Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:29:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Weterynarz Łódź  (Przeczytany 22230 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #15 dnia: 10.10.2011, 12:35:17 pm »
Jjustysiaa - badania na obecność pasożytów mozesz zrobic od razu bez zadnego skierowania, zanosisz kal do Zakladu Higieny Weterynaryjnej ul. Proleariacka 2/6 - ulica od tyłu Supermarketu Geant/Real(?) przy al. Włokniarzy kolo dw. Kaliskiego. To kosztuje, cene mam sprzed trzech lat wiec nie wiem ile teraz, ale do przyjecia. Telefon 635-14-22, najlepiej zadwon bo nie pamietam w ktorych godzinach przyjmuja interesantow i sie wszystkiego dopytaj.  
Co do wetwrynarzy to nie mam budujacych wiadomosci - ja jak juz natychmiast musze to chodze do As-a na Skladową, tam jest pani specjalistka(?) od gadow, ale nie do konca jestem zadowolona. Zadowolona bylam z wizyt u dr. Jachmana (lecznica na Cieszyńskiej 12) ale bylam dosc dawno wlasnie konkretnie u tego doktora, na zolwiach sie zna.  Ale ostatnio w tej lecznicy panuje straszny tlok, przyjmuja nowi mlodzi lekarze, niesympatyczna rejestracja. A trzeba by sie bylo z zolwiem dostac wlasnie do dr. Jachmana.

No to tyle, moze troche chaotycznie ale nie chce sie wglebiac w szczegoly swoich wizyt. Jak mam duzy problem to pakuje siebie, zolwia i jade w podroz do dr. Chlopeckiego.  
Pozdr.
 
« Ostatnia zmiana: 10.10.2011, 12:38:56 pm wysłana przez evereen »

Offline jjustysiaa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #16 dnia: 10.10.2011, 12:51:15 pm »
dr Jachmana znam bo zajmuje się moim psem... super :) cieszę się ze chociaż on w Łodzi mi pozostał... idę zrobić w tym tyg. badania kału a jak coś będzie nie tak to najwyżej będę do dr Jachmana lecieć :)
dzięki wielkie

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #17 dnia: 13.11.2011, 15:19:31 pm »
Ja też jestem z łodzi i nie wiele jest takich którzy się mniej więcej znają.
Ja chodzę do lecznicy ,,Żyrafa'' na Chojnach ale tam jest 3 lekarzy i tylko jeden z nich się zna. nie wiem jak się ta pani nazywa ale wiem że jest brunetką i w dni pracujące jest do godziny . 14:30 albo 14:00  ona wyleczyła moją Franie po doborze ze sklepu zoologicznego.
Jest niezła ale jest jeszcze taka jedna pani (blondynka) i ona powiedziała że muszę karmić żółwia białym serem i pomidorem.  :o czego oczywiście nie zrobiła polecam tą weterynarie ale tylko painią z czarnymi włosami .! :D Łódź Chojny weterynaria ,, Żyrafa ''


Mam nadzieję że nie dowiem się o niej czegoś złego.
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #18 dnia: 14.11.2011, 13:59:15 pm »
W Żyrafie nigdy nie byłam - to nie wiem.
Ale na pewno pani polecająca karmienie serkiem i pomiodorami to wiedzy o żółwiach nie ma.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #19 dnia: 27.05.2013, 14:53:03 pm »
Czy zna ktoś Tomasza Jóźwika z przychodni weterynaryjnej "Zwierzętarnia" w Łodzi, podobno zajmuje sie gadami
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #20 dnia: 27.05.2013, 15:22:39 pm »
Ja tam nigdy nie byłam.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Mikolaj00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #21 dnia: 04.02.2014, 19:56:18 pm »
żółwiami zajmuje się dr.Jóżwiak w Zwierzętarni  na Włókniarzy .Ja tam chodziłem ze szczurami ale pytałem  też o Szczepana .Pani doktor(też Jóżwiak)mówiła ,że specjalistą jest jej mąż.W poczekalni widziałem też osoby z gadami i różnymi zwierzakami nie typu pies czy kot.Osobiście będę tam chodził z moim żółwiem i innymi zwerzakami.
Pozdrawiamy Mikołaj i żółw Szczepan :)

Offline an_mro

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 2
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #22 dnia: 20.02.2014, 18:38:35 pm »
Też polecono mi doktora Jóźwiaka podobno zajmuje się on gadami w naszym Łódzkim ZOO, z tego względu przyjmuje wieczorami w tej klinice.
Byłam tam już z Dżordżem i wydał mi się w porządku, ale to była dopiero 1 wizyta...

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #23 dnia: 27.03.2014, 11:37:54 am »
Wypytałam i dostałam informacje potwierdzające.Bardzo się przykłada Pan dr do gadów,w razie potrzeby konsultuje się ze specjalistą.Przychodnia bardzo dobrze zaopatrzona.Tak więc można z gadem iśc do dr Tomasza Jóźwika
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #24 dnia: 03.04.2014, 15:09:11 pm »
Również bardzo polecam Pana Jóźwika. :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Buc

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 2
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #25 dnia: 27.08.2015, 23:05:28 pm »
A ja bardzo polecam Pana Krzysztofa Piórkowskiego z lecznicy Sowa przy Pietrusińskiego 47/49. Niestety, nie ma on stałych dyżurów, trzeba zadzwonić pod numer  (042) 612-11-10 lub (042) 612-18-70 i dowiedzieć się, kiedy lekarz ma dyżur. Różnie to bywa, czasami jest w niedzielę, a czasami prawie codziennie w tygodniu, więc telefon jest niezbędny.

Ja co prawda mam tylko żółwie wodne, ale Pan Doktor zajmuje się także żółwiami lądowymi, doradzał mi nawet jakie warunki stworzyć dla żółwia lądowego, gdy zacząłem mu smęcić, że marzy mi się żółw lądowy, ale nie mam dla niego miejsca (z resztą pisałem na tym forum o moich rozterkach). Ten weterynarz pracuje ponad 20 lat w łódzkim ZOO, więc musi się znać na rzeczy, z resztą, zajmuje się wyłącznie zwierzętami egzotycznymi.

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #26 dnia: 28.08.2015, 10:14:24 am »
Ciekawa wiadomość.
Przychodnia jest rzut beretem od mojego bloku  :D

Offline mokka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 1
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #27 dnia: 28.08.2015, 10:16:03 am »
Ja regularnie uczęszczam do lecznicy "Zwierzętarnia" z moimi dżuffsonami ;) oferują praktycznie wszystko począwszy od profilaktyki gadów, ptaków, gryzoni, badania krwi( moje żółwie miały robioną tam pełną biochemię) kończąc na diagnostyce i leczeniu. Ja uczęszczam tam zazwyczaj do Dr Izy, która pracuje razem z Dr Jóźwikiem w Łódzkim Zoo. Idziemy po weekendzie na kontrolne bad. krwi :)

Offline Buc

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 2
Odp: Weterynarz Łódź
« Odpowiedź #28 dnia: 28.08.2015, 14:38:53 pm »
Tak, słyszałem, że wspomniany przeze Pan Piórkowski pracuje w ZOO z Panią Izą i dr Jóźwikiem, tak więc to jest pewnie jeden zespół, nie muszą jeszcze po godzinach pracować w tej samej lecznicy :) Uważam, że doświadczeni lekarze z ZOO są najlepszymi diagnostami dla naszych gadów.