Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 06:23:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółw śpi.....  (Przeczytany 16993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline migmig693

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółw śpi.....
« Odpowiedź #15 dnia: 04.01.2011, 21:07:03 pm »
Nie rozpoczynam nowego wątku , ponieważ mam podobny problem. Dostałam żółwia na gwiazdkę, dałam mu na imię Fryderyk i przez pierwsze kilka dni był bardzo aktywny. W jego terrarium zamontowałam świetlówkę i już zamówiłam lampę UVB , ponad to mam w nim na połowie podłoże bukowe ,a  na drugiej włókno kokosowe i sianko. Gdy w jego akwarium pojawiło się włókno kokosowe zaczął się zakopywać(ale czytałam , że to normalne, więc nie martwiłam się) , ostatnio jednak zakopuje się i tak już śpi, nie chce jeść i jest osowiały. Wczoraj obudziłam go i próbowałam karmić szałwią, nawet jej nie ruszuł , suszu też nie chce jeść, dzisiaj zrobiłam mu kąpiel i po raz kolejny próbowałam karmić, ale przekonała go tylko marchewka, która nie jest zalecana... nie wiem co mam robić, czy budzić go , czy odstawić w zimne miejsce i pozwolić spać, proszę o szybką odpowiedź , bo bardzo się o niego martwię.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Mój żółw śpi.....
« Odpowiedź #16 dnia: 04.01.2011, 21:14:34 pm »
Żółw może być osowiały ze względu na porę roku. Jeśli nie chce niczego jeść to spróbuj dawać mu cykorię, zazwyczaj działa  i z czasem zacznij mieszać ją z suszkami.
Nie budź go bez potrzeby, rób od czasu do czasu kąpiele i dopaduj czas naświetlania do długości dnia za oknem.

Offline migmig693

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółw śpi.....
« Odpowiedź #17 dnia: 07.01.2011, 13:01:06 pm »
Bardzo dziękuję za pomoc:)