Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 13:05:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg młodego  (Przeczytany 26250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #30 dnia: 27.03.2012, 22:57:34 pm »
Może gorszy dzień ;)

Ja sama jestem ciekawa jak się spisze norka i jak żółwik zareaguje. Dla stepka to wymarzone miejsce.
Sama się przymierzam do norek i pozwolę sobie podkraść trochę z pomysłu  :D


Dorotka masz moje pozwolenie na kopiowanie mojego autorskiego projektu.. ale uważaj bo kolega Tomasz i po Tobie pojedzie ;p szczerze to leję na takie opinie... Niech pokaże nam coś lepszego... hehe
« Ostatnia zmiana: 27.03.2012, 22:59:34 pm wysłana przez sq6www »
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


TomaszW

  • Gość
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #31 dnia: 27.03.2012, 23:05:46 pm »
Może gorszy dzień ;)

Ja sama jestem ciekawa jak się spisze norka i jak żółwik zareaguje. Dla stepka to wymarzone miejsce.
Sama się przymierzam do norek i pozwolę sobie podkraść trochę z pomysłu  :D


Dorotka masz moje pozwolenie na kopiowanie mojego autorskiego projektu.. ale uważaj bo kolega Tomasz i po Tobie pojedzie ;p szczerze to leję na takie opinie... Niech pokaże nam coś lepszego... hehe

 :o

Co to ma znaczyć "leję na takie opinie..." ?
W takim razie po co prosisz o opinię?



« Ostatnia zmiana: 27.03.2012, 23:13:02 pm wysłana przez TomaszW »

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #32 dnia: 27.03.2012, 23:09:19 pm »
eee tam! Tomasz po Dorci??

TomaszW

  • Gość
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #33 dnia: 27.03.2012, 23:10:34 pm »
Dzięki Ania! ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #34 dnia: 28.03.2012, 00:07:54 am »
Mnie się wydaje, że pomysł jest OK. A rzeczywistość go zweryfikuje. Jeśli wszystko porośnie gęstą trawą to spływ ewentualnego błota powinien być utrudniony. Jeśli będzie ją jednak zalewać to zostaje podnieść samą norę wyżej i zrobić na górce czy platformie. Wtedy nawet jakby opad był bardzo intensywny i woda stała na wybiegu nie powinna się dostać do środka. Dodatkowo samo wejście do nory można zrobić nie od razu ze spadem do komory głównej tylko jakby z "progiem".   
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #35 dnia: 28.03.2012, 06:51:23 am »
Dla mnie super,pomysł mi sie podoba coraz bardziej.Woda ze szlaufa nie zalała to i deszcz nie zaleje.Jednak mimo wszystko obserwuj.Mnie się podobają jednak wybiegi pokazane na forum.Myslę,że to rzecz gustu,upodobań,a na ten temat sie nie dyskutuje  ;)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #36 dnia: 28.03.2012, 09:51:46 am »
Jak to mówią każdy komentarz i pomocna opinia na wagę złota.. Napewno jeszcze przeprowadzę symulowane testy w różnych możliwych kombinacjach. No ten spadek o którym wspomniałeś Ankan to niezły pomysł z tym że w momencie silnego opadu deszczu, może ulec spiętrzeniu i w wyniku czego obsunie się.. Rozważam także opcję zrobienie coś na styl jak sie robi na brzegarz rzek (wzmacniane wały p.powodziowe) nasyp kamieni na wejściu do nory oraz mały podkop w kształcie łuku u podnoża wejścia.. co by rozładować ewentualny wpływ wody deszczowej do wnętrza komory. Łuk wypełniony drobnym żwirem + mała wylewka (drobniutka) z betonu. A teraz uciekam bo jestem w trasie do Sochaczewa i piszę z Lapka.. Pozdrawiam
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::


Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #37 dnia: 28.03.2012, 10:59:33 am »
Umocnienie progu kamieniami powinno go przed obsunięciem zabezpieczyć.
Myślę, że na razie zostaw jak jest i zobaczysz jak się będzie sprawować. Po prostu w czasie ulewy zabierz żółwia z wybiegu a zobacz czy norkę zalewa czy odwodnienie daje radę. Jakby zalewało to w praktyce będzie wiadomo gdzie jest słby punkt konstrukcji i łatwiej będzie poprawiać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #38 dnia: 28.03.2012, 12:26:37 pm »
Mam nadzieję, że drenaż wytrzyma ulewy - a zresztą jak zimno i pada to żółwia można capnąć do domu, nie przesadzajcie z tym utopieniem od razu.
Jeśli się dysponuje dużym wybiegiem, to warto zrobić żółwiowi coś więcej niż wkopanie donicy.

I choć widzę, że nie podobają się wynajdowane przeze mnie pomysły na kryjówki, to i tak pokażę Wam jeszcze parę ciekawych rozwiązań :P

Nora na spadku --> http://www.tortoiseforum.org/Thread-Russian-Tortoise-outdoor-enclosure-in-Colorado?highlight=burrow#axzz1qMPbkOHf
Nora podziemna cz.1 --> http://www.tortoiseforum.org/Thread-Underground-Tortoise-Bunker#axzz1qMPbkOHf
Nora podziemna cz.2 --> http://www.tortoiseforum.org/Thread-Daisy-s-New-Enclosure#axzz1kZyAAzeo
Nora naziemna, ale naturalna --> http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=243929
Jaskinia --> http://homepage.ntlworld.com/steven.parkinson/pages/horsfields.htm#outdoorhousing
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #39 dnia: 28.03.2012, 12:44:35 pm »
Jestem pod wrażeniem konstrukcji!

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #40 dnia: 28.03.2012, 12:51:50 pm »
Mnie się podoba ogromnie każda z tych nor. Choć widać, że ci właściciele żółwi za granicą nie przejmują się wcale żadnym drenażem i odprowadzaniem wody. Wielkie brawa dla Ciebie, Sq6www.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #41 dnia: 28.03.2012, 13:17:31 pm »
W zasadzie na ulewę, która robi jezioro w pięć minut to nie ma bezpiecznej kryjówki.

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #42 dnia: 28.03.2012, 13:42:39 pm »
wszystkie są fajne bardzo rozwiązania... poczekaj i sprawdzić tą na razie co masz ...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #43 dnia: 28.03.2012, 15:24:05 pm »
Ale pomysłowe..:) Nie mogę takich rzeczy oglądać, bo się tylko denerwuję, że nie mam ogrodu... :(
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline sq6www

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 9
  • Testudo horsfieldi x3
Odp: Wybieg młodego
« Odpowiedź #44 dnia: 28.03.2012, 15:26:14 pm »
Jestem pod wrażeniem nory nr 2 http://www.tortoiseforum.org/Thread-Underground-Tortoise-Bunker#axzz1qMPbkOHf
zainspirowała mnie.. Naprawdę b. ciekawa konstrukcja.. Choć jest kilka rzeczy do których można było by sie przyczepić.. Np. temat wałkowany w tym poście a dokładniej odprowadzania wody.. Jak woda zalała by komorę to co dalej... Ale jak widać inni nie przejmują się tym w ogóle... Może czasami nie warto się przejmować takimi "pierdółkami", martwić się należy dopiero wtedy jak zaleje.. (he)
Ale jestem godny podziwu do inwencji twórczej autora tego projektu. Godne naśladowania choć nie wyobrażam sobie wykonania identycznej kopii , ale raczej coś na wzór żeby nie robić plagiatu. Jestem przewrażliwiony na punkcie wykonywania plagiatu.. Jak wykonam jakiś stosowny projekt w AutoCadzie pozwolę sobie pokazać na forum....
Pozdrowienia z Oławy ::: Rafał :::