Żółwie lądowe > Wybieg

Tarasowy spacerniak Leona

(1/8) > >>

dagtum:
Witam,
Chciałam Wam pokazać tarasowy wybieg Leona  :)  Jest on jeszcze w trakcie przygotowania, więc może macie jakieś sugestie, porady, propozycje.


Skrzynia ma wymiary 240 x 115, Leon jest mały, mieści się na dłoni, więc myślę, że miejsca do spacerów mu wystarczy.
Taras ma ekspozycję południowo-zachodnią, więc będzie ciepło i słonecznie (jak tylko w końcu przestanie padać).
Część z ziemią znajduje się pod zadaszeniem tarasu, więc będzie tam sucho. W tej części planuję umieścić miseczkę-basen i jedzenie.
W drugiej części wysiałam mieszankę traw łąkowych (narazie widze tylko trawę i kończynę, no ale zobaczymy). Po ostatnich ulewnych deszczach trawa zaczęła mi gnić, myślę o daszku z plexi.

Dołączam jedno z najnowszych zdjęć: Leon zdobywca na korzeniu  ;) Staram się go nie przekarmiać, ale czy ostatni przyrost nie jest za wielki? Leon jest u mnie od listopada 2009.Czekam na opinie i komentarze. Pozdrawiam
PS: Co robię nie tak, że wklejają mi się linki a nie zdjęcia?

---
Dodano tagi do linków, tak że już sie wyświetlają
Beata

ankan:
Jak dla mnie wybieg super..:) Żółwik też śliczniutki...:)
Zółwik mieści sie do kryjówki, bo wydaje mi się mała? I nie wiem, czy miski z wodą nie lepiej na trawie umieścić - bo tak to ciągle będzie do niego naniesiona ziemia.

witia:
Hej,

wybieg pierwsza klasa  :D Choć żółwie lubią takie busze, to ja jednak bym tą trawkę chyba troszkę przyciął i dorzucił coś tam jeszcze żółwikowi do wspinaczki, np. jakiś korzeń.  Daszek z plexi nie jest złym pomysłem, przepuszcza nawet promienie UV, ale mimo wszystkie trochę je hamuje, a szkoda. Może lepiej byłoby po prostu wybieg podczas deszczu czymś przykryć?!

Żółwik też wspaniały. Widzę, że to grek. Dlatego może fajnie byłoby mu zasadzić na wybiegu jakieś rośliny śródziemnomorskie, takie jak: lawenda, szałwia, rozmaryn, tymianek, itp.., W miejscu gdzie rośnie trawa na pewno by się jeszcze na którąś z tych roślin miejsce znalazło  ;) One nie tylko ładnie pachną ale i się też równie dobrze prezentują.

Aby na forum wyświetliło się zdjęcie, a nie link, musisz wstawić odpowiedni kod, którym opatrzone jest każde zdjęcie na imagic.pl Zdjęcia mają po kilka kodów i wybierz ten, który przeznaczony jest na forum - powinno być to opisane.  

Co do przyrostu to faktycznie niewielki ma, ale żółwik ma przepiękny pancerz, także za bardzo bym się nim nie przejmował.
Listopada 2009 jeszcze nie było. Przypuszczam więc, że chodzi Ci o listopad 2008 ?! ;)

dagtum:
Leon jest mały, do kryjówki się mieści i może się w niej obrócić. Ale on nigdy nie korzysta z kryjówek, próbowałam już przeróżnych, małych, większych, bardziej, mniej wkopanych... On uwielbia zakopać się cały w ziemi i tak śpi.
Faktycznie teraz mam miseczkę z wodą na ziemi i woda cały czas jest czarna, nie nadążam z wymienianiem. I z przyzwyczajenia chciałam ją znowu na trawie postawić  :-[

Dostałam od rodziców sadzonkę dębu, która wkopałam, jednak chyba z niej zrezygnuje i faktycznie zamienię na rośliny bardziej śródziemnomorskie. W swoim zielnym ogródku mam tymianek, szałwię i rozmaryn, dokupię lawendę i będzie piękne  ;D

Wczoraj kupiłam nożyce do obcinania trawy (zwykłymi nozyczkami cieżko szło) i będę przycinała  :)

dagtum:
no i oczywiście maiłąm na myśli listopad 2008  ::)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej