Żółwie lądowe > Weterynarze

Weterynarz Toruń

(1/5) > >>

Luna:
A zna ktoś jakiegoś weterynarza od żółwi w okolicach Torunia? Może być ewentualnie Bydgoszcz.

Viktoria:
Lek. wet. Paweł Suchecki

Telefon: 602 782 439

Strona WWW:
http://www.lecznicawet.torun.com.pl

E-mail: lekarz@lecznicawet.torun.com.pl

Lecznica Specjalistyczna dla Zwierząt

ul. Kościuszki 41/47
87-100 Toruń

tel. (056) 623 15 87, (056) 623 30 95

Pn -Pt   08.00 - 22.00
Sob - Nie   09:00 - 13:00
16.00 - 18.00

Luna:
Oooo, bardzo dziękuję  ;D

semiramida:
Byłyśmy dziś z Kubą u doktora Sucheckiego, bardzo miły człowiek; dziób został przycięty, skorupa podobno się tak łuszczy przez przyrost i nie ma powodu do paniki. Odrobaczać nie trzeba było, bo odchody czyste. Na opuchnięte oczka można podać witaminy, ale skoro wolę być ostrożna to wystarczy wybieg+dieta i od czasu do czasu marchewka. Ogólnie żółw wygląda w porządku, na dalszy przegląd idziemy po pierwszym tygodniu maja - badanie krwi na stan nerek i wątroby, i ewentualnie też krew na sprawdzenie pod kątem herpes. Zastanawiam się czy robić to drugie badanie, przez 20 lat żaden herpes nie wylazł z niej, a rozmnażać też nie wiem czy będę, będzie to zależało od stanu narządów wewnętrznych. Tylko tak by trzeba kłuć w ogonek dwa razy..
Aha wet mi powiedział jeszcze, że zimować trzeba bezwzględnie jeżeli się chce żółwia rozmnażać, jak nie mam takich planów to nie poleca, bo za duże ryzyko.

ankan:
A masz tylko jednego żółwia? I nie zamierzasz dokoptować mu towarzystwa?
Jeśli tak - to badania na herpes możesz sobie darować.

Jak widać z zimowaniem wet się myli...:) Dużo osób zimuje żółwie - i to z korzyścią dla zdrowia gadzinek..:)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej