Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 22:32:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.  (Przeczytany 8934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« dnia: 19.03.2014, 20:47:03 pm »
Witam :)

W dniu dzisiejszym rozpoczęłam pierwszy etap przygotowań do sezonu letniego.
W tym roku jak tylko zrobi się odpowiednia pogoda Moje Żółwie będą miały do dyspozycji, na dworze skrzynię drewnianą o wymiarach: długość:110cm, szerokość:60cm, wysokość:50cm.
Dziś zakończyłam etap pierwszy, za dużo nie ma co oglądać bo trzeba poczekać aż wszystkie roślinki wzejdą :)
Do skrzyni wsypałam 100l ziemi, około 50l kory i dokładnie trzy garście oczyszczonego piasku.
Jako roślinki posadziłam standardowo trawę oraz roszponkę, bratek ogrodowy, lwią paszczę karłowatą i niezapominajkę (te roślinki wynalazłam tu na forum jako zalecane dla żółwi).
W lewym rogu skrzyni jest wkopana ceramiczna doniczka, która będzie spełniała funkcję jamki :) oprócz tych rzeczy będzie jeszcze zamontowany basenik wykonany, również z ceramiki oraz płaskie kamienie do wygrzewania i jak mi się uda znaleźć jeszcze jakiś fajny korzeń to również się znajdzie na wybiegu.
W skrócie Wam opisałam co i jak, na bieżąco będę was informować jakie zmiany zachodzą na wybiegu :)

P.S.
Będę wdzięczna jeśli mi doradzicie jak mam zakryć tę skrzynię od góry bo niestety nie mam nic na chwilę obecną. Cały czas przeszukuję co by im wymyślić od góry, a u Mnie sporo gołębi lata i na balkonie są 3 gniazda jaskółek, aczkolwiek nie wiem czy będą zajęte przez jakieś ptaszki, ponieważ to mieszkanie wynajmuję od listopada i od tego czasu są puste.

Z góry dziękuje za pomoc :)
Pozdrawiam :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2014, 20:50:35 pm »
Podoba mi się ę bardzo! Napisz gdzie kupiłaś tą skrzynię?

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2014, 20:54:56 pm »
Skrzynię zakupiłam standardowo na allegro :) a było to dość dawno ale może mi się uda znaleźć link do aukcji to prześlę :)
 

Dodano 19.03.2014, 21:03:13 pm
Lulka jednak nie prześle Ci linka bo dopytałam się Męża i to było na takiej zasadzie że ten sprzedający miał na swoich aukcjach podobne skrzynie tyle że tamte były bardziej balkonowe i zabezpieczone od warunków klimatycznych a my się z Nim dogadaliśmy mailowo i telefonicznie jaką skrzynię chcemy i żeby nie była ona zabezpieczona bo bałam się że nam żółwie uczulą chemikalia i on nie wystawiał tej aukcji tylko po prostu wpłaciliśmy mu pieniążki a on ją wysłał także nawet kontaktu już nie mam do tego Pana :( mam nadzieję że Mnie zrozumiesz bo troszkę zagmatwałam ale nie wiem jak inaczej to opisać :)
« Ostatnia zmiana: 19.03.2014, 21:03:13 pm wysłana przez siwusek250 »

Offline sunlela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 3
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #3 dnia: 19.03.2014, 22:53:09 pm »
Piekna skrzynia :)
A od góry to zakryjesz siatką wziętą w ramę. Można taką przyczepić na zawiasach i mieć otwierane wieko :)
Pozdrawiam Ania

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #4 dnia: 20.03.2014, 12:41:38 pm »
Faktycznie bardzo ładna ta skrzynia :)
Taką plastikową siatkę kupisz w sklepach budowlancyh typu OBI Castorama, Praktiker, do tego listewki i tak jak sunlela napisała zabezpieczenie gotowe :) ja mam nawet bez listewek, sama siatka naciągnięta na gwoździe powbijane w deski z wybiegu, ale nie wygląda to tak estetycznie jak siatka w ramie :)

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #5 dnia: 20.03.2014, 13:03:13 pm »
Też właśnie o takim rozwiązaniu myślałam i pewnie tak zrobię, dziękuje za sugestię :)

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #6 dnia: 22.04.2014, 18:28:54 pm »
Witam Was :) Pogoda coraz lepsza i wybieg tez już powoli mi się zieleni, dziś dałam żółwie na 2 godzinki na wybieg bo ładnie słoneczko świeci :) reakcja była różna jak różne są Moje Żółwiki :) Pysio był w siódmym niebie, chodził zwiedzał i wcinał to co wyrosło a Miś bardzo się wystraszył, uciekł na jamkę i tam siedział skulony biedulek :( pocieszam się jednak że się przyzwyczai bo w tamtym roku było bardzo podobnie :) a poniżej zamieszczam zdjęcia :) i jak mi się uda film :)     

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #7 dnia: 28.04.2014, 11:39:28 am »
Pewno Miś bardziej nieśmiały i potrzebuje dłuższej chwili, żeby się zaadaptować w nowym miejscu.

A dałaś jeszcze do tej skrzyni folię pod ziemię?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #8 dnia: 29.04.2014, 08:53:54 am »
Nie nie dawałam folii bo po prostu się bałam żeby jej żółwie nie zjadły a one lubią podgryzać i drapać po ścianach dlatego wolałam nie ryzykować :)
 

Dodano 29.04.2014, 08:56:42 am
A mam jeszcze pytanie bo zauważyłam że na ziemi robi się taki zielonkawy nalot czy ta ziemia jest za mokra i tak się robi? Czy to jest groźne dla żółwi?
« Ostatnia zmiana: 29.04.2014, 08:56:42 am wysłana przez siwusek250 »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #9 dnia: 29.04.2014, 10:25:40 am »
Zastanawiam się czy ta skrzynia Ci nie zgnije od spodu. Bo te stosowane jako doniczki są folią wyłożone, albo wstawiane są do nich plastikowe osłony i dopiero do tych osłon dawana ziemia.
Skoro gadziny folię drapią to dobrym rozwiązaniem jest gruba plandeka - a zawinięte na ścianki boki plandeki można dodatkowo przycisnąć pleksą dookoła i nic nie podrapią ani nie zjedzą.

Jak nalot jest zielony - to raczej wykwity/wytrącenia minerałów z ziemi i wystraczu co jakiś czas sczyścić powierzchnię, choćby szczotką.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #10 dnia: 29.04.2014, 12:16:19 pm »
ankan o tym nie pomyślała, już teraz i tak nic nie zdziałam bo wszystko kwitnie już na wybiegu i szkoda by mi było znów tyle czekać, zobaczymy na zimę jak będę likwidowała już wybieg co z tej skrzyni zostanie :) i dziękuje za pomoc w sprawie wykwitów :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #11 dnia: 01.05.2014, 00:46:20 am »
To mają chłopaki używanie na wybiegu, super! :)
Szkoda tylko rzeczywiście, że skrzynki nie zabezpieczyłaś na dnie - bo jak widzę, drewno niepolakierowane? :/
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #12 dnia: 03.05.2014, 14:54:22 pm »
semi nie jest to lakierowane drewno :) zobaczymy jak będzie wyglądała po sezonie :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #13 dnia: 04.05.2014, 23:12:16 pm »
Też ciekawa jestem, jak skrzynia będzie po sezonie wyglądała. Obyś za rok drugiej nie musiała kupować.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg Misia i Pysia - 2014 r.
« Odpowiedź #14 dnia: 05.05.2014, 10:04:51 am »
No pewnie tak będzie chyba że zdarzy się cud :) ale zobaczymy jakaś mała szansa jest hehe :)