Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 12:47:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg Greka i Stepka  (Przeczytany 3177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline m.zborek

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • Grek Guciu
Wybieg Greka i Stepka
« dnia: 29.04.2013, 10:58:34 am »
Cześć. Chciałam Wam pokazać moje dwa wybiegi dla Stepka i Greka. Zostały znacznie powiększone od zeszłego roku. U Greka mają zamieszkać jeszcze dwa żółwie, dlatego znacznie go powiększyłam. Jeżeli macie jakieś sugestie co do wybiegu chętnie wszystkich wysłucham. Ogrodzenie dużego wybiegu dla Greka zrobiłam z kamieni, które znalazłam za domem. W latach 40, były użyte do budowy mojego domu. Nawet nie sądziłam, że jest ich tam tak dużo. Na zdjęciu nie będzie widać ich wielkości i masywności, ale wydaje mi się że wszystko ułożyłam i zabezpieczyłam tak, żeby nikt nie wyszedł. Wybieg funkcjonuje od ponad tygodnia już przez całą dobę i jak na razie nikt nie uciekł :) Wsadziłam bratki, rojniki. Chce wsadzić jeszcze inne kwiaty i hibiskusa. Stepek ma swoją prywatną magnolię. Oto kilka zdjęć.
 

Dodano 29.04.2013, 11:00:42 am
C.D. Zdjęć
« Ostatnia zmiana: 29.04.2013, 11:00:43 am wysłana przez m.zborek »
Pozdrawiam Magda

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #1 dnia: 29.04.2013, 11:34:59 am »
super, że możesz żółwiom zapewnić tak dużą przestrzeń, że mają gdzie pobiegać, ale obawiam się, że gady mogą się wspiąć i uciec- szczególnie po nierównych kamieniach- wystarczy, że zahaczy łapą, pazurkiem i się wydostanie. Nie wiem jak w przypadku tych palików- moze być podobnie. Wg mnie musisz zabezpieczyć wybeg od góry jakąs siatką - ptactwo jest nieprzywidywalne.

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #2 dnia: 29.04.2013, 12:00:26 pm »
Mi pomysł tak dużego wybiegu zawsze się podoba :) i popieram takie pomysły...ale niestety uważam , że Twój jest baaaardzo słabo zabezpieczony i uważam , że kwestią czasu jest to jak coś niebezpiecznego się wydarzy. Uważam , że istnieje realna możliwość wyjścia poprzez kamienne ścianki tego wybiegu. Poza tym jednak ja bym zabezpieczył wybieg od góry jakąś siatką. Co do samego urozmaicenia to może jakieś korzenie i więcej miejsc do kryjówek?? :)

p.s.

kamienie które zostały użyte przy ogrodzeniu BAAARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ ale jako wystrój wybiegu :)

czy magnolia jest dobra dla żółwi?
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline batusia81

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 781
  • Reputacja: 21
  • Stepek Erni, 2 x Tg nabeulensis, grecki- Jasiek[*]
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #3 dnia: 29.04.2013, 12:47:36 pm »
Żółwiki cudne :-*
Zgadzam się z poprzednikami, za słabo zabezpieczony, kamienie piękne, robią wrażenie, ale nie wiem czemu jak patrzę to mam takie wrażenie żę któryś z nich może się zwalić na żółwika, bo one nie są wkopane w ziemie prawda?No i ta góra, ptactwo swoja drogą, ale nie masz np kota lub psów?One mogą nieźle pokaleczyć żółwie, a dostaną się do wybiegu bez żadnego problemu.
Pozdrawiam Beata :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2013, 13:43:26 pm »
Fantastyczne żółwie i wybiegi  :)
Niestety masakryczne zabezpieczenie  :( Mojej Frani to by już po kilku minutach nie było  :o Twoje widać grzeczne  :laugh: ale nigdy nie wiadomo, ja bym coś z tym zrobiła  ::) Szczególnie stepki jak im palma do głowy strzeli to są nie do ogarnięcia  :laugh: Ale pewnie to samo tyczy się greków  :) Wiesz nawet na deski to możesz kupić najtańsze panele zabezpieczyć folią czy lakierem i dać siatkę do góry.

Zostawiasz żółwie na tym wybiegu na noc ?  ::)

Powodzenia!  :-*
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline m.zborek

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
  • Grek Guciu
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #5 dnia: 30.04.2013, 09:36:17 am »
Hej. Wzięłam sobie wszystkie Wasze rady do serca i dzisiaj jadę do Castoramy;) Tylko zastanawiam się jak to zrobić, bo wybieg na prawdę jest duży i momentami ciężko będzie z tą siatką. Macie może jakieś pomysły?
Jeśli chodzi o kryjówki i korzenie, zdjęcia wszystkiego nie ukazują, bo korzenie są i kryjówki również (u Greka). Stepkowi natomiast muszę jeszcze dodać kilka rzeczy.
O moje psy się nie boję, ponieważ mają swoją część ogrodu oddzieloną siatką.
Oliwka, żółwie od ponad tygodnia są całą dobę na zewnątrz, tylko jedną noc były w domu, bo było dosyć chłodno.
Pozdrawiam :)
 

Dodano 30.04.2013, 09:54:27 am
Jeśli chodzi o magnolie to wiem, że można ją umiarkowanie podawać :)
« Ostatnia zmiana: 30.04.2013, 09:54:27 am wysłana przez m.zborek »
Pozdrawiam Magda

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #6 dnia: 30.04.2013, 10:34:31 am »
Ja właśnie dlatego napisałem , że mi się bardzo podoba i go popieram bo wiem , że dobre zabezpieczenie go jest mega pracochłonne ale niezbędne. Więc może zmniejsz nieco wybieg ale łatwiej będzie go odpowiednio zabezpieczyć ?? 
Jeśli zdjęcia nie oddają tego wszystkiego co jest na nim czyli kryjówek,korzeni i innych urozmaiceń to fajnie , że o tym pomyślałaś :) Ja z moimi żółwiami na wyjście na zewnątrz czekam do powrotu z majówki :)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg Greka i Stepka
« Odpowiedź #7 dnia: 30.04.2013, 15:26:11 pm »
Z siatką prosto nie będzie.
Albo trzeba by jakieś stelaże porobić i wtedy siatkę dać nad wyższymi roślinami, albo ramy i wtedy oprzeć o krawędzie wybiegu. Tylko wtedy pojęcia nie mam ja te ramy do kamieni przytwierdzić. Chyba by musiały wystawać nieco na zewnątrz i być umocowane do dodatkowych palików. Siatka do powieszenia na stelażu mogłaby być taka na ptaki, elastyczna, do ram to trzeba by użyć sztywnej, bo się wszystko zapadnie do środka. Przy wieszaniu tej na ptaki można by wykorzystać istniejące krzaczki i na nich też ją oprzeć na zasadzie takiej moskitiery.
Co do nocy - to mi jeszcze taki pomysł przyszedł, że można by zrobić drewniane, zamykane budki - tak, żeby żółw się sam nie wydostał i przy okazji, żeby coś się do niego nie dostało. Wtedy na dzień ta lżejsza siatka o ile nie masz mega dużej ilości drapieżnych ptaków w okolicy i posesja jest ogrodzona, żeby jakieś psy czy koty z okolicy się nie dostały w okolice wybiegu, to wystarczy.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ