Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:14:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak wybrać dobrego weterynarza?  (Przeczytany 8524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Jak wybrać dobrego weterynarza?
« dnia: 12.03.2010, 21:49:08 pm »
Ciekawa publikacja na temat tego na co zwrócić uwagę wybierając weterynarza:

http://zwierzak-w-domu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=139&Itemid=1

Wprawdzie tekst ten pisany był z uwzględnieniem przede wszystkim psów i kotów, ale wiele porad ma wymiar ogólny i można się nimi kierować również oceniając weterynarza, który będzie leczył nasze żółwie.

Zachęcam również wszystkich do dzielenia się informacjami i doświadczeniami (złymi i dobrymi) w kontekście odwiedzanych wetów.
Aktualnie pozakładane są wątki według miast ale śmiało można zakałdać nowe lub dopisywać swoje uwagi do istniejących wątków związanych z danym rejonem.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Jak wybrać dobrego weterynarza?
« Odpowiedź #1 dnia: 12.03.2010, 21:53:59 pm »
bardzo dobry artykuł. bo niestety ale prawda jest taka że nie łatwo trafić na na prawdę dobrego weterynarza...

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Jak wybrać dobrego weterynarza?
« Odpowiedź #2 dnia: 13.03.2010, 09:14:35 am »
bardzo fajne a szczególnie dla początkujących bo często dla nich dobry wet to taki co mądrze mówi a czasem wbrew pozorom w ogóle się nie zna
Pozdrawiam Jakub

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jak wybrać dobrego weterynarza?
« Odpowiedź #3 dnia: 13.03.2010, 15:16:29 pm »
Ja mam sprawdzoną Lecznicę i nic nie kombinuje.Jeden raz poszłam awaryjnie do innego i to był ostatni raz.Ze wszystkimi zwierzątkami chodzę od dawna do tej samej.
Lecznica Jamnik zajmuje się także zwierzętami ze Schroniska. Miło jest słuchać jak odnoszą się do wszystkich zwierzątek.O co bym nie pytała,zawsze odpowiadają wyczerpująco.Nigdy mnie nie zbyli.
Są skrupulatni.I robią to z pasją do zwierząt.
Jedyne co mogę się doczepić,jak się już zawezmę,to-to jabłko - no że można dać żółwiowi troszkę. Ale to słuchałam jednym uchem,bo swoje miałam już zakodowane,bo się u Was doszkoliłam.
A mój młody weterynarz ( rodzinny biznes ) miał praktyki w Zoo i pewno tam Go tego nauczono. O ten rzadki kał po odrobaczaniu już nie jeździłam pytać,spytałam tutaj, bo po ostatnim badaniu kupy , stwierdził,żebym nie przesadzała,bo jest zimno , kupa jest zdrowa i nie ma co żółwia narażać w taka pogodę bez potrzeby. Adoptował pogryzione,chore,porzucone żółwie ze Schroniska - więc staram się być sprawiedliwa.Wybudował Im wybieg.To oznacza,że jest dobrym człowiekiem i ma powołanie.Dla mnie to także bardzo ważne.
Alicja