Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:49:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Weterynarz Gdańsk  (Przeczytany 12897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
  • żółw stepowy, Kuba, 4 lata?
Weterynarz Gdańsk
« dnia: 29.08.2007, 15:36:47 pm »
Gdańsk

Szpital Weterynaryjny Krzemińskiego
Telefon: 058 301 39 09
ul. Łąkowa 35/38

Wizyty trzeba umawiać telefonicznie.

Na razie jedyne miejsce gdzie znalazłem weterynarza od gadzin, więc zamieszczam. Moja opinia? Trudno powiedzieć (bardziej na nie) bo:
- ciąłem tylko pazurki
- lekarz do mnie nie wyszedł pogadać (gdybym chciał pogadać o żółwiach, co i jak etc - traktowane jest to jako wizyta koszt 56 zł), dlatego trudno powiedzieć czy fachowcy czy amatorzy. Co do obcięcia pazurków (koszt 26 zł) to moim zdaniem liczą sobie jak za zboże, bo zajęło t o5 min albo i mniej, do tego raptem kilka pazurków, bo nie wszystkie trzeba było skracać.
Next time sam tne te pazurki - wiem jaka długość (moim zdaniem mogły być bardziej skrócone)
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony,
trzeba tylko przekartkować te złe

Offline Remek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
  • żółw stepowy, Kuba, 4 lata?
Odp: Weterynarz Gdańsk
« Odpowiedź #1 dnia: 13.10.2008, 21:52:04 pm »
Szukam dobrego weta w Gdańsku.

O szpitalu weterynaryjnym, o którym pisałem wcześniej naczytałem się tyle niepochlebnych opinie, że nie mam zamiaru ich dofinansowywać swoją wizytą
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony,
trzeba tylko przekartkować te złe

Offline marzena33

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Weterynarz Gdańsk
« Odpowiedź #2 dnia: 26.10.2010, 16:26:52 pm »
witam, polecam weterynarza z ul. Diamentowej 15 Gdańsk Orunia, byłam z moim Kubą ( grek)  i muszę powiedzieć,że zostałam bardzo mile zaskoczona, miałam ogrom pytań,  na które  wet odpowiadał bardzo rzeczowo, obejrzał Kubę,zmierzył,zważył, podał lekarstwo  (robaki), dał do domu dwie dawki, udzielił kilka cennych rad, wizyta trwała ponad godzinę= koszt 60 zł. Polecam warto.\\
http://www.informed.com.pl/main/Gabinet-Weterynaryjny-lek-wet-Miroslaw-Kalicki-Gdansk-p-56613-html

Offline Arya

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
  • Charlie Sheen - żółw stepowy
    • Say I do - Akcesoria ślubne
Odp: Weterynarz Gdańsk
« Odpowiedź #3 dnia: 08.11.2014, 17:08:22 pm »
Ja także polecam Gabinet Weterynaryjny dla zwierząt egzotycznych Dr Mirosław Kalicki na ul. Diamentowej 15 w Gdańsku (Orunia).
Zarówno polecam dr Mirosława Kalickiego jak i dr Paulinę Plewako.
Lekarze znają się na żółwiach i służą radami, dobrze się zajęli moim żółwiem stepowym :)
Kontakt: http://weterynarz-trojmiasto.blogspot.com/   tel. 790-732-357

Koszt I wizyty to 60 zł (w tym obcięcie pazurków i dzioba) + wysłana dieta na e-mail i podane witaminy.
Dodatkowo robiłam badanie krwi -koszt ok.80 zł- krew była wysyłana do Berlina,a wyniki badań są w ciągu 2-3 dni roboczych.
Robiłam również badanie parazytologiczne kału -koszt ok.30 zł

Podana w zastrzyku wit. C + b comlex + ad3e shotapen     >
                                                                                     ==>któryś z zastrzyków to koszt ok.30 zł
oraz kropłówka s.c.nacl +glukoza +duphalyte + calcium     >

Zakupiony lek fenbendazol (1 dawka podana przez weterynarza) na robaki- koszt ok 30 zł

II wizyta
Antybiotyk kontynuacja ok 40 zł + za darmo witaminki i przycięcie dzioba oraz porady (miałam wypisane pełno pytań i na każde udzielono mi odpowiedzi,a dr Kalicki zadowolony że pytam :) )
Charlie Sheen został przez mnie przygarnięty rok temu. Był ~6 msc-y "na wolności" przez co ma m.in. herpeswirusa. Zapewniam mu warunki jak najbliższe jego środowisku naturalnemu jakie jestem w stanie!:)

Offline Matt88

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Weterynarz Gdańsk
« Odpowiedź #4 dnia: 08.11.2014, 21:46:32 pm »
szpitale zazwyczaj są porażką a dla zwierząt to już w ogóle ;/

tak jak wyżej, byłem z moją świętej pamięci żółwicą w klinice doktora Kalickiego i zarówno doktor Kalicki jak i Plewako dysponują ooogromną wiedzą z zakresu zwierząt egzotycznych ...

- pierwsza wizyta 60 zł (jeśli umówiona to +10%), każda następna 40 zł
- badania są dość drogie ale to nie istotne jeśli chodzi o zdrowie pupila (ja wydałem podczas pierwszej wizyty 225 zł - wizyta, badanie krwi, antybiotyki i inne)
- od groma cennych wskazówek co powinny jeść, jak się opiekować i na temat otoczenia
- weterynarze są bardzo przyjemni i mają ogromne serca (starają się pomóc jak tylko potrafią)
- nie oszukują, nie nacinają na kasę i przede wszystkim nie obiecują nie wiadomo czego i potrafią się przyznać że czego zwyczajnie nie wiedzą
- sekcja mojej żółwicy została przeprowadzona przez Panią Paulinę w pełni profesjonalnie a wyniki dostałem na drugi dzień
- sam doktor Kalicki pracuje ze zwierzętami w ZOO w Oliwie a jak zaczyna o czymś mówić to można by wziąć kawę i słuchać go godzinami :)

Klinikę polecam z czystym sumieniem :) jeśli nie boisz się wydatków i chcesz pomóc swojemu pupilowi to nawet się nie zastanawiaj :) tam Cię nie oszukają a jeszcze naładują wiedzą odnośnie Twoich wszelkich pytań :)