Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 23:50:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg...  (Przeczytany 42205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Wybieg...
« dnia: 16.04.2011, 20:53:12 pm »
1.WIOSNA  :
Chciałam  wam pokazać moje wybiegi  i urządzenie  ich  :
Trawka jeszcze nie zdążyła urosnąć  ale zaczyna kiełkować  w niej sadziłam : stokrotka łąkowa ,szałwia lekarska ,szałwia otwarta,  rumianek pospolity, niezapominajka alpejska , bratki  te nasionka kupiłam na allegro , resztę  chwastów  wykopuje  z  łąki  ale jeszcze słaby  wybór  , więc jak na razie  to mlecz , babka szerokolistna , jasnota purpurowa  i biała , mniszek lekarski też już znalazłam  i przewrotnik , a tasznika pospolitego to sporo już rośnie   roślinki  wykopuje  z korzeniami gdyż żółwie  szybko je zjadają  …. A korzonki  powinny  się zakorzenić  i   kolejne listki  wypuszczać .  a np. Niezapominajka polna , bratki , i zioła  kupuję  już  większe aby miały   urozmaicenie  w diecie żółwia    a zarazem czekam aż urosną  z nasionek  inne pożywne roślinki …. 
Oprócz  roślin żółwie dostają  mieszankę suszu   , ziół ,roślin świeżych   , co jakiś czas dodaję namoczone  granulki  firmy  JBL Agivert ,Herbil Agrobs  jest  spory  wybór  dla żółwi i codziennie nową mieszankę przygotowuję  - to jest dobry sposób aby żółwie przyzwyczajone były  do takiego pożywienia  to jest dobra kontrola że żółw  zje  dobre składniki odżywcze  i zarazem  wiem że i sepię .
Na wybiegu znajdują  się    iglaki które dają im cień w upały   żółwie ich nie jedzą gdyż są bardzo kujące igliwia a zarazem  nie które są  trujące  - zabezpieczyłam  je siatką  od dołu i kamieniami powycinałam niskie pędy , a niektóre są  w donicach  aby żółwie nie skubał .
Na wybiegu  żółwie  mają wodę do picia którą rano codziennie wymieniam  oraz  basenik  . Kryjówek kilka do wyboru  , korzenie , skałki kamienie do wspinania się i zarazem skracania pazurków  .
Na wybiegach  żółwie maja dostęp do kawałka sepii .0
Wszystkie  wybiegi mają siatkę  zabezpieczającą  przed ptactwem  jak mnie nie ma w ogrodzie  - przykrywam  wybiegi  .
 Moje żółwie wiosną  przebywają  na  zewnątrz  wtedy gdy temperatura jest powyżej 15 *C  i jest słonecznie ,   a na noc zabieram je do domku  i gdy temperatura spada  . 

 

Dodano [time]16 Kwiecień 2011, 21:11:55[/time]
:)
 

Dodano 16.04.2011, 21:13:46 pm
:)
« Ostatnia zmiana: 16.04.2011, 21:13:47 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline Spocco rocco

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 0
  • 2x testudo horsfieldi, żółw stepowy
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2011, 21:36:40 pm »
Cudowny wybieg! Ja też zrobiłem, ale mój jest paskudny w porównaniu z tym... :-X Gratuluję!  ;)
Pozdrawiam razem z moimi dwoma żółwikami stepowymi, Zuzią i Kapslem!

TomaszW

  • Gość
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2011, 23:16:10 pm »
Fajny wybieg.Gratuluję pomysłu i ...możliwości. :)

Mój to też nędza .... :( :'(

Po weekendzie zabieram się do roboty i urozmaicę jakoś wybiegi mojej wesołej czwórki. ;D ;D ;D

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #3 dnia: 16.04.2011, 23:49:13 pm »
zazdroszcze ci tej bazylii na wybiegu. Ja juz probowalam wszystkich sposobow na utrzymanie bazylii na zewnatrz, zarowno w gruncie jak i w donicach, na stanowiskach slonecznych i zacienionch, na roznych rodzajach ziemi, ale szybko mi marnieje :(
Stefanka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #4 dnia: 17.04.2011, 09:11:33 am »
Wybieg przepiekny, widac wlozylas w niego mnostwo pracy....  ;)

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #5 dnia: 17.04.2011, 10:09:48 am »
Malwa  tak sporo pracy  ale nadal  tam robię  i zmieniam  i dosadzam  - ale to sama radość  że żółwie mają gdzie biegać , cieszę się że wam się podoba ….
A co do Bazyli  to mi rośnie  i w miarę się trzyma  … do czasu jak Żółwiczki  jej nie staranują  lub zjedzą  a  sadzę ją  do ziemi  czarnej mieszanej z rindenmulch  to jest  torf przekąpostowany naturalny i sporo podlewam jak jest w ziemi   .
« Ostatnia zmiana: 17.04.2011, 10:13:36 am wysłana przez edytaqeenie »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #6 dnia: 17.04.2011, 10:21:23 am »
Fajnie się mają u Ciebie żółwiki :) bardzo ładnie prezentują się te wybiegi.
A z tymi bambusami nie ma problemu po deszczu? Masz jakieś zabezpieczenie w ziemie wkopane?

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #7 dnia: 17.04.2011, 11:25:03 am »
Zanim zaczęłam  sadzić  trawy chwasty mojego chłopaka pracownicy  <afro>
  wykopali  na głębokość  0,35m 2   w ziemi  spory otwór  
    i  umieścili  siatkę  metalową  którą  używa  się na budowach   ( jest na niektórych   zdjęciach jako ochrona przed ptactwem  )
   ona jest sztywna   o wielkości  200cm x 100cm = 2m 2   cena jednej sztuki  4 Euro
i idealnie  się nadaje  na  zabezpieczenie całego terenu  żółwi   …  takich siatek  mam 5  sztuk  nad żółwiami a  w ziemi 6 sztuk   oprócz tego można  ją  przyciąć lub  formować  - ale to musi wykonać  ktoś  silny    <afro>
A co do babusa  myślę ze jest trwalszy niż  drewno  -  drewno z czasem próchnieje  bo jest w ziemi i chłonie wilgoć  , a babus  jest nad ziemią  a wbite są  dwa paliki babusowe   w ziemię    są usztywnione w środku drutami wiec konstrukcja jest bardzo stabilna babusy można kupić gotowe  w cenie 7 euro .
« Ostatnia zmiana: 17.04.2011, 11:29:23 am wysłana przez edytaqeenie »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #8 dnia: 17.04.2011, 13:11:03 pm »
Wygląda super i widzę że bardzo dopracowane :)
Ja miałam drewno wkopane w ziemię, ale w tym roku chcemy przenieść wybiegi i pod trawę wkopać siatkę a na zewnątrz cegły lub pustaki. Myślę, że teraz przez okres przerwy świątecznej się za to zabierzemy.
A żółwiki są super :)

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #9 dnia: 17.04.2011, 13:25:19 pm »
Dobrym pomysłem też  są  kamienie okrągłe ja je nazbierałam na łąkach i polach  
« Ostatnia zmiana: 17.04.2011, 13:28:36 pm wysłana przez edytaqeenie »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #10 dnia: 19.04.2011, 23:05:57 pm »
Wybiegi są przepiękne...:)
Bardzo mi się podoba to, że u Ciebie tak wszystko jest ładnie zakomponowane - wybiegi "wtapiają" się w ogród i tworzą całość. Taki żółwi raj...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline kasia220184

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #11 dnia: 20.04.2011, 08:19:41 am »
Sliczy ten wybieg taki dopracowany a żółwieki też super :)

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #12 dnia: 20.04.2011, 08:46:33 am »
Fajnie że wam się podoba  :)  właśnie wczoraj wróciłam  z łąki z pokrzywami taka pokuta że aż    :-\ , ale to nic dla zdrowia hi hi  no tak a pazurki   brudne    ;D hi hi od mlecza  wykopałam sporo i babkę  - ale zbiory udane będzie im smakowało  :D
Pozdrawiam was Cieplutko 

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #13 dnia: 29.05.2011, 21:33:06 pm »
Ojej, przepięknie to wszystko wygląda! Jak jakaś wioska, gdzie jest domek za domkiem i gospodarstwo za gospodarstwem, przedzielone płotkami, ścieżki do chodzenia, latarenki, a wszystko aż tonie w zieleni. Coś cudownego! Żółwiki szczęśliwe, to widać.

Offline edytaqeenie

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 16
Odp: Wybieg...
« Odpowiedź #14 dnia: 07.06.2011, 18:35:05 pm »
A na wybiegu   :)   u greków Małe zmiany    :)  wstawiłam  szklarnie  parę fotek :  z niej   jeszcze  muszę dodać  na podłogę   kokos  i sianka w rogi szklarni  , jak  postawiłam  szklarnie  to greki ją   obserwowały  wchodziły  i wychodziły już myślałam że im się nie podoba  ::)    bo pierwszą  noc  po zrobieniu  spały w swoich domkach   ::)  a szklarnia pusta  ….  Ale dziś  już widzę zainteresowanie  Waldzia i Donatello   :D  razem  w środku  …..    ;D  i myślę że wszystkie greki polubią szklarnie i   będą tam spały   :D
« Ostatnia zmiana: 07.06.2011, 18:37:51 pm wysłana przez edytaqeenie »