Żółwie lądowe > Wybieg

Wybieg w Puszczy Zielonce

(1/40) > >>

hobbi23:
Witam serdecznie.
Jestem mamą trójki miłośników żółwi.
Moje dzieci są w wieku:10, 8 i 4 .
7 lat temu musieliśmy wydać ukochanego kotka, ze wzgl. na alergię córki. Nie mozemy ryzykować z kolejnym "zwierzem" z sierścią. 3 lata temu na wakacjach u mojej cioci w Niemczech (u której mieszka teraz nasz kot) , dzieci nie odstępowały wybiegu z żółwiami (3stepcie). Wtedy zdecydowaliśmy, że takie wyzwanie możemy podjąć. Chyba 2 lata temu obiecaliśmy żółwia dzieciom i już zbyt długo zwlekamy,... Jak to w życiu, wciąż się coś dzieje....
Odpowiada nam długowieczność żółwi.
Wybieg też chcemy zrobić długowieczny...
Planujemy 3mx3m.
Pod całym wybiegiem metalowa krata zakopana ok.20cm pod gruntem. Mieszkamy w otulinie Puszczy Zielonki i mnóstwo wszelakich zwierzat przychodzi do naszego ogrodu... (sarny, lisy, kuny, koty)
Ścianki będą z klinkieru, który został po budowie domu.
Szklarnia planowana taka http://allegro.pl/mini-szklarnia-ogrodowa-na-kwiaty-warzywa-pomidory-i3280025168.html
Niestety również od góry, wybieg bedzie musiał być dobrze zabezpieczony siatka przed dzikimi zwierzętami.
Teraz trochę czekamy na weekend, pewnie wtedy prace sie posuną, bo wieczorem , kiedy mój maz próbuje coś zrobić, meszki go szybko wyganiają.... Narazie, tylko całość wymierzona i zebrana/wykopana część gruntu pod kratę (bedzie pod całym wybiegiem-mój mąż twierdzi, że nie byłby spokojny gdyby nie zrobił takiego zabezpieczenia...).
Proszę o rady, a wkrótce zdjecia z przebiegu prac.
Chcielibysmy, aby zamieszkała u nas Gabrysia, której historia nas bardzo poruszyła, a "wydmiasta" skorupka wydaje się piękna. :)

Tośka:
Witam Cię serdecznie na forum.
Już wiesz z pw,ze żółwie nie są dobrym prezentem dla dzieci.Pisze tutaj te zdanie po to,aby ubiec innych.Na pewno zaraz ruszyłaby lawina,ze dzieciom nie wolno itd.Dlatego tez, jeszcze raz Ci napiszę.Żółwie nie lubią być brane na ręce.Bardzo się stresują i odbierają to jako swoiste zagrożenie.Dzieci za to mogą Ci pomagać zbierać jedzonko dla nich,zmieniać wodę,sprzątać na wybiegu,zbierać i suszyć zielsko na zimę,jak i siać nasiona.Sama obserwacja jest tez ciekawa.Dla dzieci alergicznych,które czekają na ukochane zwierze (które dziecko ich nie chce) żółw pod względem zdrowotnym jest dobry.Ucz dzieciaki odpowiedzialności za zwierze i obowiązku oraz tego ,że zwierz to nowy członek rodziny.
Gabi ma szczęście,bo wielu się o nią stara.Ma w sobie coś ten żółw :)
Ciekawa jestem fotek.Jakie wybraliście miejsce na wybieg?Słoneczne,blisko domu?
Pytaj o co tylko chcesz,a na pewno Ci pomożemy

an_na:
Witaj na forum!
Wybieg zapowiada się pancerny ;) Czekamy na zdjęcia więc!

Tośka:
I jak praca idzie?Ladne dni mamy i czy podgoniliscie prace nad wybiegiem?Moze jakas relacja fotograficzna,bo usychamy z ciekawosci?

oliwka660:
Czekamy na zdjęcia co do tej pory masz  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej