Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 07.08.2020, 10:54:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Fizjoterapia dla gadów  (Przeczytany 3164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Fizjoterapia dla gadów
« dnia: 05.05.2014, 20:23:28 pm »
http://www.holistic.com.pl/

Miejsce, w którym proponuje się zastosowanie medycyny alternatywnej w leczeniu gadów w sytuacjach, które często ich dotyczą, takich jak złamania (również przy MBD), ropnie, stany zapalne stawów itp.

Możliwość prowadzenia terapii przez panią fizjoterapeutkę Anetę Włodarczyk, w przychodniach SALVET pod okiem lek. wet. Marty Marciniak, jako lekarza prowadzącego.


Informacja ze strony internetowej:

Nie tylko ludzie mogą odnieść korzyści z fizjoterapii – zwierzęta również. Dla wielu chorób i dysfunkcji, fizjoterapia jest zalecana jako dodatkowy czynnik wspomagający leczenie, który według badań naukowych pozwala skrócić czas powrotu zwierzęcia do zdrowia nawet o połowę. Profesjonalnie przeprowadzona fizjoterapia jest również bezpieczniejsza dla starszych zwierząt niż leczenie za pomocą leków (np. niesteroidowych leków przeciwzapalnych).

    Celem fizjoterapii jest identyfikacja i leczenie problemów spowodowanych urazami chorobami i procesami starzenia się. Efektem stosowanych zabiegów jest uśmierzenie bólu, polepszenie zdolności ruchowych, przywrócenie sprawności działania mięśni i koordynacji ruchowej pacjenta. W trakcie wizyty tworzony jest szczegółowy plan rehabilitacji, dzięki któremu krok po kroku zwierzę może powrócić do większej sprawności. Zabiegi, które Państwu oferujemy to: laseroterapia, magnetoterapia, sonoterapia, jak również masaż i kinezyterapia (ćwiczenia czynne, bierne, równoważne, stretching). Fizjoterapeuta zaproponuje Państwu również ćwiczenia, które można wykonywać ze zwierzęciem w domu, polepszając jego samopoczucie i zapobiegając nawrotom choroby.

   Fizjoterapia jest szczególnie polecana po zabiegach operacyjnych ortopedycznych oraz w trakcie leczenia chorób aparatu ruchowego oraz chorób neurologicznych, a także w przypadku trudno gojących się ran.

Fizjoterapia może pomóc, jeśli zwierzę cierpi na:

-urazy mięśni i ścięgien,
-problemy ortopedyczne,
-urazy i złamania,
-problemy z poruszaniem się i koordynacją ruchową,
-bóle i stany zapalne,
-choroby neurologiczne,
-infekcje skóry,
-rany i uszkodzenia ciała.


   Fizjoterapia jest przeznaczona dla wszystkich gatunków zwierząt domowych – między innymi, psów, kotów, gryzoni oraz zwierząt egzotycznych. Posiadane przez nas sprzęty do fizykoterapii są przystosowane również dla mniejszych pacjentów.


Znane na forum przypadki u których zastosowano leczenie w tym miejscu to Julian (http://forum.zolw.info/historie-adoptowanych-zolwi/pomoc-juliankowi-(/) i Szczęki (http://forum.zolw.info/zolwie-do-adopcji-54/do-adopcji-samica-zolwia-greckiego-warszawa/)
« Ostatnia zmiana: 06.05.2014, 18:47:09 pm wysłana przez Viktoria »

Offline magdag

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
Odp: Fizjoterapia dla gadów
« Odpowiedź #1 dnia: 04.04.2016, 23:51:10 pm »
Czy ktoś na śląsku i okolicach zajmuje się fizjoterapią gadów?