Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 05:34:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwiolandia III  (Przeczytany 49066 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #45 dnia: 09.09.2010, 13:10:55 pm »
Nie no tez juz sie psuje, z tym ze temperaturka jeszcze tak z 18 , tylko ta dwujke wykopalam bo zalezy mi zeby jej skorupa dostala chociaz troszke promieni slonecznych , kraker systematycznie dostal kopa w skorupe i na zewnatrz bo wszystko w terze poprzewracal, chyba woli w zimniejszym siedziec jak w malym terze . Jak wroce ze zlotu to mosze desek nakupowac i jak sie uda to uzadze im cos w szklarni na jesien. Bo u nas nie to ze chlodno tylko mokro i wieje , a tak to moga sobie jeszcze w szklarence posiedziec, ale to jeszcze zobacze co i jak.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #46 dnia: 09.09.2010, 13:17:32 pm »
Hmmm...Na te 18, czy nawet mniej stopni plus przy jakimś minimalnym nawet słoneczku szklarenka mogłaby być niezłym rozwiązaniem. A nie masz tam jakiś kwiatów, które mogłyby paść łupem? A dałoby się tam zamontować jakieś dodatkowe ogrzewanie/oświetlenie?
Małych pomieszczeń to one faktycznie nie lubią - u mnie w terra to jakoś tak połażą, pogrzeją się, ale jak szalone nie biegają - a jak wystawiam je na mniejszy wybieg to latają w kółko jak nakręcone, próbują wyłazić, tak, że po paru dniach darń była wydeptana do gołej ziemi.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #47 dnia: 09.09.2010, 13:29:24 pm »
Widze przez okno ze to zaraz bedzie lalo wiec tyle z ich latania po dworze  :( .
Co do szklarni to chlopaki porobili mi fajne pulki , wiec cala podloga jest do dyspozycji, problem w tym czy sie nie podkopia, chociaz nie widze zeby jakos prubowaly to robic, ale wiadomo wystarczy raz i zolwie znikna na wieki, bo u nas do okola same laki, dlatego musze desek nakupowac.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #48 dnia: 10.09.2010, 09:31:45 am »
To szklarenka jest tylko ustawiona na powierzchni - nie jest w żaden sposób zagłębiona w grunt?

Ja też nie widziałam, żeby kopały - co najwyżej coś próbują przepchnąć. Ale ostrożności nigdy nie za wiele.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #49 dnia: 10.09.2010, 09:35:29 am »
No wlasnie nie jest wkopana,po za tym jest z polykarbonu, wiec bez desek sie nie obejdzie , bo Kraker jest taki silny ze sobie przez ten plastik zaraz wyjscie zrobi.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #50 dnia: 10.09.2010, 16:07:24 pm »
To miałabyś szklarenkę z klapką...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #51 dnia: 10.09.2010, 16:27:08 pm »
 :laugh: :laugh: :laugh:

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #52 dnia: 23.09.2010, 18:08:55 pm »
Juz nie wiem sama czy zaczynac nowy watek czy jak  :-\ ...
No ale nic wczoraj odebralismy 2 male greki, samiczke i samca. Wydaja sie lekko wychudzone. Samiczka ma poobijana skorupe , bo ponoc fretka ja nosila i chowala pod lodowka a samiec lubi siedziec w wodzie zreszta siedzila tam dosc dlugo bo poprzedni wlasciciel ponoc kupil go jako zolwia wodnego i po miesiacu pytal sie kolegi czemu on nie chce plywac , tylko tak ciagle siedzi na tym kamieniu. 

Wczoraj wrucilismy dosc puzno wiec przenocowaly w pudelku schowane w sianku ale dzisiaj juz po kompieli trafily do tera z pozostala 2. Przez godzinke posiedzialam patrzac czy napalency czasami ich nie zaczepiaja ale jakos narazie jest spokuj . Jak by co mam osobne tero to je rozdziele.


Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #53 dnia: 23.09.2010, 18:12:45 pm »
Skoro podobno kupił go jako wodnego to co on jadł przez ten miesiąc ??
Biedaczki ..

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #54 dnia: 23.09.2010, 19:23:36 pm »
Wow, powiedz Malwa, masz tak często styczność z takimi historiami, czy one przestały Cię już szokować? Bo mnie chyba nigdy nie przestaną, ludzie są niesamowici...
Ale żółwiska fajne :)
 

Dodano 23.09.2010, 19:31:49 pm
A poza tym że wydają Ci się chude to ok? Bo na tym 3. zdjęciu ten z tyłu wygląda jakby miał troszkę spuchnięte oczka. No ale z drugiej str to tylko zdjęcia... ;)
« Ostatnia zmiana: 23.09.2010, 19:31:49 pm wysłana przez Viktoria »

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #55 dnia: 23.09.2010, 19:38:28 pm »
Ja zawsze biore troszeczke poprawki na to co mi mowia ze wzgledu na to ze kazdy zawsze cos od siebie dopisze. Te zolwiki dostalam od znajomego ktory dostal lamparciego i ze zgledow miezkaniowych nie mogl ich wszystkich zatrzymac wiec zdecydowal sie na lampartka a te mi oddal , jak kiedys ktos jeszcze sie z czyms zglosi to da nam znac.
No a glupota ludzka nie zna granic wiec mi sie wydaje ze to wszystko mozliwe, szczegulnie po takich delikfentach co do mnie do pracy przychodza.

 

Dodano 23.09.2010, 19:45:23 pm
Co do oczek to nie sa opuchniete , przynajmniej ja nic takiego nie widze , moze to tylko fotka lipna.
Chudziutkie sie troszeczke wydaja ale on je trzymal ostatnimi czasu na dworze wiec nie wiadomo czy sie juz nie szykowaly na zimowanie, po za tym mysle ze ludzie nie zdaja sobie sprawy ze trawnik to nie wszystko, czasami tak naprawde w trawie nie ma nic innego do jedzenia oprucz trawy wiec taki zolw tez wybrzydza.
jak je nakarmilam dzisiaj to troszeczke poskubaly ale wiadomo nowe otoczenie jeszcze do tego te dwa napalone imbecyle , jeden jest 4razy wiekszy dlatego dzisiaj co chwilke tylko zerkalam czy ich nie meczy zboczeniec , nadawal by sie z jednym marokanem , temu to az samiczke mosialam zabrac bo myslalam ze ja wykaczy , ciagle ja tylko gonil i gryzl po lakach.
« Ostatnia zmiana: 23.09.2010, 19:45:23 pm wysłana przez malwa »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #56 dnia: 23.09.2010, 20:05:15 pm »
No racja, żółwie jedzą chwasty szybciej niż te odrastają, ja moim kiedy są w ogrodzie też ze dwa razu dziennie wrzucam jedzonko, bo często jest tak, że jak dam raz to jeden z nich wyjada i pozostała dwójka nie ma już nic... ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #57 dnia: 23.09.2010, 20:08:55 pm »
Viktoria nawet nie wiedzialam ze masz juz 3 zolwie zapodaj linka do zdiec...

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #58 dnia: 23.09.2010, 20:11:38 pm »
Ok, jak pozwolisz, jutro im cykne, bo teraz już zakopane śpią a powiem szczerze że jakoś nie mam wiele fot. W zasadzie to teraz mam dwie stepówki w wakacje miałam na oku jeszcze samczyka stepowego, ale to był żółw koleżanki więc jak tylko się uporała z poprawieniem warunków to wrócił do niej :) - podłoga, sałata itp, ale teraz fajnie żyje :) Jemu fotki też zrobie jak tam będę u niej w najbliższym czasie :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia III
« Odpowiedź #59 dnia: 23.09.2010, 20:13:12 pm »
Super bede czekac  ;) ...