Forum o żółwiach lądowych - żółw stepowy i grecki, hodowla, terrarium, nasze żółwie
Żółwie lądowe => Terrarium i wybieg => Wybieg => Wątek zaczęty przez: żółw-czesiek w 18.08.2009, 21:34:14 pm
-
hej,
czy Wasze żółwie nadal śpią w nocy na wybiegach balkonowych lub ogrodowych? czy może zabieracie je już na noc do terra? noce są coraz chłodniejsze.
-
raz zabieram, raz zostawiam.... ale sama jestem ciekawa opinii... boję się, że może marznąć, dlatego zabieram, ale może mu tam dobrze :)
-
A wy dwoje powyżej to zamierzacie zimować swe żółwie czy nie? Bo jesli tak, to skąd ten strach? Lato mamy przecież :D.
-
Basia, w nocy temperatura jest naprawdę chłodna..
-
... jeszcze zależy od tego jakie ma się żółwie. Wydaje mi się, że stepki lepiej znoszą skoski temperatur, niż greki, mauretany, czy lamparcie... Ale ogólnie to podzielam zdanie Basi.
-
Witia, zgadzam się z Tobą. Stepowe lepiej znoszą skoki temperatur. Sam miałem kiedyś stepka i wiem, bo w zimę rano jak się nie paliło w piecu to było naprawdę zimno, a mój żółw to jakoś wytrzymywał. A zabiła go zabójcza temperatura na balkonie (+40 st C). Mamusia chciała dobrze, ale nie wiedziała, że żółw to nie bateria słoneczna.
-
więc ja tu sie martwiłam pół lata, że mu za zimno będzie przy zimnych wieczorach na balkonie, a on może spokojnie tam siedzieć, przy 6-7 stopniach i nie zamarznie ;) no to dobrze ze troche lata jeszcze zostało, wiec i on posiedzi na balkonie
-
Co Ty masz u siebie w lecie na balkonie 6 - 7stopni??? Olika, chyba źle temperaturę zmierzyłaś?! Ja to przy 6 stopniach zimuje swoje żółwie greckie ;D
-
mam żółwia stepowego, oczywiście mam zamiar go zimować. uspokoiliście mnie również no bo nie wiem, nie mam doświadczenia. powiedzcie do kiedy mniej więcej może on przebywać cały dzień i noc na wybiegu? do jakich temperatur?
-
Sam musisz najlepiej ocenić sytuację, czy obecna pogoda (temperatury dzienne i nocne) pozwalają na pozostawienie żółwia na zewnątrz 24 h na dobę... Żółw jest jednak wbrew pozorom zwierzęciem dobrze znoszącym skoki temperatur, także na pewno nic mu się nie stanie, nawet jak zaczną one nocą spadać do lub poniżej 15 stopni, tym bardziej, że mamy jeszcze przecież lato. Z drugiej jednak strony nasz polski klimat jest mimo wszystko ostatnio wybredny i nie do końca sprzyjający żółwiom, gdzie pod koniec sierpnia czy we wrześniu robi się już u nas czasami na prawdę chłodno. I tutaj chodzi przede wszystkim o to, aby przez te niskie temperatury żółw nie zaczął się już np. w sierpniu, czy we wrześniu przygotowywać do snu zimowego, bo to jeszcze stanowczo za wcześnie... Dlatego wielu hodowców przenosi żółwie pod koniec lata do terrariów, podgrzewanych szklarni itp., i tam je dopiero odpowiednio w październiku przygotowuje do snu zimowego, który z kolei następuje średnio w listopadzie.