Żółwie lądowe > Zimowanie

Pierwsze zimowanie stepowego/pytania

(1/3) > >>

Cleber93:
Witam,
żółwia stepowego posiadam od ponad pół roku. Żółw ma prawdopobnie 6/7 lat (10/11cm). Żółw został przebadany przez weta i jest gotowy do zimowania. Aktualnie zmniejszyłem mu godziny ogrzewania oraz od tygodnia nie podaję żółwiowi pokarmu + staram się go codziennie kąpać. Żółw już prawie cale dnie śpi. Czy ktoś mógłby mi wypisać tydzień po tygodniu jak obniżać temp żółwiowi?
Z moje punktu widzenia wygląda to tak, że lada dzień wyłącze ogrzewania żolwiowi, następnie po kilku dniach obniże mu temp do ok. 15 stopni. Czy o przebywaniu w takiej temp mogę go za około 3 tyg włożyć już do lodówki?
Czy ktoś również mógłby mi opisać w co ma byc zapakowany żółw w lodówce?

Kenet:
Temperatura niech będzie trochę wyższa(ok20) żeby wyczyścił się z pokarmu. Do 15 stopni niech trafi tydzień przed włożeniem do lodówki. W lodówce trzeba go umieścić w zimowniku czyli pudełku z ziemią i np. liśćmi dębu. Dobrze zrobić izolację zimownika przed ściankami gdzie czasami temperatura niebezpiecznie spada. Izolację możesz zrobić że zwykłej tektury.

Cleber93:
dziękuję bardzo za odpowiedź, podsumowując teraz zółw spędzi 2 tyg bez jedzenia w ok, 20 st, nastepnie na tydzień w 15 st i po tym do zimownika i lodowki?
W połowie listopada żółw będzie w lodówce, kiedy go wybudzać oraz czy wybudzanie ma przebiegać podobnie jak przygotowanie do zimowania tj. 15 stopni na tydzień następnie w 20 stopni i potem już normalne warunki?

Czy za zimownik może slużyć plastikowego pudełko wypełnione ziemią, a na to liście?
Temp w lodówce ok. 5 stopni oraz wilgotność 30-50%?

Kenet:
Ze wszystkim się zgadzam tylko temperatura w lodówce przez pierwszy tydzień powinna oscylować w granicach 10. Dopiero później zmniejszasz do 5. Odpowiedź na resztę twoich pytań jest twierdząca.

Cleber93:
Witam, obecnie zolw przebywa w ok. 15 stopniach. Niestety nie zwazylem zolwia przed glodowka, zrobilem to dopiero wczoraj i waga jego wynosi niecale 100g, przy 10 cm dlugosci, czy to nie za niska waga na zimowanie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej