Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 23:04:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium z wyposażeniem - Warszawa  (Przeczytany 6307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mara

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 2
Terrarium z wyposażeniem - Warszawa
« dnia: 23.03.2021, 08:00:16 am »
Dzień dobry,

mam do oddania terrarium dla żółwia stepowego z pełnym wyposażeniem, wsadzonymi roślinkami i zapasem lamp. Chętnie wzięłabym za to jakieś pieniądze, ale generalnie jeśli ktoś nie ma zasobów finansowych, a terrarium poprawi jakość życia jego gada to można się dogadać. Transport to niestety problem i nie jestem go w stanie zapewnić. Do oddania mam nawet lodówkę, w której już od kilku lat zimuję żółwia, pomimo upływu lat trzyma temperaturę stabilnie.

Wymiary zewnętrzne terrarium: długość 147cm, głębokość 67 cm (żeby mieściło się w większości drzwi), wysokość 52 cm. Wysokość od podłogi do dna 86 cm (tak, że mieście się lodówka), ale można to zmniejszyć wyjmując spod nóżek deski i przykręcając regulowane spody nóżek, minimalna wysokość od ziemi do dna to 81,5 cm.

Oddaję bo niestety zabiłam swojego żółwia... Proszę nie słać na mnie za to gromów sama płaczę pisząc tego posta. Chcąc zakończyć zimowanie nie w tę stronę przekręciłam pokrętło w lodówce - zanim się zorientowałam żółw zamarzł...

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Terrarium z wyposażeniem - Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2021, 11:08:51 am »
Bardzo ładne terrarium. Żółw miał świetne warunki. Szkoda, że tak to się skończyło, każdy popełnia błędy. Wiem, że to może być w tej chwili dla Ciebie trudne, ale nie rezygnuj z utrzymania żółwi. Jest wiele skorupek czekających na nowy lepszy dom, które można adoptować.

Offline mara

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 2
Odp: Terrarium z wyposażeniem - Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: 23.03.2021, 18:15:44 pm »
Dziękuję za słowa otuchy. Mimo wszystko nie podejmę się wzięcia kolejnej skorupki na lata. Roszponka była ze mną 27 lat i doświadczyłam jak wiele może się zmienić w tak długim czasie, a jeszcze sporo zmian przede mną.

Offline mara

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 2
Odp: Terrarium z wyposażeniem - Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: 26.03.2021, 08:17:10 am »
Rozważam adopcję, ale na razie "na rynku" żółwi lądowych brak, dlatego cały czas zachęcam do oglądania terrarium - może poprawi ono warunki czyjejś skorupce.

Offline mara

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 2
Odp: Terrarium z wyposażeniem - Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: 08.04.2021, 08:27:35 am »
Terrarium oddane Fundacji Epicrates.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Terrarium z wyposażeniem - Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: 08.04.2021, 09:16:56 am »
Bardzo dobra decyzja. Na pewno przysłuży się wielu poszkodowanym gadom. :)