Żółwie lądowe > Zimowanie

Czy mój żółw chce zimowac?

(1/4) > >>

MarcinBulaga:
Jak w temacie. Od jakiegoś czasu żółw zrobił sie mało ruchliwy. Praktycznie nie wychodzi z kryjowki lub wykopuje sobie nory w ziemi w ktorej sie caly zakopuje i często jest problem z odnalezieniem go. Czy mozliwe ze chce zimowac? Co robić budzic go za kazdym razem? Temperatura w terrarium to ok 25-27 stopni pod lampa grzewcza 35

Kenet:
To normalne, że żółwie o tej porze robią się senne i mniej aktywne. Możesz pozwalać na kilkudniowe drzemki, jeśli nie będzie sam wychodził.

MarcinBulaga:
Czyli co zostawic go żeby spał? Wczoraj i dziś nie zauważyłem go w ogole w terrarium żeby wychodzili z kryjowki. Nie byl szykowany do zimowania wiec co bedzie jesli sam zazimuje w takiej temperaturze

Kenet:
Nie chodzi mi o to, żeby teraz zapadł w pełny sen zimowy. Po prostu raz na kilka dni wyjmuj go z kryjówki, daj jeść i wykąp. Drzemki mogą być kilku dniowe ale nie dłuższe.

MarcinBulaga:
Zrobilem tak jak mówiłeś. Obudzilem go wsadzilem do cieplej wody na pól godziny i zaczął jeść. Myslalem ze nic z tego nie bedzie bo po wsadzeniu do terrarium zaraz poszedł do kryjowki ale po chwili wyszedl i zaczął jesc. Na szczęście sa jeszcze zielone rośliny na polach to można kombinowac bo suszone nie podchodzi ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej