Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:01:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Letni wybieg skorupek  (Przeczytany 14804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Letni wybieg skorupek
« dnia: 23.05.2007, 20:54:13 pm »
W tym roku zolwie dostaly troszke wiekszy dzialkowy wybieg. Chlopaki sa na nim od poczatku maja (juz nie mogli wytrzymac w domu) natomiast dziewczyna byla wynoszona na dzien i dopiero teraz odkad temperatura w nocy sie podniosla zostala na stale.
Czesc "meska" (na koncu stoi domek z sianem):

widok od strony domku, ostatnia, trzecia czesc "kobieca", przejscie zastawione betonowa plytka:


i jeszcze fotka chlopakow, obaj sa adoptowani, po jakichs nieodwracalnych przejsciach co widac po skorupkach (Wiki ma plaska a Niunio ma nierowne plytki) wiec prosze ich nie krytykowac   ;)


Pozdrawiam  :)

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #1 dnia: 23.05.2007, 21:56:42 pm »
Odlot!

piękna sprawa, tylko pozazdrościć ludziom, że mają wybiegi przy domach.

Naprawdę, evereen, fantastyczna sprawa, :D :)

No to powoli zbliżamy się do poziomu europejskiego, ale to i tak 0,001% tego co powinno być.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #2 dnia: 23.05.2007, 22:27:47 pm »
Też chciałbym mieć warunki do stworzenia takiego wybiegu  ::)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #3 dnia: 23.05.2007, 22:30:20 pm »
Fantastyczny wybieg. Mógłby stanowić "książkowy przykład wybiegu". Można rzecz - marzenie każdego żółwia. Jest duży, słoneczny i pięknie urządzony. Strasznie mi się podoba i naprawdę aż miło popatrzeć że żółwiki mają taki raj.  :) Zwłaszcza po tym co przeszły przed adopcją. Na zdjęciu nie widać by żółwik na dole (Niunio) był jakoś szczególnie "po przejściach". Drugi niestety jest wyraźnie zdeformowany, co jest jak wiadomo nieodwracalne, ale widać że teraz są naprawdę zadbane - ładna skórka, wybarwione i żywotne.  :)

Mój wybieg jest mniejszy i z racji wszędobylskich kotów pokryty siatką co go niestety szpeci. Chciałabym ten problem inaczej rozwiązać ale chwilowo nie ma szans.

Jestem ciekawa jakie rośliny tam rosną bo z daleka nie poznaję.

Dzięki za piękne fotki  ;D

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #4 dnia: 24.05.2007, 07:53:55 am »
Super, super, super!!! ;)
TUPTUŚ

Offline Patrycja :)

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #5 dnia: 24.05.2007, 17:11:24 pm »
ja........... ;D
normalnie klapa opada...... ;D
ooogromniasty wybieg, prawie raj!!!kazdy zólwik musi marzyć o czymś takim!!!!
to taki żolwiowy raj  ;D :D ;D

Offline evereen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 7
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #6 dnia: 24.05.2007, 20:41:45 pm »
No tak, prawie raj a im ciagle malo - doslownie "lataja" po nim w poszukiwaniu wyjscia na cala dzialke. Dopiero tam maja odpowiednia przestrzen i z dzialki juz nie usiluja wyjsc.
Ale ja nie o tym - Beatko, dokladnie nie znam nazw wszystkich roslin, tam kolo domku jest zrobiona polska mini laczka z rdestem, firletka, jaskrami, przywrotnikiem itp. Poza tym na wybiegu maja stokrotki, pierwiosnki, mniszki, mlecz, prosiennicznik, chrzan, babki, i sporo innych roslinek.
A Niunio jest normalny na pierwszy rzut oka, ale plytki karapaksu rosna mu bardzo nierowno - na obrazku zaznaczylam krawedzie:

Jak zostal znaleziony pomiedzy blokami to na calym obszarzr obwiedzionym na rysunku niebieska linia nie mial skorupy - wygladalo to jak jeden strup. Myslalam, ze zostanie mu to na cale zycie. Ale juz nie pamietam dokladnie - chyba po dwoch latach skorupa sie odbudowala ale Niuniowi plytki rosna niesymetrycznie.
Pozdrawiam.

Offline still

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
    • SERWIS O ŻÓŁWIACH LĄDOWYCH
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #7 dnia: 26.05.2007, 12:26:22 pm »
wybieg przepiękny całkowicie się żółwikom należy :D :D co do symetrycznego przyrostu tarczek to ja osobiście wychodzę z założenia że po pierwsze jak pisałas był po przejściach a po drugie nikt nie jest eidealnie symetryczny i wcale go to nie szpeci tak samo sprawa ma się zwierząt ;) co by im się nie działo w przeszłośći teraz widać że promieniują radością i masą energii a Ty zapewniasz im wszystko żeby mogły się dalej rozwijać w jak najlepszym kierunku :) jednym słowem 6+ ;)
-życie dostarcza więcej wrażeń niż fikcja-

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #8 dnia: 27.05.2007, 21:19:12 pm »
No tak, prawie raj a im ciagle malo - doslownie "lataja" po nim w poszukiwaniu wyjscia na cala dzialke.

To tak jak mój :) Też go nosi po całym wybiegu a nawet dalej...

Hmm... no faktycznie płytki są niesymetryczne, ale skoro był tak schorowany to po tym co przeszedł uważam że wygląda naprawdę wspaniale i dobrze że płytki się odbudowały.
Pamiętasz może tę kurację i co pomogło żółwikowi?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #9 dnia: 28.05.2007, 14:35:04 pm »
Super ten wybieg ... no i ten metraż … Marzenie :)

Szkoda tego plastusia, chociaż i tak mu się w życiu udało, bo w końcu w dobre ręce trafił. I za życia trafił do żółwiowego raju :)

A chłopaki się nie gryzą?

A ptaków się nie boisz – ja mam na ogrodzie bardzo agresywną wronę siwą :( - atakuje inne ptaki, wiewiórki, nawet ratlera mojej siostry. A żółwiowi mojego znajomego wydziobała oczy (ale tu nie jestem pewna czy o tą samą wronę chodzi).

I mam do Ciebie dużą prośbę – podziel się z nami – w jaki sposób zrobiłaś tą budę? Jestem żywo zainteresowana bo właśnie jestem na etapie robienia budy a pierwszy i wypłata tuż tuż  ;D

Offline bela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: -1
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #10 dnia: 29.05.2007, 13:34:03 pm »
GRATULUJE!
wybieg przepiekny!!!!
nie moge sie na patrzec..hehe
rewelacja!

Offline Martyna

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 0
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #11 dnia: 03.08.2007, 20:34:17 pm »
Przepiękny ten wybieg ;) Nie dość, że jest duży, cudowny to jeszcze rozmaitość jedzonka pod dostatkiem :) Superrr.

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #12 dnia: 07.08.2007, 19:53:31 pm »
żeby każdy żółwik (w niewoli) miał taki wybieg :) było by super :) tylko pozazdrościć :) możliwości 

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #13 dnia: 16.04.2012, 15:44:51 pm »
Ależ ten Twój wybieg duży.. ładny.... Ja także myślę o rozbudowie na wiekszej powierzchni... może jeszcze w tym roku się uda.. Pozdrawiam
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Letni wybieg skorupek
« Odpowiedź #14 dnia: 11.07.2012, 15:51:40 pm »
widzę że żółwie posiadają dużo przestrzeni - brawo, z pewnością się ucieszą
mając tyle terenu do zagospodarowania mógłbyś porobić im na wybiegu jakieś poziomy wysokości, to jest: górki usypane z ziemi lub dołki, ewentualnie domki zagnieżdżone pod ziemią z opcją kopania w tylnej ścianie
zrobiłem coś podobnego na swoim wybiegu i chcę powiedzieć że taka forma sprawdza się doskonale
żółwie są ruchliwe, dużo chodzą i co raz widzę je w różnych miejscach, nie mówiąc już o tym jak chętnie kopią w ziemi, dodam że bardzo chętnie korzystają z opcji wspinaczki

taka forma urozmaicenia terenu nie jest kosztowna, wystarczy łopata i trochę wolnego czasu