Żółwie lądowe > Zimowanie

Dlaczego nie hibernować żółwia?

<< < (2/3) > >>

Dorcia:
Poza wymienionymi przypadkami zimowanie żółwi jest wręcz konieczne.
Żółwie są naturalnie "przyzwyczajone" do hibernacji. Wynika to z sezonowego braku odpowiednich warunków atmosferycznych i pożywienia. Żółwie, żeby przetrwać, przesypiają ten czas niejako wyłączając organizm. Żółwie stepowe potrafią przesypiać 9 miesięcy w roku. Pozwala to dodatkowo odpocząć organom wewnętrznym.
Brak snu u żółwi w warunkach domowych powoduje, że organy pracują pełną parą cały rok, co mocno je obciąża i zwiększa ryzyko chorób i ogólnie zaburza naturalny cykl życia.
Tak w skrócie :)

telesfor:
Gościu w zoologu powiedział, żeby nie hibernować żółwi bo są problemy z ich wybudzaniem. Czy to prawda?

!Mateusz!:
Nie raczej problemów nie ... oczywiście jeżeli żółw przed zapadnięciem w hibernację musi być zdrowy

Tośka:
Zobacz ile przykładów masz i opowieści o wybudzaniu żółwi.Przecież to częsty temat ostatniego czasu!

semiramida:

--- Cytat: telesfor w 26.03.2012, 14:52:33 pm ---Gościu w zoologu powiedział, żeby nie hibernować żółwi bo są problemy z ich wybudzaniem. Czy to prawda?

--- Koniec cytatu ---

Zimowanie nieuchronnie wiąże się z ryzykiem. Nie da się temu zaprzeczyć. Ale zarazem żółwie potrzebują go do prawidłowego rozwoju.
Odwracając to rozumowanie, u żółwi niezimowanych powstają problemy ze wzrostem, stanem narządów i kośćca oraz ogólną słabą kondycją.
Wybór jest trudny, ale moim zdaniem (mimo wszystko) oczywisty. A kto się boi żółwie zimować, niech się za ich hodowlę nie zabiera.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej