Żółwie lądowe > Zimowanie

Pierwsze zimowanie stepowego/pytania

<< < (3/3)

doru:
Jeżeli to pierwsze zimowanie, to najlepiej żeby trwało jakieś 2, max 3 miesiące.
Podczas zimowania trzeba żółwia oglądać, czy nie pojawiają się jakieś zmiany na skórze, pancerzu, oczach. Zwierzak powinien reagować na dotyk nawet przy głębokim śnie (reakcja oczywiście będzie obniżona, ale będzie). Utrata masy ciała powinna wynosić ok. 1% miesięcznie, jeżeli spada za szybko to trzeba wybudzać.

Cleber93:
Czy czas zimowania zaczyna się od momentu kiedy żółw będzie w lodówce, czy jak już np przebywa w 12 st?
1 na tydzień sprawdzać stan żółwia?
Czy gdy sie obudzi po zimowaniu, to od razu mozna dać pokam czy jak to wygląda?

Wybaczcie, że tyle pytań, ale 1 zimowanie ..

Kenet:
Czas zimowania jest od momentu włożenia do lodówki. Stan żółwia sprawdzam codziennie podczas ważenia. Po zimowania najpierw go wykąp, dopiero później podaj jedzenie. W moim przypadku żółw zaczął jeść na drugi dzień po wybudzeniu.

Cleber93:
Mam mały problem, żółw miał powoli już udać się do lodówki, lecz gdy ostatnio się ociepliło na dworze, temp w jego terrarium również podskoczyła do 14 stopni (na ten moment jest około 11 stopni). Od tego czasu czyli od prawie tygodnia żółw jest bardzo aktywny i nie chce spać. Co w takim wypadku?

doru:
Ja bym ustawiła w lodówce temperaturę na 10-12 stopni, włożyła żółwia i codziennie delikatnie skręcała temperaturę. Powinien zasnąć. Jeśli nie będzie chciał spać, to może mu coś zalegać w układzie pokarmowym.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej