubi bo intensywnie pachnie. Sprobuj mu dac roszponke, jarmuz, cykorie radiccio czerwona albo zwykla. Moze masz opuncje w domu? Obierz z kolcy i sprobuj mu dac. Zielistka, trzykrotka tez bedzie ok.

amerykaa83:
Skąd wezmę wymienione rosliny ? W jakich sklepach dostanę jarmuz czy roszponkę ?

doru:
Podstawowe pytanie, jakie w ogóle powinno tu paść, to jaki to gatunek żółwia? Bo jest różnica w diecie np. stepowych, lamparcich a żabuti.

Jarmuż i roszponkę dostanie się w każdym markecie. Jednak jeśli to żółw z rodzaju Testudo, lamparci czy pustynny to jarmuż, roszponka, rukola czy cykoria powinny być ostateczną ostatecznością w żywieniu. Jeżeli to jeden z tych gatunków - ja bym jednak przegłodziła gada i spróbowała z suszem, początkowo można mieszać ze świeżym albo moczyć w wodzie. U mnie dziewczyny przestawiły się na susz po około tygodniowej głodówce (starsza, młodsza jadła praktycznie od razu), teraz nie mają problemu z przeskoczeniem ze świeżego na suszone.

magdag:
Fakt, to istotne pytanie. Z opisu zachowania założyłam, że to Testudo, grecki lub stepowy. Jaki to gatunek?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej