Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 18:46:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)  (Przeczytany 22929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« dnia: 04.05.2013, 18:18:04 pm »
  Dziś wygoniłam męża ;D po deski na nowy wybieg, zdecydowaliśmy rozebrać ten zeszłoroczny, bo dechy były stare każda z innej parafii(czyt. różnych wysokości) i niestety coś było źle zabezpieczone bo dół dech jakby spróchniał i lekko spleśniał  :-\, w sumie one leżały u mojego wujka na podwórku przez kilka lat, ledwo przykryte.Także teraz mamy kupione nowe i mam nadzieję ze wybieg w ciągu kilku dni przygotuję dla przyszłego mieszkańca, choć puki co pośpiechu nie ma z różnych przyczyn nie zależnych, ale to już inna bajka, wracając do wybiegu, niestety będzie krótszy niż zeszłoroczny  :'(, ale plus jest jeden, bo ten wybieg będzie za to szerszy, bardziej w kwadracie.Fotki będą niebawem, myślę że do jutra zamieszczę.
 Mam do was pytanie czy wybieg z płyt meblowych musi być jeszcze pociągnięty jakimś lakierem czy sama folia wystarczy?Puki co mam przygotowaną samą folię...
Pozdrawiam Beata :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #1 dnia: 04.05.2013, 20:09:24 pm »
Ja uważam,że lepszy trochę krótszy niż żaden.Napisz o jakie konkretnie wymiary chodzi.Ja wiem,ale zapewne zaciekawi innych.Teraz tylko czekać na maluszka :)
Czekam na fotki :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #2 dnia: 04.05.2013, 22:33:44 pm »
Tosiu oby tylko skorupka trafiła do mnie już w tym sezonie wybiegowym, no zobaczy się...
Wymiary 100/80 beznadziejnie, ale puki co nie przeskoczę tego >:(
Pozdrawiam Beata :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #3 dnia: 04.05.2013, 22:38:07 pm »
Czyli rzeczywiście przydałby sie jakiś maluch.Wakacje idą,więc myślę,że żółwi do adopcji trochę bedzie
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #4 dnia: 04.05.2013, 22:50:21 pm »
Pewnie będą , ale głównie są to duże skorupki...
Pozdrawiam Beata :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #5 dnia: 05.05.2013, 09:54:40 am »
Super :)
Batusia, ja mam wybieg z płyt meblowych (teraz przetrwają już drugi sezon wybiegowy ;) ) mam tylko folie i żadnych oznak pleśni, psucia się itp. :) Żadnych lakierów nie używam, tylko gruba folia.

Powodzenia!  :-*

I wrzuć fotki, proszę  :D
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #6 dnia: 06.05.2013, 11:41:36 am »
Oliwko zdjęcia będą na pewno, bateria w lustrzance zdechła, tzn ładuje już się;D
Dokupiłam dziś jeszcze 15 litrów ziemi, bo było trochę przymało, kupiłam też nasiona trawy, mieszankę gazonową, no i kilka sadzonek poziomek, oby tylko jakaś skorupka miała okazję je u mnie schrupać, eh łapie mnie znowu dół związany z pustym wybiegiem :'(
Dobra nie marudzę już, jak bateria się naładuje to zrobię zdjęcia i zamieszczę, tylko, że puki co to nie ma na co patrzeć, puste pudło takie, ale liczę, że szybko się zazieleni ;e Nabyłam też ciekawy korzeń, myślę, że fajnie będzie wyglądał na wybiegu, no zobaczymy :)
Pozdrawiam Beata :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #7 dnia: 16.05.2013, 11:54:07 am »
Witajcie!
Zamieszczam obiecane zdjęcia wybiegu, po kolei jak się urządzało  :D Piszcie szczerze, co źle, nie odpowiednio czy jak, nie będę się dąsać za uwagi, jestem zwarta i gotowa  na krytykę  również ;D

 

Dodano 16.05.2013, 11:55:43 am
Coś mam problem znów z większą ilością zdjęć, także wrzucam na raty  ;)Idą kolejne :D
 

Dodano 16.05.2013, 11:57:06 am
:)
« Ostatnia zmiana: 16.05.2013, 11:57:06 am wysłana przez batusia81 »
Pozdrawiam Beata :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #8 dnia: 16.05.2013, 12:08:28 pm »
Jest ślicznie :) Fajnym pomysłem na kryjówkę dla ż. stepowego jest połówka ceramicznej donicy wkopana w ziemie - towrzy sie w ten sposób norka, moje bardzo chętnie z niej korzystają. Poza tym ziemia nie musi być tak równo ubita, możesz zrobić pagórki z ziemi, żółw pewnie szybko je rozdepta, ale ja moim takie pagórki robie. Dobrze też żeby w kryjówce była gruba warstwa ziemi bo one sie lubią zakopywać.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #9 dnia: 16.05.2013, 12:36:19 pm »
Dziękuję ;)
Viktoria zdecydowałam się na drewniany domek ze względów nocek chłodniejszych, chcę go ocieplić,natomiast taka norka mniej więcej o jakiej piszesz powstaje po wygięciu tych patyczków,ustawionych na kamieniach jako tor przeszkód, pomyślałam ze będzie spełniał właśnie te dwie funkcje ,ha nawet pewno trzy, bo skorupka zapewne postanowi go przestawić trochę po swojemu:D
O super pomysł z tymi pagórkami, dokupię jeszcze 10 litrów ziemi, tylko dla jego bezpieczeństwa, muszę jeszcze kupić siatkę i jakoś na palikach ją zamontować, nie bardzo wiem jak, muszę podpatrzeć na innych wątkach, bo chciałabym tak ją założyć jak by się dało, by  otwierała się do góry, bym miała swobodny dostęp do wybiegu i skorupki, nie chcę by siatka utrudniała mi np robienie porządków itp.Macie jakieś fajne pomysły, a i jaką siatkę najlepiej kupić?Chyba powinna być nie taka sztywna tak?
Pozdrawiam Beata :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #10 dnia: 16.05.2013, 13:31:24 pm »
Siatka przyda się także ze względu na ptaki ( kawki/ kruki i inne). Siatkę ja mam plastikową, dość sztywną. Nie mam specjalnie rewelacyjnych konstrukcji bo przybitą z 1 str jedną listewką żeby się trzymało, a tak to wybiegi są siatką po prostu nakryte.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #11 dnia: 16.05.2013, 13:37:37 pm »
aha to może też po prostu tak zrobię, nakładana będzie dobra również, nawet lepiej, że zdjąć będzie można, bo jak będzie ulewa, lub chłodniej to chcę plexa przykrywać wybieg. A ta plastikowa siatka droga?Kupię ją np w castoramie  na metry?
Pozdrawiam Beata :)

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #12 dnia: 16.05.2013, 14:07:10 pm »
Fajnie się sprawdza jako ochrona siatka taka w okna przeciw insektom, bo ma bardzo drobne oczka tyle że minusem jej jest dość spora sprężystość bo jak ptak przypuśćmy na Niej usiądzie to się pod Nim ugnie :) ja mam Nią klatkę owiniętą to jest super :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #13 dnia: 16.05.2013, 14:22:56 pm »
Fajnie się sprawdza jako ochrona siatka taka w okna przeciw insektom, bo ma bardzo drobne oczka tyle że minusem jej jest dość spora sprężystość bo jak ptak przypuśćmy na Niej usiądzie to się pod Nim ugnie :) ja mam Nią klatkę owiniętą to jest super :)
Hm wiesz nie jestem przekonana a jak np kot by się w nią wplątał (nie mam kota ,ale sąsiedzi  i owszem, nigdy po balkonie mi nigdy nie chodził, ale przezorny zawsze ubezpieczony  ;) )to nie porwie jej?
Pozdrawiam Beata :)

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Balkonowy wybieg dla przyszłego mieszkańca :)
« Odpowiedź #14 dnia: 16.05.2013, 14:27:11 pm »
Wiesz co Ona jest z jakiegoś włókna często z poliwęglanowego także nie wiem czy by ją przerwał ale zaplątać by się mógł :)
« Ostatnia zmiana: 16.05.2013, 14:33:15 pm wysłana przez siwusek250 »