Żółwie lądowe > Wybieg

Tarasowy spacerniak Leona

<< < (2/8) > >>

witia:

--- Cytat: dagtum w 08.07.2009, 13:20:56 pm ---W swoim zielnym ogródku mam tymianek, szałwię i rozmaryn, dokupię lawendę i będzie piękne  ;

--- Koniec cytatu ---

... oczywiście nie musisz posadzić tych wszystkich roślin. One i tak z biegiem czasu się rozrastają. Tak tylko wypisałem wszystkie jakie mi w tym momencie wpadły do głowy  ;)

ankan:
Własnie z tego powodu stawiam podstawek z wodą wśród trawy. Specjalnie w miejscu na podstawek jej nie sieję, tylko dookoła. Ale u siebi możesz obciąć trawę w miejscu na podstawek i go wpasować. Na pewno woda dłużej będzie czysta. Zółwik przebywa na wybiegu całą dobę?
W terra trawy nie mam - bo urosnąć nie może - więc basenik jest obłożony wkoło kamieniami. Nie do końca to jednak go zabezpiecza przed nanoszeniem ziemi przez żółwia...:(

dagtum:
To jest taras w mieszkaniu do którego się przeprowadzam. Oczywiście wszystko sie przesuwa...wrrr..miałam tam mieszkać od czerwca a wygląda na to, że będzie to przełom lipiec/sierpien. Zółw ma w tej chwili mini wybieg w sporej plastkowej kuwecie na balkonie (trochę trawki, poziomka, kamienie, korzenie). Szkoda mi bardzo, że duży spacerniak stoi pusty, ale trochę sie boje zostawić go tam samego - jest to w drugim końcu miasta i nie bardzo moge tam codziennie jeździć. Obawiam się tych strasznych ulew...Gdyby prognozy pogody były lepsze mógłby tam być sam, ale tak to się boje zalania...
Czy zawieść go tam, niech się cieszy chwilami słońca a w czasie deszczu sobie poradzi? W tej suchej części usypałam górkę z ziemi, żeby było podwyższenie i nie zalało w czasie ulewy.

witia:
Ja bym chyba jednak poczekał, aż się pogoda bardziej ustabilizuje. Inna sprawa byłaby gdybyś mogła tam codziennie do żółwika zaglądać, a tak raz się mocniej rozpada i może zatopić cały wybieg razem z Leonem. Lepiej jest mieć to mimo wszystko na oku. Poza tym kto w tym czasie karmiłby żółwika, skoro byś go codziennie nie odwiedzała? ;)

żółw-czesiek:
cześć,
zrobiłaś świetny użytek z nowego tarasu - wybieg jest świetny. duuużo miejsca, wiele możliwości "umeblowania" jest gdzie poszaleć ;). kiedy Leon będzie szedł spać zaprowadź go do jego kryjówki i tam zostaw. to samo zrób następnego dnia a on szybko przyzwyczai się do niej. dobrze by było gdyby tam spał właśnie ponieważ w czasie deszczu będzie zabezpieczony. proponował bym również ustawić kryjówkę wejściem do mieszkania będzie jeszcze bardziej osłonięta od wiatru i deszczu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej