Żółwie lądowe > Zimowanie

Czy zimować młodego ?

(1/2) > >>

michal78:
Czytam ostatnio sporo o zimowaniu, bo mamy już niemal jesień więc jeśli mój młody żółw grecki miałby być poddany hibernacji należy się do tego zacząć powoli szykować. Nigdzie jednak nie znalazłem jasnej wskazówki co do wieku zimowanego ewentualnie zółwia. Dodam że jeszcze nigdy tego nie robiłem. Horhe jest u mnie od stycznia tego roku (w związku z tym oczywiście nie był w ostatnim roku zimowany) gdy go kupiłem karapaks miał 5cm długości, ważył 40gram, teraz lekko ponad 60gram, nie wiem dokładnie w jakim jest wieku i w jakim był gdy do mnie trafił. Zakładam jednak że może mieć teraz ok 2 lat lub nieco mniej. Przeszedł kilka miesięcy temu odrobaczanie i jest w dobrej kondycji, pytanie jednak czy biorąc pod uwagę tak młody wiek i mała masę ciała warto podejmować ryzyko ?

miliko88:
Ja jestem zdania, że żółwia się powinno zimować, gdy ten będzie miał co najmniej rok. Młodszy, jeśli okaże się słabym osobnikiem może nie przeżyć.

Hans Kloss:
Zdecydowanie nie warto ryzykować, zwłaszcza jeśli się nie ma wprawy. Takiemu maluchowi nie wyrządzi się żadnej szkody nie zimując go przez kilka pierwszych lat życia a przy próbie zimowania można go bardzo łatwo uśmiercić. Poczekaj z zimowaniem przynajmniej do momentu aż przekroczy 10 cm.

MarcinBulaga:
Cześć czy to wszystko co tutaj napisano jest poprawne w postępowaniu z żółwiem? Zastanawiam się nad zimowaniem mojego żółwia urodził się 11.07.2019  więc jakby nie patrzeć ma dopiero rok. Trochę stresuje mnie to zimowanie i obawiam się czy przeprowadze wszystko poprawnie. Gdy go kupowałem to gość mówił że był już zimowany ale nie chce mi się w to wierzyć bo musiał by go zimować w wieku kilku miesięcy. Co radzicie

Kenet:
Poczekaj rok lub dwa. Młode żółwie są wrażliwe na pomyłki w hibernacji. Ja swojego zacząłem hibernować w wieku 4 lat.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej