Żółwie lądowe > Zimowanie

Czym grozi minusowa temperatura?

(1/6) > >>

TomaszW:
Zakładam ten wątek tak na wszelki wypadek.

Kilka dni temu doniesiono mi, że w miejscu, gdzie zimują moje żółwie temperatura spadła bardzo nisko. :o Zapewniono mnie jednak, że nie było to poniżej zera.Na szczęście!Mimo to zacząłem się martwić. :(

I tu nasuwa się pytanie.Czym grozi spadek temperatury do 0, -1, -2 stopni?Miał ktoś już może takie przykre doświadczenie?Zima w tym roku ostra. ???


Viktoria:
Np. ślepotą (na skutek zamarznięcia oczu). Już temperatura 0st jest niebezpieczna

Bemilka:
No właśnie, jest o tym na naszej stronie głównej: "Uwaga! Temperatura podczas hibernacji nie może spaść poniżej 0 stopni! Grozi to utratą życia gada lub nieodwracalnymi zmianami takimi jak ślepota!"


Viktoria:
Dokładnie, dlatego jeśli temperatura zaczyna się obniżać i dochodzić do 0stopni żółwie powinny zostać natychmiast przeniesione do wyższej temperatury.

gosiunia:
Skoro 0 stopni potrafi być już niebezpieczne dla żółwia to zastanawia jak one dają sobie radę na wolności? Zakopane głębiej czy nie jeśli nieoczekiwanie nadchodzi mroźna zima przeżywa pewnie niewiele  :( W tym roku nawet w Grecji mrozy dochodziły do - 10  :o

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej