Żółwie lądowe > Warzywa i ich zielone części oraz liście drzew i krzewów

Ogórek świeży

(1/6) > >>

amerykaa83:
Nasz żółw oszalał na punkcie ogórka !!! Mógłby go pożerać na kilogramy. Rzuca się na niego jak szalony ! Wcześniej jadł wszystko co dostał w kuchni.
Ponieważ w kuchni mieszka i jest tu na wolności i dobrze, bo zawsze ciepło i przytulnie od gotowania, smażenia, pary, dostaje też jedzonko podczas gotowania. Marchewka, kapustka, pomidorek, brokułek, kalafiorek itd. Co akurat się świeżego lub suchego nawinie to mu się rzuca. Mamy go 7 lat i niegdy nie był wybredny, wszystko ładnie jadł. Wygląda dobrze, ma podgrzewaną podłogę, jest żywy, energiczny. Ogórka jakoś dawno nie dostawał chyba, a jeśli to kawalek tylko i jakoś nie pożerał go specjalnie, było to przynajmniej niezauważone. Jakieś 2 tyg. temu dzieci podczas zabawy w ganianego (on goni palec zeby go skubnąć, a potem palec goni jego, żeby mu pstryczek w nos dać) rzuciły mu pół obranego ogórka. Ten się wspiął na niego i zaczął wcinać jak nienormalny. Zjadł połowe tego kawałka, cały w soku, zostawił tylko dlatego bo już nie mógł. Dzień później na próbę znów dostał kawałek i tak do niego pędził, że aż mu się łapki na kafelkach rozjeżdżały i pukanie było słychać w przedpokoju. Dorwał się i zeżarł cały. Od tej pory dostaje codziennie i zjada ogromne ilości. Inne smakołyki mu nie podchodzą (z wyjątkiem sałaty, ale wiadomo to dostaje raz na tydzień max bo niezbyt zdrowa) i tylko ogórek i ogórek. Czy dawać mu go dalej ? Od 2 tyg zjadł ze 4 całe ogórki !!!

magdag:
Czytałaś kiedyś coś na temat żywienia żółwi lądowych? To, że on to lubi to nie znaczy, że to dla niego dobre. Powinien jeść tylko chwasty lub susz zimą o ile nie zimuje. Na razie nie widzisz skutków takiej diety ale fundujesz zwierzęciu problemy zdrowotne na przyszłość. Kuchnia dobrym miejscem dla żółwia??! Poczytaj dział terrarium i wybieg. Piszę to dla dobra Twojego żółwia, wiem coś na temat skutków błędów w opiece nad żółwiem, dlatego przestrzegam.

Kamil56:
Ameryka to co opisujesz to skrajna nieodpowiedzialność z twojej strony.   >:(
Warunki i żywienie idealnie wpisują się w hasło" jak doprowadzić żółwia do powolnej śmierci w męczarniach", "na razie wygląda dobrze"
ile to razy widziałem taki wpis w różnych portalach. A po fotkach i wizycie u weta okazywało się że żółw jest w fatalnym stanie. Objawy chorób pojawią się wtedy gdy będzie dla żółwia z późno lub leczenie będzie długotrwałe i kosztowne.

Odpowiedz sobie sama czy jak by Twoje dzieci chciały biegać po dworze boso i w zimę bez kurtki jedząc same ulubione hamburgery, hot dogi i chipsy to pozwoliła byś na to wiedząc jakie niebezpieczeństwo i choroby im grozi? Myślę że odpowiedź może być jedna.....

amerykaa83:
Przekonaliście mnie. Jeszcze dziś pojadę do galerii do zoologicznego po susz. Od dziś szlaban na ogórka ! Kuchnie jednak uwielbia, żyje na podgrzewanych płytkach, śpi gdzie chce, jest wolny. Poza tym ma zimą ciepło od kuchni i piekarnika. Latem go dajemy do skrzynki w ogrodzie i tam bryka i je co chce, ma samowole i nikt mu nie ingeruje. Tu koniczynka, tam pokrzywka i jest zadowolony  :)

magdag:
Prawdopodobnie nie bedzie chcial jesc suszu tak od razu jak jest nieprzyzwyczajony. Kup mu roszponke, rukole, jarmuz, cykorie i odstaw wszystkie owoce i warzywa. Nie daj sie u zoologa namowic na zaden biorept. Dobrze, ze ma wybieg letni, ale pisalas o jakiejs skrzynce wiec moze zajrzyj tez do dzialu z wybiegami. Urzadzanie takiego wybiegu to fajna sprawa:)
Jaki to gatunek zolwia? Z zimujacych? Pownien miec bezpieczne terrarium z oswietleniem. Skoro zarejestrowalas sie na forum to znaczy, ze ten zolw nie jest Ci obojetny, wiec poczytaj jakie ma potrzeby, bo jestes w dobrym miejscu, zeby dowiedziec sie wszystkiego na temat hodowli wiekszosci gatunkow zolwi ladowych.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej