Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:46:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwiolandia III  (Przeczytany 49006 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #30 dnia: 03.09.2010, 12:26:20 pm »
Dzisiaj jesli sie uda mam dostac lamparciego z miekka skorupa, ponoc ma 5.5 roku , dziewczyna ma go ponad 3 lata , nie wiem nic wiecej , nie wypytywalam sie za duzo bo sama sie zaproponowalam ze go wezme, jeszcze idzie mi na reke bo kolezanka jedzie dzisiaj w nasze strony wiec po drodze go podzuci bo inaszczej musiala bym trzasnac 4 godziny motocyklem , a wiadomo to dla zolwia bardzo stresujace.
Martwie sie troszke szczegulnie po Lusi , nie ufam lamparcim , szczegulnie malucha. Ale zobaczymy , cieszy mnie ze coraz wiecej ludzi mi ufa i coraz wiecej ludzi sie zglasza, sama tez dzwonie i pisze do ludzi ktorzy prubuja je sprzedac ze jesli nikt sie nie zglosi to chetnie podaruje im dobry dom. Szkoda mi tych wszystkich zolwi ktore ida na sprzedaz czesto 2 rozne gatunki sprzedawane razem, piramidy az po sam sufit, opuchniete oczy , to czeste przypadki no i cena 250-600 euro. No nic w tym roku postanowilam zmadrzec i oferowac takim zolwia dobry dom, nie moge kupowac kazdego zolwia ktorego mi zal . 
Miejmy nadzieje ze dziewczyna sie nie rozmysli....

Ankan twoje zolwie maja raj na ziemi ,nie sadze ze beda takie skore do zmian , gdyby kazdy tylko tak opiekowal sie nimi jak ty to by bylo super, ja nie chce zabierac zolwi z dobrych domow tylko z tych zlych, to jak z moim jednym pieknym grekiem , koles nie mogl uwierzyc ze sklanialam go do zmiany decyzji i dalszej hodowli zolwi ale byl tak podlamany utrata samiczki ze sie poddal i bardzo mu zalezalo zebym to ja go wziela co bardzo podnioslo mnie na duchu, po za tym rozumialam go totalnie bo wiem jak czlowiek sie czuje paskudnie po utracie zolwia, a on poprostu przeliczyl sie ze swoja wiedza i sprubowal przezimowac je na dworze, zima w tym roku byla ostra , po za tym u nas mrozy nie trzymaja dlugo, wiec zolw sie podkopal do gory a po paru dniach przyszedl ostry przymrozek i zolw nie byl w stanie zakopac sie na nowo, wiadomo nasze zimy w Polsce sa inne jak tu . No ale nic tyle narazie zobaczymy co dzisiejszy dzien przyniesie mi do zolwiolandi....

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #31 dnia: 03.09.2010, 15:49:43 pm »
He he….i z tego powodu mam póki co tylko stepówki z żółwi lądowych. Warunki wspaniałe, wybiegi zagospodarowane ze smakiem i niezwykle estetycznie. Naprawdę chylę czoło, dla włożonego wkładu w stworzenie tej „Żółwiolandi” oraz za to co robisz. Gratuluje i życzę powodzenia.

Pozdrawiam uniżony Serpentin

PS Jak będzie już ten mały lampart u Ciebie podeślij lub wstaw jego fotkę. Gdybyś potrzebowała jakiejś porady przy leczeniu MBD to daj tylko znać.
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #32 dnia: 03.09.2010, 21:26:37 pm »
Ok. wlasnie wrocilismy, lamparcik jest dosc spory , a wlasciwie lamparcica , bo jak to czesto sie zdaza Timmy bo tak ma na imie jest dziewczynka. Skorupa dosyc ladna ale miekka , z tym ze nie jest jak mi sie wydaje tragicznie, oczka ladne , nosek czysty, oddaycha cichudko nie slychac zadnych piskow, niestety siedziala na korze wiec boje sie czy nie jest nia napchana, uvb i wapna jak widac nie dostawala. No nic zobaczymy jak to z nia bedzie, jest juz po kompieli z ZOLCAL-D, wlozylam ja razem z Krakierem do tera , bo u poprzedniej pani byla ponad 3 lata wiec nie miala kontaktu z zadnymi innymi gadami . Teraz tylko czas pokaze czy sie zadomowi....




Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #33 dnia: 03.09.2010, 22:10:45 pm »
Super . Ty malwo przeważnie jak piszesz posta to już się domyślam ,że jakiś nowy nabytek lub zdjęcia wstawiasz ;)

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #34 dnia: 03.09.2010, 23:01:18 pm »
Dziękuje za zdjęcia. Pancerz na zdjęciu rzeczywiście prezentuje się dosyć ładnie. Jeśli chodzi o mięknięcie pancerza to obserwuj gada bardzo uważnie. Nie chcę Cię straszyć bo znasz się na rzeczy, ale przypominam, że następująca resorpcja wapnia często jest tak zaawansowana, że preparaty mineralno-witaminowe nie wystarczają. W wtedy w porę należy udać się do lekarza weterynarii po zastrzyki. Jeśli mogę coś poradzić to zrób jej zdjęcie rtg będzie widać uwapnienie. Przepraszam za moją nad opiekuńczość, ale wykonywałem sekcję dwóch żółwi czerwonolicych po zaawansowanym MBD, oraz  żółwia rzecznego (P.concinna). Śmierć i sekcję tego ostatniego bardzo przeżyłem, gdyż z tym młodym osobnikiem długo jeździłem na zastrzyki, sam wiele podawałem, kruszyłem skorupki jaja kurzego i posypywałem cały czas pokarm etc. no, ale niestety nie udało mi się go odratować ;(

Pozdrawiam i życzę powodzenia


Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #35 dnia: 04.09.2010, 19:27:19 pm »
bardzo ładna żółwinka, skorupkę ma śliczną, taką jasną, zupełnie odwrotnie niż moja Stefanka. Wygląda na odważnego żółwia. Mam nadzieję że uda ci się ją wyleczyć. Powodzenia.
Stefanka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #36 dnia: 08.09.2010, 13:53:51 pm »
Żółwinka wygląda całkiem ładnie - tylko spora jest na te 5,5 roku - ma już jakieś 15, czy więcej cm?

Lamparcie podłoża nie jedzą - to nie powinno jej od tej kory nic być.

Mam nadzieję, że będzie Ci się dobrze chowała...i Kraker będzie miał damskie towarzystwo...:)

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #37 dnia: 08.09.2010, 14:03:01 pm »
Wlasnie bede ja kapac, w terze za duzo nie lazi tylko jak sie ja na podloge wyjmie  >:( , tak ze to mowi samo za siebie gdzie byla poprzednio trzymana.
Z Krakerem troszke sie balam bo wiadomo wielki z nigo facet nie chciala bym zeby sie stresowala, ale chyba jak narazie sie zgadzaja , zreszta Kraker caly swoj dzien poswieca na ucieczki z tera.
Zwaze ja dzisiaj i zmierze bo wydaje sie dosc lekka .

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #38 dnia: 08.09.2010, 14:09:45 pm »
Albo działa taki mechanizm - że żółw wyjęty z terra szuka kącika gdzie by się mógł zaszyć i zwiewa z otwartej przestrzeni.

Lamparcie z tego co zaobserwowałam nie są względem siebie agresywne i dobrze się w grupach trzymają. Co najwyżej jeden przejdzie po drugim, albo pójdzie koledze czy koleżance wyrwać żarcie z pyska.

Na wychudzoną nie wygląda - ale ważenie nie zaszkodzi..:) Ciekawa jestem wyników.

A z Krakera mówisz, że taki rozbójnik, że tylko szuka drogi ucieczki?..:) U mnie mniejsza samiczka taka jest - zaraz się gdzieś próbuje wdrapać, żeby nawiać. w zeszłym roku po doniczce wylazła z terra balkonowego na taras u rodziców. Dobrze, że ją w porę złapali, bo mogłaby spaść.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #39 dnia: 08.09.2010, 14:18:43 pm »
19cm , 910g
Kraker kiedys nawet prubowal mnie przesunac jak pielilam ogrodek, normalnie pchal sie skorupa gdzie tylko noge postawilam , zazwyczaj greki mnie gonia zeby mnie ugrysc a ten sie zawsze pcha  >:( ...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #40 dnia: 08.09.2010, 14:50:29 pm »
To wielka baba z niej jest ... :o
Waga chyba w miarę w normie.
Kraker przeprowadzał próbę sił... :o Na rękę mierzyć się mógł to choć na skorupie sobie odbijał..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Gallad

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 211
  • Reputacja: 9
  • 1 x Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #41 dnia: 08.09.2010, 14:58:39 pm »
Jest ładna:)
Dobrze, że jest już u Ciebie Malwa :)
Teraz na pewno będzie szczęśliwa i zdrowa :D

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #42 dnia: 09.09.2010, 10:31:01 am »
Jeju Malwa, Ty masz tyle już tych zwierzaków, podziwiam Cię.
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #43 dnia: 09.09.2010, 12:41:24 pm »





Latwo sie je fotografuje , bo inne to trzeba w trwie szukac, a ta dwujka lazi jak szlona ...

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #44 dnia: 09.09.2010, 12:53:14 pm »
Piękne są... :D Kraker jest jakoś tak inaczej ubarwiony - ciemniej i bardziej w beżach.
Z samiczką też najgorzej nie jest skoro wenę do łażenia ma...:)

A u Ciebie nadal tak ciepło, że na dworze można je trzymać?
U nas syf z gilem z pogodą..:(( zupełnie jesienna...:((
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ