Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 15:00:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kolejne zimowanie zakończone  (Przeczytany 9511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Kolejne zimowanie zakończone
« dnia: 30.03.2011, 22:09:06 pm »
Z braku czasu nie pisałam regularnie, ale zazimowałam a raczej włożyłam do lodówki żółwia dokładnie 4.12. zanim zasnął na dobre minęło oczywiście trochę czasu. Głodówkę przedzimową też miał dość długą. Wybudziłam w sobotę rano.
Żółwik jest w świetnej formie. Jak poczuł w lodówce 13-14 st to już miał otwarte oczy a po chwili wyciągnał do góry głowę...
Zaskoczony nowym otoczeniem i troszkę niemrawy skorzystał z kąpieli, trochę się powygrzewał i wnet zainteresował się trzykrotką. Z dnia na dzień jest coraz bardziej żwawy. Apetyt ogromny, ciągle by jadł. Całe dwie trzykrotki totalnie sheblował nawet nie wiem kiedy. Chciałam na zlocie trochę sadzonek porozdawać chetnym a nie wiem czy będzie co... Mam tez zapas Agrobsa jeszcze od witii ale powąchał i nie rusza i nie zanosi się aby ruszył bo jak agrobs leży to udaje że go nie widzi. Tak więc daje mu trzykrotkę, opuncję (zjadł już dwie...). Opuncje daję mu w całości tylko dokładnie oczyszczoną z pęczków igliwia (koniecznie w rękawiczkach). Ma też zielistkę i czasem kupuję kiełki słonecznika, ogólnie na bieżąco wymyślam co mu dać. Mam nadzieję że niedługo pogoda dopisze i rośliny ruszą a żółw na wybieg będzie mógł być oddelegowany :)
Zimowanie przebiegło z tego co się okazało ok, choć w grudniu miałam nie lada problem. Któregoś dnia na odczytach z sondy zanotowało -0,4. Trochę się wystraszyłam ale pomyślałam że to jakiś chwilowy wybryk lodówki. Żółw wyglądał normalnie. Nie wiedziałam co robić, postanowiłam obserwować i teraz nie pomnę czy minęło kilka dni czy dzień ale patrze znów na odczyt a tam -11.4... Normalnie mnie zamurowało i ogarnęła panika a z drugiej strony zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest jakaś pomyłka.
Żółw został przełożony do drugiej lodówki... tak tej żywnościowej, nie było wyboru a tamta chodziła dalej z sondą i temperaturka była dobra. chciałam nawet kupić specjalny przyrząd o nazwie rejestrator temperatury. Ogólnie bardzo ciekawe urządzenie, myślę że na osobny temat, ale znowuż wszystko bylo ok. Po pewnym czasie znów żółw wrócił do tamtej lodówki i do końca zimowanie przebiegło bez najmniejszych problemów. Do dziś nie wiem co to było choc mam pewne teorie, ale co się strachu najadłam to moje... nawet do Basi wydzwaniałam w tej panice :) i mnie bardzo podniosła na duchu za co niezmiernie jestem wdzięczna. No ale to już historia. Żółwi zdrowy i zadowolony, opuncja znika, agrobs niestety nie... wiosna niebawem :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #1 dnia: 31.03.2011, 21:27:02 pm »
To fajnie, że z Twoją gadzinką wszystko w porządku po zimowaniu...:)
Teraz już to lada dzień na wybieg będzie czas - bo i coraz cieplej i chyba wreszcie coś się zaczyna zielenić...:)
Z Agrobsem to sprawa ciekawa - moje wszyskożerne i niewybrzydzające żółwie też ani go tkną.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #2 dnia: 31.03.2011, 22:47:48 pm »
Być może mój wyczuwa krwawnik, który wg informacji na stronie jest w składzie. Jest to roślina którą omija szerokim łukiem.
Takiego ma widzimisia, szkoda bo wartościowa roślina...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #3 dnia: 03.04.2011, 19:42:34 pm »
Hej :) Fajnie że skończyło się tylko na nerwach. Rozumiem Cię, bo mi też w pewnym momencie odczytało -0,5 stopnia... Taka temp. musiała zaistnieć w nocy a ja się zorientowałam w południe... Ale u mnie to nie awaria tylko zamrożone nóżki kurczaka, które odruchowo wsadziłam do lodówki na noc... Tłumaczyłam sobie, że temp. była mierzona tuż przy ściance, w najzimniejszym miejscu, różnica z przodem półki z żółwiami była ok.1  stopnia a żółwie były pośrodku, więc racjonalnie rozumując, z odczytów należało wyciągnąć średnią ale i tak miałam koszmarnego stracha, że im się oczy skrystalizują i będę miała z własnej winy kaleki... Kiedy okazało się, że widzą byłam przeszczęśliwa ale obiecałam sobie bardziej uważać w przyszłym sezonie, ech....

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2011, 14:03:22 pm »
Beata, agrobs rezerwuj dla mnie, a Twoja skorupka ci kiedyś sama powie, jak to wtedy było w tej lodówce, tylko musisz być dla niej grzeczna  :laugh:   :laugh:.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #5 dnia: 06.04.2011, 21:00:03 pm »
Ale Ci zazdroszczę Beatko....  :(
TUPTUŚ

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #6 dnia: 08.04.2011, 23:18:37 pm »
Super Beatko, że wszystko poszło jak należy
PS. Ankan i Beatko, jak macie tego agrobsa trochę więcej to mogłybyście mi odsprzedać troszeczkę, bo też chciałbym wypróbować?
Zresztą jak na zlociku będziecie miały to się dogadamy.
Pozdrawiam Jakub

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Kolejne zimowanie zakończone
« Odpowiedź #7 dnia: 09.04.2011, 00:33:26 am »
Jakub z chęcią bym Ci dała agrobsa - ale już go wydałam, po tym jak jeść go nie chciały.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ