Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:27:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg a opady deszczu  (Przeczytany 27918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Wybieg a opady deszczu
« dnia: 23.05.2013, 20:11:03 pm »
zwarzajac na fakt iz zaklinalam sie na wszystko i obiecywalam sobie ile wlezie,ze nigdy i za nic juz tu nic nie napisze....zakladam nowy Watek ;D
co z wybiegiem na ktory pada? oczywiste ze zolwie w tym czasie powinny siedziec 24x24 na wybiegach.mniejsze problemy maja osoby ktore maja kawal dzialki i jak wiadomo pole do popisu w matowaniu roznych zeczy na wybiegach.biorac pod uwage taras nie przykryty,co mozna na takim wybiegu pokabinowac?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline gosiunia

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 7
  • 2 x Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: 23.05.2013, 20:29:40 pm »
Margerita, ja przykrywam cześć wybiegu szyba, jak pada to Toldi sie tam chowa a jednocześnie jak jest chłodnej ma namiastkę szklarni.

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: 23.05.2013, 20:33:30 pm »
a próbowałaś zrobić domek z wejściem podziemnym?
coś takiego

 

w deszczowe dni gady siedzą w środku wyglądając spod metalowej płytki jak pada na dworze,
a w chłodniejsze wychodzą na płytkę, widać spodobał się im ten element wybiegu

ps. domek jest oczywiście przykryty blachą
« Ostatnia zmiana: 23.05.2013, 20:35:13 pm wysłana przez tomason »

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: 23.05.2013, 20:47:01 pm »
Ja przykrywam część wybiegu folią.W ten sposób żółwie mają prawo wyboru - siedzieć w suchym lub w strugach deszczu.Gdy jest jednak silna ulewa to zakrywam cały wybieg.
Moim zdaniem tylko tego typu zabezpieczenie chroni żółwie przed deszczem.No ewentualnie jakiś domek, budka z plexi lub inny rodzaj schronienia - na powierzchni ziemi.

Podziemnych norek ja akurat nie polecam jako ochrony przed deszczem.Istnieje ryzyko, że będzie zalana wodą lub zapadnie się pod wpływem silnej ulewy.Chociaż z tego, co wiem to u Tośki się sprawdza.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #4 dnia: 23.05.2013, 21:05:47 pm »
tomason-chyba masz troszke wieksze pole do popisu jesli chodzi o miejsce niz ja :(
Tomasz W-o zakryciu calego wybiegu tez myslalam,ale czy te gadziory sie nie podusza pod ta folia? tego najbardziej sie obawiam.z drogiej strony tak jak piszesz,mozna zakryc polowe,ale ziemia i tak nasiaknie woda.stepki chyba nie bardzo przepadaja za duza wilgocia i zalezaloby mi na tym zeby raczej siedzialy na suchym niz mokrym ::) u nas jest wystarczajaca wilgotnosc powietrza :) zostaje tylko obcja calego zakrycia.myslalam tez nad tym zeby zrobic cos w rodzaju malej szklarenki ze ztarego malego akwarium,ale jak bedzie padac mocno to czy i tak mi tam w srodku tej szklarenki ziemia nie namoknie?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #5 dnia: 23.05.2013, 21:11:34 pm »
Jesli zależy Ci na suchym miejscu,to wyłóż ją kamieniami,zrób taka obudowę również z kamieni oddzielającą część suchą od tej mokrej.Nasyp ziemię,na nie,a one nie przepuszczą wilgoci na darń.Nakryj folią tak,aby nie padało na część suchą.
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #6 dnia: 23.05.2013, 21:18:39 pm »
Toska przydalabys sie z twoimi pomyslami na miejscu ;) albo kartka dobry mazak i wykres odpowiedni,bo sama wiesz ze jak goska zaczyna kombinowac realizacje to darn pujdzie na kamienie ktore beda oddzielaly zolwi od jedzenia,czesc sucha stanie sie czescia mokra a folie po pierwszym wietrze sasiedzi mi przyniosa spowrotem do domu :laugh: taki moj talet tworczy i realizacja ;)
a tak serjo to wyprobuje cos pokombinowac.a co myslisz na temat tej "szklarenki" przeszlo by to?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #7 dnia: 23.05.2013, 21:37:40 pm »
Szklarenka jest najlepszym pomysłem.W ciepłe, a wręcz upalne dni u Was, możesz ją z wybiegu zabrać.Raczej byś je tam zagotowała,jakbyś zostawiła :) U Ani na wybiegu widziałam taką szklarenkę i zrobiła na mnie wrażenie
A ten pomysł z kamieniami zły?Dzielisz wybieg na dwa.Stawiasz murek z kamieni i na jednej części też kładziesz płaskie kamienie.Na tych kamieniach wysypujesz ziemię.Nie będzie miała styczności z wilgotniejszą częścią.Tą część nakryjesz folia i już.
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #8 dnia: 23.05.2013, 21:51:09 pm »
Tosia pomysl z kamieniami dobry,obawiam sie tylko tego ze moje wykonanie tego pomyslu nie bedzie praktyczne.co nie znaczy ze go nie wyprobuje :) jutro poleze na wybieg i bede kombinowac tylko najpierw kamienie odpowiednie musze poszukac.dodatkowo na ta strefe o ktorej wykonaniu piszesz zrobie jeszcze szklarenke.znalazlam stare akwa i je przerobie+jeszcze 2 bede musiala zamowic na kazdy wybieg po jednej.na lato powyciagam to bo faktycznie by sie gady pogotowaly,ale ostatnio pogoda bardzo nie stabilna i musze cos kombinowac bo ni z gruszki ni z pietruszki jakies padania tu wychodza.a tu fotka z jednego z wybiegow w tym roku+pocho
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #9 dnia: 23.05.2013, 21:56:30 pm »
Fajny ten wybieg. :)
Popieram pomysł Żanety z kamieniami. :)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #10 dnia: 23.05.2013, 22:08:29 pm »
aj tam fajny :( jest bo tylko taki moglam tu wybudowac,na jednego stepa musi byc.zrobilam kolejny dla matadora,bo sie oczywiscie gryza i byc razem nie moga.nowy wybieg,jeszcze "lysy" ale po malutku jakies roslinki juz zaczyna byc widac.teraz kombinuje jeszcze cos bezpiecznego dla malej bricioli.nie wiem czy nie wykorzystam klatki.
mi sie marzy normalny,konkretny wybieg na ogrodku,ktorego nie mam i miala nie bede.te "wybiegi" toleruje tylko dlatego iz wazne zeby na sloneczku posiedzialy ale ogolnie to mi sie nie podobaja
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #11 dnia: 23.05.2013, 22:09:08 pm »
Pocho super spogląda wprost w obiektyw, no tak to wygląda, tak fajnie zadarł łepek do góry  :D Wybieg świetny, bardzo urozmaicony, ja na wybieg balkonowy kupuję na chłodniejsze dni i deszcze, plexę i nią będę przykrywać w razie potrzeby.
Pozdrawiam Beata :)

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #12 dnia: 23.05.2013, 22:23:36 pm »
no pochio to pierwsze do pozowania i gryzienia ;D kosiarka niesamowita,wybieg byl bardzo ladnie ubarwiony zanim pocho tam nie wparowal,30min.i po kolorkach ;)
a ja znowu tej plexy u nas znalesc nie moge,wiec obcja jakiejs folji mi zostaje :)
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #13 dnia: 24.05.2013, 11:03:29 am »
Myślę, że jak opady deszczu są silne to szklarenka o solidnej konstrukcji sprawdzi się najlepiej + pod nią można zastosować patent Tośki z kamieniami - to ta część gruntu nie będzie podsiąkać wodą i podnieść ją względem pozostałej części wybiegu. To woda tam wpływać nie będzie.
Musisz tylko uważać żeby dach szklarenki był mocowany na zawiasach z możliwością zamknięcia. Inaczej odleci przy pierwszym wietrze.

I witamy z powrotem..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg a opady deszczu
« Odpowiedź #14 dnia: 24.05.2013, 13:49:43 pm »
zawiozlam rano akwa do szklarza zeby wejscie w nim wyciol.mysle ze do wieczora powinno byc gotowe.niestety pogode mamy bardzo brzydka i nie moge sie wybrac po jakies kamienie :( gadziorki zostaly w terra.wiosny w tym roku nie widac >:(
 

Dodano 24.05.2013, 17:44:21 pm
jeszcze fotki z tego roku  :)
« Ostatnia zmiana: 24.05.2013, 17:44:34 pm wysłana przez margherita »
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)