Żółwie lądowe > Warzywa i ich zielone części oraz liście drzew i krzewów

Wytłoczyny po soku warzywnym

(1/4) > >>

Nekromantis:
Witajcie. Ostatnio pije dużo soków warzywnych. Marchewka, jarmuż, burak, seler naciowy dorzucę też jakiegoś owocu np. jabłka. Po takim soku jest dużo tych wytłoczyn i zauważyłem, że taką mieszankę żółw zajada ze smakiem. Co sądzicie? Jest do dobre rozwiązanie, aby co jakiś czas mu to podawać?

Kamil56:
Nie powinieneś tego podawać żółwiowi. Nie może jeść takich rzeczy. Np w buraku jest dużo kwasu szczawiowego który odkłada się w organizmie żółwia w postaci kryształów. Może doprowadzić do śmierci gada. Zapewne wytłoki mają dużo białka i cukrów, jego organizm nie jest przystosowany do trawienia dużych ilości białka i cukrów.

Nekromantis:
Rozumiem. Karmie go oczywiscie suszem, koniczyna, mlecz, babka itp. DO tego jarmuż, roszponka itp. Ale od czasu do czasu chciałem mu dać coś "mokrego". Ale macie racje. Nie ma co tego dawać :)

amerykaa83:
Moj od  czasu do czasu dostaje czosnek i cebule, zwlaszcza zima i jest zahartowany. Nigdy nie kichnal nawet !

magdag:
Amerykaa, forum jest po to, żeby się dowiedzieć z niego czegoś pożytecznego. Ktoś kto się nie zna zagląda tu żeby zaczerpnąć informacji i czyta Twoje wywody. Pomyślałaś, że pisząc swoje idiotyzmy publicznie możesz zaszkodzić innym żółwiom?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej