Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 15:53:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybieg w Puszczy Zielonce  (Przeczytany 73524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #135 dnia: 06.07.2013, 11:59:18 am »
 :o pewna jestes?
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #136 dnia: 06.07.2013, 12:03:42 pm »
Była znaleziona nad rzeką!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #137 dnia: 06.07.2013, 12:30:25 pm »
To teraz, kiedy ochłonęłam, dziekuje za miłe słowa i gratulacje.
Coraz wyraźniej widzę, jaki zaszczyt nas spotkał, że Gabrysia zawita w nasze skromne progi i niedoświadczone ręce...
Serca nasze należą już do niej, skradła je już dawno i przecież dla niej to tyle starań z tym wybiegiem.
Choć tempa przyspieszyc się nie da...
Wygląda teraz tak


Uploaded with ImageShack.us

Z forum znam adres wet. w Poznaniu (kier.Starego Zoo p. Grażyna Pabijan), udamy sie do niej jak najszybciej i będziemy słuchać zaleceń i wskazówek

Dawno tu nie byłem, ale jak juz sie pojawiłem, to od razu rzuciło mi sie w oczy że planujesziść do doktor Pabijan. Mojhe doświadczenia z tą Panią są raczej przykre. Oczywiście nie neguje jej wiedzy i doświadczenia, ale namawia ona do podawania zółwiom od czasu do czasu twarozku. Jak juz sie u niej pojawisz, to na pewno zaaplikuje żółwiowi jakiś zastrzyk witaminowy albo z wapniem, nawet jeśli nie będzie zupełnie takiej potrzeby (widzocznie zakłada że od każdego musi skasować te 50 zł, aczkolwiek lepiej dla zółwi bnyłoby jesliby zrobiła to za samo przyjecie, a nie zbędne zastrzyki). Kidy sie u niej pojawiłem z   zółwiem, zaaplikowała mu zastrzyk po którym przez 3 dni czekałem aqz zdechnie bo w takim był stanie. własciwie zupełn9ie sie nie ruszał,l a po 4 dniach skóra zaczęła odchodzić mu wielkimi płatami (część duzych łusek na przednichy łapkach do tej pory mu nie odrosła, pomimo iz od wizyty mineło prawie 3 lata...). Na moje telefony z pytaniami co sie dzieje z zółwiem pani doktor odparła że one często po zastrzykach "obrażają się" i że "pewnie" nic mu nie będzie bo tylko sie obraził (żenujące jest że wiedząc że mam biologiczne wykształcenie wciskała  mi takie bdury jak pięciolatkowi...). Po 4 dniach przyjmowania jedynie płynów (podczas kąpieli, które nakazał mi inny weterynarz, z którym się konsultowałem jak tylko zorientowałem się co do nastawienia pani doktor) zółw jakos wyszedł na prostą i poki co ma sie dobrze.
Reasumujac, z całą odpowiedzialnoscią pani doktor Pabijan nie polecam.
Krzysztof
« Ostatnia zmiana: 06.07.2013, 13:45:34 pm wysłana przez ankan »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #138 dnia: 06.07.2013, 13:45:02 pm »
Krzysztof - dlatego będzie dr Zajączkowski a nie dr Pabijan. Tak mi się kojarzyło właśnie, że kilka osób nie było zadowolonych z jej metod leczenia. Twojemu żółwiowi dała zapewne za dużo wit. A w zastrzyku i stad ta schodząca skóra.

Zobaczcie co znalazłam! http://tablica.pl/oferta/zolw-stepowy-ladowy-ID2HIwP.html przecież to Gabi!

To miała Gabi dużo szczęście, że Sola zauważyła to ogłoszenie i ją "przejęła". Inaczej nie wiadomo gdzie by biedulka trafiła.

Hobbi - sepię możesz podać spokojnie. Tego w zasadzie przedawkować nie można, bo jest dość słabo przyswajalna.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #139 dnia: 06.07.2013, 21:13:50 pm »
też pomyslałem o zajączkowskim. Wprawdzie nie byłem u niego ale rozmawiałem telefonicznie i wydawał się rzeczowy i zorientowany w temacie.
Pozdrawiam

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #140 dnia: 07.07.2013, 12:55:56 pm »
Wybieg wygląda tak solidnie, że jeszcze trochę to pozwolenie na budowę będzie potrzebne ;) sąsiedzi się nie interesują jaką bestię chcecie tam trzymać? Bo chyba ciężko uwierzyć, że małyżółwik tam zamieszka ;)
Jak już zamontujesz szklarnię na wybiegu to w środku też zrób kryjówkę. Wtedy Gabi chętniej będzie z niej korzystać.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #141 dnia: 09.07.2013, 00:44:40 am »
Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego wybiegu. Gabriela ma szansę jeszcze zaznać na tym świecie szczęśliwego życia.
Pozostaje żałować, że większość zdjęć z przygotowań została usunięta i już nie można poobserwować całego procesu powstania.  


PS Krzychu Ś, straszna historia z Twoim żółwiem (z tym maluszkiem greckim?!), całe szczęście dało się gadzinkę odratować.
« Ostatnia zmiana: 09.07.2013, 00:51:01 am wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #142 dnia: 13.07.2013, 22:27:25 pm »



U Gabi wszystko dobrze :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #143 dnia: 14.07.2013, 14:05:04 pm »
Krzysztof - dlatego będzie dr Zajączkowski a nie dr Pabijan. Tak mi się kojarzyło właśnie, że kilka osób nie było zadowolonych z jej metod leczenia. Twojemu żółwiowi dała zapewne za dużo wit. A w zastrzyku i stad ta schodząca skóra.

Zobaczcie co znalazłam! http://tablica.pl/oferta/zolw-stepowy-ladowy-ID2HIwP.html przecież to Gabi!

To miała Gabi dużo szczęście, że Sola zauważyła to ogłoszenie i ją "przejęła". Inaczej nie wiadomo gdzie by biedulka trafiła.

Hobbi - sepię możesz podać spokojnie. Tego w zasadzie przedawkować nie można, bo jest dość słabo przyswajalna.

To właściwie nie ja ją znalazłam a Angelina, która starała się u nas o adopcję. Niestety nie mogła jej u siebie zatrzymać, ponieważ jej samiczka nie dogadywała się z Gabi. Tak dostała się do Tosi, a teraz szczęśliwa jest u Hobbi :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #144 dnia: 15.07.2013, 09:36:27 am »
Prace postępują widać..:)

Na środku będzie norka? I patent z basen też widzę że poszedł do realizacji.



CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #145 dnia: 15.07.2013, 12:21:39 pm »
Gabi już po pierwszej wizycie u weta.Lekarz po oględzinach stwierdził,że aż niemożliwe,że gadzina była taka słaba.Teraz jest okazem zdrowia i uwaga!waży 1480g.Piękna waga.
Dostałą tez już leki na robale,bo okazało się,że Gabi ma glistę.
Dzieciaki Moniki przywiozły nawet Gabi prezent z kolonii.Gabi dostałą pocztówkę 3D z żółwiem  ;D
Teść hobbi23 tez zakochany w żółwicy i cały czas ją nadzoruje,dosadza kwiaty i na zapas się zamartwia.
Myślę,że lepiej trafić nie mogła :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #146 dnia: 15.07.2013, 15:10:32 pm »
Oj nie mogła ;) Ja jestem oczarowany wybiegiem i staraniami całej rodziny :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #147 dnia: 15.07.2013, 19:32:27 pm »
Widze że adopcja jedna z najbardziej udanych ;)
Gabi ma wspaniały dom!  :-*
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #148 dnia: 16.07.2013, 16:19:00 pm »
Ale z Gabi szczęściara! :)

Offline hobbi23

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 5
Odp: Wybieg w Puszczy Zielonce
« Odpowiedź #149 dnia: 02.08.2013, 23:54:14 pm »
Witajcie serdecznie,
jak mi miło, że Gabi wątek żyje, pomimo naszej długotrwałej absencji...
Wybieg,rośnie, choć upały nie sprzyjają pracy, mój dzielny mąż nie poddaje się...
Dzięki Tośka za wklejenie zdjęć!!!!
Na środku są 2 norki ułożone piętrowo (trochę inspirowane rotundą z naszego forum...)
Dokumentację mam, jak tylko trochę ogarnę sytuację domową po wyjazdach, to na pewno załączę...
Teraz jeszcze została siatka do zamontowania (też prawie gotowa), szklarenka do ustawienia na docelowych miejscu, obmyślenie wejścia do niej i jakiejś fajnej kryjówki.
Gabi unika wody jak może, a po przymusowej kąpieli jest na mnie wyraźnie obrażona...
Dr Zajączkowski, niestety wrócił do Wrocławia, więc mamy znowu problem w Poznaniu z gadzimi wetami...

Moje dzieci rzeczywiście przywiozły Gabrysi prezent z koloni... ;) Pocztówkę z żółwiem 3D. To było wzruszające...
A z tą miłością mojego teścia do Gabi, to Tośka przesadziła, tym nie mniej dba o nią bardzo, sadzi roślinkii tuczy naszego grubaska...
Pozdrawiam wszystkich b. serdecznie