Żółwie lądowe > Zimowanie

Otwarte oczy

(1/1)

michal78:
Witam, żółw zimuje w lodówce od 3 dni, ilekroć ją otwieram i zaglądam do niego ma prawie zawsze otwarte oczy. Nie da się ocenić czy otwiera je gdy ja otwieram lodówkę czy też ma je otwarte cały czas. Czy jest to niepokojące? Temp to 6st. Niestety wyższej w lodówce nie uzyskam (wolałbym aby przez te pierwsze dni było ok 8st). Wcześniej żółw przez 3 dni był w piwnicy w temp 13st i tam oczy miał glownie zamknięte...

doru:
Jak ma otwarte oczy, to znaczy, że nie śpi. Coś poszło nie tak i nie może spać. Może nie wydalił wszystkiego, może zbyt krótko przebywał w niskiej temperaturze przejściowej (wybacz, nie pamiętam dokładnie ile wszystko trwało)

michal78:
Czasem jak otwieram ma otwarte czasem nie. Wydalił na pewno. Miesiąc głodówki, kąpiele. Dwa tygodnie bez lampy potem 4 dni w piwnicy i w sylwestra lodówka. Myślałem że przez pierwsze dni w lodówce może jeszcze otwierać, niektórzy piszą że  pierwsze dni drapie itp.

michal78:
Już śpi...

doru:
No to dobrze :) u mnie nie było ani drapania, ani wiercenia, ale to pewnie dlatego, że żółwie trafiają do lodówki prosto z wybiegu - temperatura spada im długo i do docelowych 5 stopni, do lodówki trafiają już śpiące jak kamienie. Jakbyśmy żyli w strefie klimatycznej bez temperatur minusowych to bym ich w ogóle nie zabierała ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej